şükela:  tümü | bugün
 • banka-sigorta ürünleri, spor salonu üyelikleri, cep telefonu, beyaz eşya alımları vs. gibi birebir satış yapılan herhangi bir sektörde satış işinde bulunan o samimi sıcak güleryüzlü kişilerin satış sonrası dönemde karşılaştığınızda sizi ilk kez görüyormuş gibi bakmaları durumu. insan bir "her şey yalan mıydı yani?" oluyor.

  mesela spor salonu için 15 dakika esprilerin gırla gittiği sohbet sonrası üye olduğum mini etekli hanım şu an görmüyor beni. hoş ken'sinden bir beklentim yok ama mesela insan bir "merhaba nvibi bey, nasıl salonumuz? o günkü konuştuğumuz gibi miymiş? beğendiniz mi?" filan desin, yavaş yavaş kopsun ilişki ne bileyim. böyle bir tuhaf oluyor insan.

  olmamalı bence ayıp yani.

  üyelik yenilerken görürsün sen, hıh!
 • samsung mağazasından powerbank alırken de bir kaç saat sonra bunun soketi type-c değil diye üfürükten bir sebeple iade ederken de gayet samimi ve ilgiliydiler. 150 lira. az para değil.
  yerine, zamanına göre değişebilen bir durum.
 • pek samimi alıcının, ürün veya hizmeti alırken fiyatı indirmek için yaptığı türlü şirinlik ve hokkabazlıkların farkında olan satıcıdır. o da rolünü yapmış ve işini bitirip götünü dönüp yatmıştır işte.