şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şampiyon kokoreç'in mecidiyeköy şubesinin yemeksepeti'nde gelen olumsuz yorumlara verdiği inanılmaz samimi ve bir o kadar da efsanevi ayarlardır.

  örnek:

  müşteri: hayatımda yediğim en kotu kokorectı bı daha asla.
  şk: birincisi, hayatınızda yediğiniz en kötü kokoreç olmasının sebebini yazmamışsınız. ikincisi, gerekli kontrolleri yaptığımızda gördük ki, siparişiniz normal sürenin de altında ulaştırılmış sizlere. buna rağmen hızımıza da en düşük puanı vermişsiniz. aynı zamanda bu siparişten hemen 2 gün sonra tekrar sipariş verip tekrardan ürünler hızlı ulaşmasına rağmen 2-2-2 şeklinde paunlama yapmışsınız. sebep olarak da kokoreçin domatesli olmasını göstermişsiniz. ama domatessiz olsun diye not bile yazmamışsınız.

  -----------

  sayın müşterimiz; "kokoreçine güvenmeyen domatesle sunar" gibi bir özlü söz yazmışsınız fakat şampiyon kokoreç'in bütün şubelerinin kokoreçi domates ve biber ile pişirerek sunduğunu bilmiyorsunuz muhtemelen. bu, kokoreçimize güvenmediğimiz değil, bizim tarzımızın bu olduğunu gösterir. ki, hemen her kokoreççi de bu şekilde yapar. sadece ege bölgesinde, özellikle izmir'de kokoreç yalnızca kimyon ile sunulur. ayrıca bu bizden ilk siparişiniz değil. domates istemediğinizi belirtebilirdiniz.

  -------------

  çok daha fazlası için: http://istanbul.yemeksepeti.com/…&categoryname=4574

  (bkz: domates istemediğinizi belirtebilirdiniz)
 • cocuklarin ekran basindan uzaklastirilmasi gereken ayarlar silsilesidir.
 • okudukça ilginçleşen ayarlardır.

  --- ayar ---

  uyarınız dikkate alınmıştır. çalışan arkadaşlarımıza burada bulunan tüm yorumlar tek tek okutulmaktadır
  --- ayar ---
 • ziyadesiyle mantıklı, tutarlı ve eğlenceli ayarlardır.

  bunun yanında, mantıksız bir tarafını görmedikleri yorum/eleştiriler karşısında;

  "1 porsiyon kokoreç istemişsiniz. kokoreçinizin domates ve bibersiz olmasını istemişsiniz. ürünümüz istediğiniz şekilde sizlere ulaştırılmış fakat anladığımız kadarıyla biraz fazla pişirilmiş. ustalarımız uyarılmıştır. kusurumuza bakmayınız."

  "sürekli domates ve biberli çalıştığımız için yoğunluk anına gelen bir siparişte de bazen arkadaşlar unutabilmektedir. çok nadiren de olsa ara sıra yapılan bu hatalar yüzünden kusurumuza bakmayınız. bir dahaki sefere arkadaşlarımız daha da dikkatli olacaklardır. teşekkür ederiz yorumunuz için."

  "yoğun bir anımıza gelmiştir muhtemelen. o yüzden ufak bir gecikme yaşanmıştır. beğenmenize sevindik asıl biz teşekkür ederiz."

  gibi mütevazı, anlayışlı, efendi cevaplara dönüşürler. güzelmiş. beyendim.

  edit: ayrıca zaman zaman, müşteri ile dertleşme durumu da görülebiliyor;

  "memnun kalmanıza çok sevindik. bizler daha da iyisini yapmak için çok uğraşıyoruz. ancak bazen talihsizlikler de yaşıyoruz. kalifiye personel bulmak, dürüst, işine sadık, müşterilere uygun dille ve beden diliyle hitap edecek personel bulmak çok zor. özellikle bu özelliklere sahip kurye personeli çok zor bulunuyor. bizler de bazen bu açıdan şanssızlıklar yaşayabiliyoruz. yeni 1 veya 2 kurye arkadaş daha bulabilirsek daha da iyi hizmet vereceğimize inanıyoruz. teşekkür ederiz güzel yorumunuz için."

  çok samimi lan! =))
 • --- ayar ---

  müşteri: bu nasıl bi sistemsizlik sodexho istiyoruz geliyor aaa şarjı bitmiş. sonra nakit veriyoruz para üstü çıkartılamıyor. herşey sadece lezzet değil şampi sistemde lazım. sondu bu...

  şampiyon: aksilik yaşanmış olabilir. cihazın şarjı bitmiş, şarjda kalması lazım sürekli, ama yoğunluktan şarja takamamış olabilir arkadaşlarımız. insanlık halidir. para üstünün çıkmamasına gelince, cihazın şarjının bitmiş olacağını, dolayısı ile ücreti nakit vereceğinizi bilemeyeceğimiz için arkadaşımızın yanına para üstü almaması gayet normal. böyle bir olay için "son siparişim" diyorsanız eğer, sizin tercihinizdir saygı duyarız. canınız sağolsun.
  --- ayar ---
 • 9. sayfaya kadar okuduktan sonra, "n'apıyorum ben amk?" dediğim ayarlar silsilesidir. çok sürükleyici beyler.

  (bkz: okuyan çıksın beyler çok kasıyo)
 • --- ayar ---

  müşteri: çok pahalı

  restoran cevabı: kokoreçi ele alalım: bunun ekmeği, kokoreçi, baharatı, yağı, doğalgazı, ustası, paketleyen garsonu, size ulaştıran kuryesi, motosikletin benzini, hazırlanılan restoranın elektriğinden tutun kirasına kadar, daha sayabileceğimiz bir çok şeyi düşündüğünüzde çok da pahalı bir hizmet vermiyoruz. çoğu yerde bir fincan çaya 5 tl istenirken biz en kaliteli ürünleri kullanıp en az karlarla hizmet vermeye çalışıyoruz. ayrıca fiyatları da gizlemiyoruz. siparişten önce görebilmektesiniz. saygılarımızla.
  --- spoiler ---
 • şampiyon kokoreçin sıkıştıkça suçu kuryelere attığını gördüğümüz yorumlar.
  sen şirket olarak sorumluluğu kendin üstlensene. kolay tabi kurye çocuğu harcamak.
 • müşteri: dünkü siparişimden midye dolmalar çıkmadı ve parasını ödedim , bilgilerinize!

  restoran cevabı: evet, kusura bakmayın yemeksepetinden dün aradılar bilgi verdiler. dolmalarınızı hemen gönderdik. hatta evde yokmuşsunuz kuryem komşunuza teslim etmiş. sizin kapınıza da bir not bırakmış.

  --- spoiler ---

  hikayenin devamında komşudan "hangi midye dolma?" cevabını almak muhtemeldir.

  --- spoiler ---

  ne kadar profesyonel çalıştıklarını da gözler önüne seren ayarlardır aynı zamanda.
 • tüketiciye, doğru bir dille yaklaşıldığını düşündüğüm ayarlar silsilesi.

  günümüzde markalar, tüketiciye hitap ederken,
  saygı ile robotluğu, hatanın kabulü ile yapmacıklığı epey karıştırıyorlar.

  babasının telkin ve azarları karşısında,
  sürekli doğrulayıcı mimiklerle kafasını sallayan,
  ama aynı hataları tekrar tekrar yapan bir çocuk gibi duruyor tüketici karşısında markalar.

  bu sebeptendir ki, yorumları oldukça değerli buldum.
  bu değerin sebebi ise: samimiyet.