şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'nin en iyi arabuluculuk eğitmenlerinden birisidir. arabuluculuk sınavına hazırlık vesilesiyle tanıştım. işini çok iyi bilen, sevdiği de her halinden belli olan bir kişi. grubumuz için gösterdiği gayretler ve sabrı sayesinde sınavımız çok iyi geçti.

  daha sonra arabuluculuk ile ilgili birçok etkinliğe hatta uzmanlık eğitimine katıldım. şamil bey bizi öyle bir seviyeye taşımış ki ondan sonra karşılaştığım hiçbir eğitmen bana tam gelmedi.

  edit: zamanla kıymetini anladığım için içeriği değiştirdim.
 • istanbul'da bir eğitimine katıldığım hocadır. türkiye'de birden fazla uluslararası arabuluculuk akreditasyonu olan başka kimse tanımıyorum. her ne kadar arabuluculuk ve eğitmenlik yönleriyle öne çıksa da aynı zamanda başarılı bir avukattır. yüzyüze tanışmadan önce de birçok makalesini okumuştum.
 • eski çalıştığım şirkete sık sık gelip giden bir avukat. patronlarla, misafir yabancı firma yetkilileriyle ve sorun yaşanan taşeronlarla üst kattaki toplantı salonunda saatlerce toplantı yaparlardı.

  şirketten ayrılınca alacağımın miktarında anlaşamadık. iş uzamaya başlayınca beni arayan kişi şamil demir bey oldu. avukat diye biliyordum ama o ben arabulucuyum, şirket sizinle arabuluculuk yapmak istiyor, aranızdaki sorunda yardımcı olabilirim dedi. şirketin bu yaklaşımı beni çok etkiledi ve dava açmaya elim varmadı. sonra üçe beşe bakmadan gidip paramı aldım. gerçi aramızı bulamamış gibi oldu. ama olayın uzamadan çözülmesine yardımı oldu.
 • üniversitemize hukuk kliniği kapsamında arabuluculuk eğitimine gelen hoca. kendisinden çok şey öğrendik. artık hakim, savcı ve avukat üçgeninden çıkıp arabulucu olabileceğimizi fark ettik.
 • avukat, arabulucu, 2 × yönetim kurulu başkanı, bilimum konularda eğitmen. katıldığım işletme yöneticiliği sertifika programında ticaret hukuku dersinize gelen hocadır. kendisini böyle tanıtmıştı. sıkıcı denebilecek hukuki konuları hap haline getirip su eşliğinde yutmamıza yardımcı olmuştur.
 • yüksek lisans tezimde makalesinden yararlandığım kişi. burada hep arabuluculuktan bahsedilmiş ama ben kefalet ile ilgili bir hakemli makalesini okudum. borçlar hukuku alanında da çalışmış. oldukça titiz bir araştırmacı.
 • türkiye'deki en büyük alternatif uyuşmazlık çözüm şirketinin ortağı ve yönetim kurulu başkanı.
 • işini tutku ile yapan bir insan. kimse ona para karşılığı eğitmenlik yapan bir kişi gözüyle bakamaz. öğrettiği şeye duygularıyla da bağlı, inanmış ve neşe katmış birisi. bu nedenle onu dinlerken ders alıyormuş gibi değil, ilginç bir hikaye dinliyormuş gibi hissediyorsunuz. kendisini istanbul'a sık sık bekleriz.
 • bir günde bana hayal bile edemeyeceğim kadar çok şey öğreten insan. çok olgun ve söylemek istediği her şeyi yüksek bir nezaketle söyleme becerisine sahip.
 • mezuniyetten sonra ilk mesleki eğitimimi aldığım kişidir. uzlaştırma müzakeresi ve uygulaması dersi aldık. öğrenciyken geldiği konferansta vizyonumuzu çok genişletmişti ama bu eğitimde tam bir hoca olduğunu gözlerimle gördüm. sekiz saat ders dinleyip bir dakika bile dikkatim dağılmadı. bazı insanlar hoca olmak için doğuyor olmalı. şamil demir de bunlardan birisi. uzlaştırma eğitiminin adalet bakanlığın yayınlayacağı resmi müfredatımda müzakere ve uygulama derslerinin de yazarıymış. yaptığı bu işle sadece karşısındaki otuz kişiye değil, türkiye'nin her yerindeki uzlaştırmacıların eğitimine katkı vermiş oldu.