şükela:  tümü | bugün
  • türkiye barolar birliği arabuluculuk eğitmeni. arabuluculuk sınava hazırlık vesilesiyle tanıştım. işini çok iyi bilen, sevdiği de her halinden belli olan bir kişi. grubumuz için gösterdiği gayretler ve sabrı sayesinde sınavımız çok iyi geçti.
  • istanbul'da bir eğitimine katıldığım hocadır. türkiye'de birden fazla uluslararası arabuluculuk akreditasyonu olan başka kimse tanımıyorum. her ne kadar arabuluculuk ve eğitmenlik yönleriyle öne çıksa da aynı zamanda başarılı bir avukattır. yüzyüze tanışmadan önce de birçok makalesini okumuştum.
  • eski çalıştığım şirkete sık sık gelip giden bir avukat. patronlarla, misafir yabancı firma yetkilileriyle ve sorun yaşanan taşeronlarla üst kattaki toplantı salonunda saatlerce toplantı yaparlardı.

şirketten ayrılınca alacağımın miktarında anlaşamadık. iş uzamaya başlayınca beni arayan kişi şamil demir bey oldu. avukat diye biliyordum ama o ben arabulucuyum, şirket sizinle arabuluculuk yapmak istiyor, aranızdaki sorunda yardımcı olabilirim dedi. şirketin bu yaklaşımı beni çok etkiledi ve dava açmaya elim varmadı. sonra üçe beşe bakmadan gidip paramı aldım. gerçi aramızı bulamamış gibi oldu. ama olayın uzamadan çözülmesine yardımı oldu.
  • üniversitemize hukuk kliniği kapsamında arabuluculuk eğitimine gelen hoca. kendisinden çok şey öğrendik. artık hakim, savcı ve avukat üçgeninden çıkıp arabulucu olabileceğimizi fark ettik.