• ülkenin en abartılmış, en şişirilmiş balon kokoreççisi. bir kere kokoreç dediğin sacta olmaz, domates de konmaz. ırzına geçiyorlar resmen kokoreçin.
  • ilk zamanlar çok severdim ben burayı. ne bileyim türk işi hızlı yemek sunuyor adamlar. vefalı kokoreç severlerdeniz sonuçta.

o balık pazarı şubesi yok mu... nefret ettirdi şampiyon kokoreç'ten. garsonlar desen barzo. tersliyor, atar yapıyor falan.
    fiyatlar'da çoştu saçma sapan. lezzet desen o da kötüymüş be arkadaş. esas kokorecin tadına bakmamışım ben.

beşiktaş'ta üsküdar motorlarının önündeki abiler bu kurumdan 5 kat daha lezzetli yapıyor. porsiyonları da daha büyük üstelik. fiyatı 6 tl ama hak ediyor sonuçta.

yine beşiktaş çarşıda 4 -5 liraya da var. miss gibi. ohh.

bir daha şampiyon'a gitmem, gidenleri de caydırırım arkadaş!
  • kokoreç adıyla sattığı şey kokoreçe hakarettir.
  • yarım ekmek kokoreç diye sattıkları kokoreçin ekmeğinin yarımla uzaktan yakından alakası yok. bildiğiniz sandviç ekmeği bu. üstelik de 7 tl.

edit: fiyatı konusunda ikileme düştüm. 7 lira olduğunu belirten yazarlar da var, zam geldiğini 8 liraya yükseldiğini de. şubeye göre fiyatlar değişiklik gösteriyor olabilir.
  • kokoreç diye kuyruk yağı ve bilimum hayvansal organı satmaktadır.
    e işin içine dondurulmuş kuyruk yağı girince cazırtı falan insanı tahrik ediyor tabi ama o saç ızgaranın üstünde kova şekilli kokoreç görüntüsünü gördükten sonra hala nasıl tüketiliyor anlayamıyorum.
    elin ecnebisi görünce ulan bu türkler ne zevk alıyo kovada dondurulmuş yağdan et benzeri şeyden diyor...
    halbusi kokoreç dediğin kömür ızgarasında olur ve adı üzerinde "kuzu" dan imal edilir, danadan değil.

neyse şampiyonculara afiyet olsun şimdiden.
  • bağırsaklı tantuniye 8 lira alan restoran. kokoreçi saca koydukları için dükkanları da pek bir acayip kokuyor. normalde kokoreççinin önünden geçerken kokoreç sevmeyen adamın bile canı çeker ama bunların restoranlarının önünden geçerken insanın midesi bulanıyor. kokoreçi bu kadar domates ve biberle karıştırınca çorbaya dönüyor, kokoreç mantığının içine ediyorlar. midye tava konusunda fena değiller ama geri kalanı gözümde sıfır, fiyatları da cabası.
  • ufak tezgahlarda yapılan kokoreç bile bunların yaptıklarından güzel demek henüz kokoreç'in en güzelinin ekmeğin en tazesinin o tezgahlarda bulunduğunu bilmemektir. ama yine ekmek arası baharat yemek isteyenler için şampiyon kokoreç her yerde
  • şarkıda bahsi geçen "şampiyon" karısının/sevgilisinin/metresinin istediği bir şeyi yapan erkek, "şeker" de kuku/döt herhalde. ben başka türlü yorumlayamadım.
  • hakikaten pahalı bir işletmedir bu abiler. geceleri çokça yemek yiyen bi adam olduğumdan ataşehir'de o saatlerde açık olan iki alternatifimden biridir şampiyon. yarım kokoreçe 7tl bayılmaktan gına geldi artık. üstelik gelen porsiyonlar da az. hatta nerden buluyorlarsa bu ekmekleri o bile standart ekmeğin yarısı değil, sanki sandviç ekmeğinin yarısı. lakin az evvel cidden canımı sıktılar. tam ekmek kokoreç istiyorum ne kadar diye sordum. iki yarım şeklinde gönderiyoruz şeklinde cevap alınca hakikaten bi dumur oldum. artık kazıkçılığın da böylesi. çeyrek ekmek 5,5tl, yarım ekmek 7tl ama tam ekmek istediğin zaman 2*7 şeklinde gönderecekmiş. bak bu sondu işte.
  • aparkatla ölen boksör var.

intikam duygusuyla yanıp tutuşan oğulun boks antrenmanları var.

doğum yaparken ölen eş var.

ölümcül hastalığa yakalanmış küçük çocuk var.

trt, dizinin tutması için bütün klişeleri kullanmış, adeta bütün tuşlara basmış.

ilk bölümü itibarıyla beğenmediğim dizidir ama ikinci bölümüne de bir şans vermeyi planlıyorum.
hesabın var mı? giriş yap