• (bkz: ekin koç) un kariyerinin en efsane işi net! fragmanda gördüğüm kadarıyla acayip yakışmış. yolu bahtı açık olsun
  • 7 aralık 2018 tarihinde vizyona girecek olan film. efsane yarış atı bold pilot'u konu alan filmin yönetmenliğini ahmet katıksız yaparken, filmin başrolünü ekin koç ve farah zeynep abdullah paylaşıyor.

popüler kültüre malzeme olmayan bir avuç şey kalan günümüzde, at yarışı da bu kervana katılmak üzere. yarından itibaren hayatında hiç at yarışıyla ilgilenmemiş kişileri, bir anda yılların ganyancısı olarak görebilirsiniz, şaşırmayın.

not: başlık şampiyon (film) olacaktı ancak böyle komplike başlıklar açma yetkimiz yokmuş.* yetkili bir abi el atsın bir zahmet.
  • televizyon ve internet ortamındaki reklamları sağolsun filme gitmiş kadar oldum.
  • görüntü kalitesi vs çok iyi duran ve baya emek harcandığı belli olan bir film.kült bir iş çıkacağı icime doğuyor nedense.fikret kuşkan'ın oynaması ayrıca gitme isteğimi artırdı.
  • " biz" olduğumuzu hatırlamak güzel bir huzur verdi. filmde birkaç defa gözlüğümü çıkarmak zorunda kaldım. her okuduğum, her izlediğimde bu güzel insanın dokunduğu her şeydeki harika sonuç gözlerimi yaşartır. dokundugu her seyi mi guzellestirir bir insan. botanik bahceleri, orman ciftlikleri, o guzel insanlar, kıvılcımlar. bunun için,
    (bkz: atatürk'ün dokunarak mükemmellestirdikleri)
  • 5 yıldır belki de piyasaya çıktığı ilk andan beri demeliyim, takip ettiğim ekin koç'un, başrolünde oynadığı efsanevi film. ekin yine her zamanki gibi çok başarılı bir yapımda yerini almış. yaşım gereği ya da ailemin at yarışlarıyla ilgili olmamasından dolayı bold pilot'ı bilmiyordum ancak fragmanı izlediğimde bile sanki ben de o gün o hipodrumlardan birindeymişim gibi hissettim. fragman dikkatimi çekince halis karataş'ın biyografisini okudum. çok zorlu bir hayat geçirmiş ama (buraya şampiyon'un efsane repliklerinden birini bırakalım) en sevdiğim 2. aşk filmi demem de bir sakınca yoksa bu yine farah'ın filmi. en sevdiğim oyuncular bir araya gelmiş, harika bir hikaye (gerçek) var ve ben bu filmi izleyebildiğim ilk seansta izledim. yanımda oturan 40 yaşlarındaki adamın ağladığına şahit oldum, artık ne diyebilirim. kalpsiz olduğumu düşündüren beni bile ağlattı. en sevdiğim aşk filminde beni ağlatamadın belki ama bu sefer başardın farah zeynep abdullah! film çok acıklı bir film ama asla acitasyon yapmamışlar. şunu herhangi biri çekse acitasyona boğardı. buna rağmen tüm sinema salonları gözyaşlarına boğuldu. klasik türk filmi/dizisi sahneleri gör(e)memek mutlu etti. her şey kıvamında olmuş. arkadaşımla izliyordum. o kadar heyecanlandım ki arkadaşımla birbirimizin elini sıktık. hayır sevgilim/flörtüm falan değil. öyle etkili bir film. umarım hakettiğini alır.

şampiyon olmak demek bir gün kaybedeceğini bildiğin hâlde koşmak demektir.
  • inanilmaz begendim. yillardir boyle etkilendigim bir film olmamisti diyebilirim. tereddutte kalmayin, izleyin izletin. (bkz: bold pilot)
  • duygu yüklü muazzam bir film olmuş, uzun zamandır beni bu kadar etkileyen bir film olmamıştı, emeği geçen herkese teşekkürler.

(bkz: bold pilot)
  • filmin başında ekin koç biraz yavan kalıyor, bir de karataş'ın jokey oluşunu gerçekten niye farklı yansıtmışlar onu fazlaca anlamlandıramadım halis karataş'ın gerçek hayatını bilen biri olarak.

ancak filme gerçekten bold pilot un ruhu değmiş diyebilirim, konu başta yavan bold pilot da starta zor giriyor, ilk yarı çok olmasa da sıkıcı yarışı gerilerde takip ediyor, 2. yarı gerçekten güzel sanki bold pilot gibi sonlarına doğru vites artırıyor, final ise müthiş ağlatarak bağlıyor bunu da bold paylıt koptu geliyooooooor olarak nitelendirebilirim.

gidilmesi gereken hoş bir film.
  • (bkz: müslüm) ile beraber 2018 senesinin medhar-ı iftiharı yerli sinema yapımlarıdır.
hesabın var mı? giriş yap