şükela:  tümü | bugün
  • samimiyetini kaybetmiş, çok kolay yalan söyleyebilen, insanın yaşamını zorlaştıran, sıkıntıya ve mutsuzluğa sürükleyen, maddi ve manevi kirlilik yaşayan insandır.
  • uzak durulması gereken insan. bu özelliğini farkettiğiniz bir insanla * selamı sabahı kesin derim. yok, eğer zorunluluk varsa; sadece selam verin yeter, dahasına gerek yok.
  • konuşurken hiç kullanmadığı halde yazarken (mesaj, msn gibi) canımlı cicimli konuşan insan modeli de bu gruba dahildir.
    örnek:
    normalde konuşurken: burcu nasılsın?
    sanal ortamda yazarken: burcucum nasılsın?/ nasılsın canım? / burcuuum/tatlım/ şekerim nasılsın?

facebook bizi bozdu bence. insanlar normalde kullanmadığı bir konuşma şekline girdi şekil yapacağım diye. bu konuşma şeklini gerçekte kullanıyorsan tamam, sorun yok hatta şahanesin aynen devam diyorum. çünkü konuşurken insan içinden gelmezse bu şekilde konuşamaz karşısındakiyle genellikle. herkese canım demek içinden gelmez mesela.
    ama yazarken kolaydır ve nitekim birçok insan sanal ortamda başka türlü konuşmayı tercih eder. bu şekilde davranan insana sesleniyorum...sırf orda şekil olsun diye yazıyorsan çok samimiyetsizsin arkadaşım. zorlama, kasma.
    son söz ise tarkan'dan gelsin, başkası olma kendin ol böyle çok daha güzelsin...
  • aynı zamanda her ortamın her devrin adamıdır, dövülesidir.
  • sizin değer verdiğiniz ne kadar şey varsa onun için o kadar değersizdir. anlatamazsınız da anlamak istemez çünkü..
  • feysbuk duvarindan dogum gunu kutlar. kendi dogum gununde de cok tisikkir ediyurum canlarimm gibisinden seyler yazar. hasiktir hula.
  • bilirsin ki aklında hep başka şeyler vardır.

(bkz: tayyip erdoğan)
    (bkz: bülent arınç)
    (bkz: ali babacan)
    (bkz: idris naim şahin)
  • göründüğü (görünmeye çalıştığı) gibi olmayandır. yapmacıktır, sinsidir, küçük hesapların adamıdır. mide bulandırır. hatta şu an, bu tanıma uyan herhangi bir tanesi, bu yazıyı okuyorsa hiç üzerine alınmaz, öyle de pişkindir.

ben hepimiz için saydırdım, dağılın.
  • buna da insan deniyor işte. insanlık çok geniş bir kavram.

(bkz: çeşit çeşit insan var)
  • 'oyle mi' deyip, bir saniyeligine gulumsedikten sonra aniden ciddilesebilme ozellikleri vardir.