şükela:  tümü | bugün
 • uçak onun değil, şampanyaya kendi cebinden para ödemiyor neyin derdiyse laboratuvar ortamında tek damlası dökülmemesi için uğraş verir gibi kadehlerden şişeye geri boşaltmış.
  bazı yorumlarda çalışanlara şişenin verişmesine müsaade edildiği için bu çabada olduğu yazılmış.

  https://www.reddit.com/r/videos/
 • emirates havayolları ile birinci sınıf uçarken ikram edilen şampanyayı da rahat rahat içemiyceksek ölelim artık..
 • bir adet cahil yazarın açtığı başlık.
  uçağın inişi sırasında bardaktaki sıvıların sorun yaratmaması adına , bu sıvılar şişeye doldurulup ardından imha edilir. tekrar servis edilmesi gibi bir olay söz konusu değil.

  ha pgsasus gibi sikko firmalarda belki yeniden servis ediliyordur , hatta tuvalet musluğundan su doldurup parayla satıyor olabilirler.
 • otel odası konforunda first class uçuş satan emirates'in bile sinekten yağ çıkarmaya başladığını öğrenmemle beni hayrete düşüren hostes.

  ayrıca, bir yazarın iddia ettiği gibi, iniş öncesi uçuş emniyeti açısından kullanılmayan içecekler şişelerine geri dökülerek imha edilmez. çöpe atılır. videonun çekildiği anda uçak körükte ve safety demo (yolcu emniyet bilgilendirme videosu) oynatılıyor. yani anlaşılıyor ki: uçak inişte değil, körükten ayrılmak üzere taksiye hazırlanıyor. bu içecekler de "welcome drink" denilen business ve first class yolculara hemen kapı kapamanın ardından ikram edilen içeceklerden arta kalanlar. thy'de de business class yolculara aynı ikram yapılır. tepsilerde yolcu sayısından daha fazla içecek bulunur. kullanılmayanlar dökülür.

  sonuç olarak, yolcunun kullandığı, bir yudum alıp gerisini bıraktığı bardaklardaki içeceği geri şişeye döktüğünü sanmıyorum. "welcome drink" servisinde hiç bir yolcunun dokunmadığı bardaklardaki içeceği geri şişesine döküyor. bence gayet mantıklı ve uygulanabilir bir tasarruf yöntemi. thy yönetimi biraz kafayı çalıştırsaydı onlar da uygulayabilirdi.
 • millet böyle böyle zengin oluyor işte. (yuh sen emirates'sin ya)
 • emirates'de şampanya servisi olması kadar şaşırtıcı değildir.

  ahh para ahh sen nelere kadirsin. araplara içki servisi bile yaptırabiliyorsun.
 • "olum adamlar o uçaklari boyle boyle aliyor.

  1 liranin bile hesabini yapiyorlar. oyle zengin olunuyor abiiii"

  -fakir-
 • bir cahil beyanı. az buçuk arapça bilen herkes videonun tersten oynatıldığını farkeder. şampanyayı şişeye geri boşaltmıyor tam tersine bardağı dolduruyor normal oynatınca.