şükela:  tümü | bugün
77 entry daha
  • 10 kilo taşak sahibi genç rapçi. selo at hırsızından bile tırsan, konuşmaya cesaret edemeyen koca koca adamların olduğu piyasada 22 yaşındaki bu zenci, paylaştığı açıklama videosunda sedat peker'e botokslu mafya ve sistemin kuklası diyerek helal olsunu haketmiştir.

belki kadıköy acilin imkanlarından artık faydalanamayacak ama adını şimdiden tarihe geçirdi. 10-20 yıl sonra bile hatırlanacak bir olaya imza attı. belki de kadıköy acil denilen bu zillet oluşumun sonu bu çocuğun elinden olur, bu da hiç abartmıyorum tam anlamıyla devrim demektir.
  • yargı dağıttı diyebiliriz. kamikaze de diyebiliriz. açıklamaları bana samimi geldi. diğer tarafı da dinlemek lazım tabi ama az çok sistemi bildiğim için yaptığı suçlamalar pek iftira gibi durmuyor. birruh biddem nefdik ya şamil diyorum..
  • kadikoy acil bilmem, rapten anlamam, bu cocugu ilk kez gordum.

ama dun bahsettigi isimler; kursat yilmaz, babasi olan ali oymak filan ciddi derinlikte karanlik adamlardir. sedat peker bunlarin yaninda dunku bebe sayilir.
    cocuk biseyleri gercekten icerden biliyor ve konusuyor gibi... illumunati benzetmesi sanirim derin devlet kastiyla yapilmisti dun.

yakin siyasi tarihi az bucuk okumus, bilen biri olarak merakla bekliyorum siyasi aciklamalarini
  • kadikoy acilin acil olduğu zamanlarda barlar sokağında dünün çocuğu bügününse artik kabullenmek istemesemde abisiyim.

böyle söyleyince dunlerim ve cocuklugum aklima geldide cok güzel günlerdi lan!

neyse

o zamanlar hatirlarim eski adi ile şeyh şamil'i,3 numara saci tavsan disleri ile bisiklet üzerinde gezer freestyle yapardi,o beni görse hatirlamaz tabi şimdi. olaylar ilk oluştuğunda sasirarak izledim, bir fikrim yoktu aslında tam olarak hala bir fikrim yok notrum.

iddalar oldukça ciddi ve uber seviyede,sedat peker'e alenen botokslu mafya demek her baba yiğidin harcı değil fakat (bkz: kürşat yılmaz) ismi samili neredeyse dokunulmaz yapıyor. olay nasıl kapanacak bilmiyorum fakat samilin açıklaması yenilir yutulur cinsten değil,olaya yargi intikal edebilir gözaltlari görmek sürpriz olmaz.
  • istanbul trip’ten ayrılmış, ohash ve grubun prodüktörü noisart ile mgl 47 adlı bir grup kurmuşlar. yolu açık olsun. bugünlerde türkçe rap adına değişik şeyler oluyor, bakalım daha neler olacak. bu arada şam’ın ne kadar iyi bir söz yazarı olduğunu görmek istersiniz kader ve oyunlar, şüpheli şahıs, gözlerime bak, paranoya parçalarını dinleyebilirsiniz. kendisi boş bir rapçi değil, gayet yetenekli.
  • kendi yoluna giderek kalitesini daha da kanitlayacagini düşündüğüm genç rapper. rap muzikle cok haşır neşir olmamama rağmen son günlerde olanlar hakkında iki laf etmek istiyorum. kadıköy acil denen olusumda bulunup da iyi iş yapan ve kofluktan uzak az sayida kisinden birisiydi şam. baglari kopardiginda ise evini basmaya çalışti kadıköy ghettolari (bkz: swh)bu olaydan itibaren, onu büyüten tayfa tarafından kendisine deli damgasi da vurulmaya calisilmakta ancak o sözlerinde de anlattığı gibi onlardan ayrik ve alışık. nitekim kendisinin şarkıları seks, uyuşturucu ve kadıköy mafyaciligi tadında olmadi hiçbir zaman.

--- spoiler ---

insanlar diyor ki "delirdin"
    sikeyim zaten herkes deli değil mi
    ben kendim gibiyim siz ise normal
    tek tip robotsunuz anormal değil mi?
    toplum düzene ben topluma yenildim
    değiştim artık ben eski ben değilim (bak)
    kalmadı yaşamın değeri (ah)
    artık ar; bir artık önemi var mı arsız?
    --- spoiler ---
  • söylediklerini dinleyince zamanında norm ender'in söylediği sözler geliyor aklima:

kadıköy dediğin bebek mafyası
    fanları sübyan rapçi tayfası

tanım: yaşadığı olaylarla hatırlanacak rapper
  • az önce canlı yayın açtı. mutlaka kaydedenler olmuştur yakında izlersiniz. çocuk cidden çok temiz delirmiş. izleyene kadar şüphelerm vardı ama inanılmaz bir durumda. ablası baygın yatıyor bu ana babasına sallıyor. eve ambulans geldi doktora inanmadığını söyledi. babasının ona taş içirdiğini söyledi. valla üzüldüm be şam.
  • şu adamın dedikleri ve paylaştıkları konusunda sözlüğün küçümsemeden, hassasiyetle yaklaşmasını isterdim.

üzerine gidilmesi lazım bu konunun. işin pr'lık bir kısmı kalmadı pek. artık bu çocuğa sahip çıkılmasını mı sağlarız yoksa tv'ye çıkıp bildiklerini mi anlattırılır bilmiyorum ama bi şeyler yapılmalı...
41 entry daha