şükela:  tümü | bugün
  • star tv'nin devler ligine özel programı.
    bu sene bir kadın sunucu da var programda. porto'nun sahasında artmedia bratislava'ya 3-2 yenildiği maçı anons ederken, 'ben bunu çok büyük bir sürpriz olarak nitelendiriyorum' şeklinde bir laf etti. hayret, biz çok olağan karşılamıştık oysa.
    (bkz: başlığın başa kalması)
  • programı dönüşümlü olarak sunan klasik star tv elemanlarının yanında bu sene görünmeye başlayan şık hatun kişi birce akalay'dır. kendisi bir zamandır aynı kanalda gece vakti spor bültenini de sunmaktadır.
  • cumartesi gunlerinin iple çekilmesine sebebiyet veren müthiş program.
  • ismini hatirlamadigim lakin yüzünü bir daha unutamayacak kadar sik rastladigim erkek spikerinin iki cümleyi üst üste düzgün bir sekilde kuramadigi sampiyonlar ligi özet görüntülerinden olusan program. iyi niyetli ve heyecanli olan bu arkadasin ilerleyen dönemlerde bu ipe sapa gelmez izansiz cümlelerinden kurtulmus olmasini diliyoruz. hayir, ben yoruluyorum onlari izlerken. kimi zaman yanlislikla bir cümleyi icerige uygun bir sekilde bitirmis oldugunda "oleeyyy" diye bagirtacak kadar izleyenleri geriyor. komik fikra anlatmak üzre cemaatin önüne gecip fikra bitimi hicbir tepki almayan insan konumuna düsmüs gibi gergin anlar yasiyor. misal, ronaldinho'nun annesini veya babasini bilemiyorum evlilik yildonümünde kaybetmis oldugu bilgisini verirken hepimiz gerildik.

-ronaldinho ile ilgili cok ilginc -neresi ilginc kardesim bunun- bir ani var sayin seyirciler. evet ne diyordum ronaldinho. ha ronaldinho annesini evlilik yildonumu.. iii iste o aksami kutlarken ölmüs. (karsidaki bayan sasirmiyor, izleyicinin tepkisi varsa da duyamiyor, konuyu da baglayamiyor baska yere devam ediyor )evet sayin seyirciler cok ilginc, boyle bir aksam, iste yemek yerken birden ölmüs ronaldinho'nun annesi.. boyle kötü bir anisi, ayrinti.. eee.. yemek boyle yerken birden .. (15 dk sürmüstü bu)

iyi niyetlisin, güzel seylere parmak basmak istiyorsun ama sanirim o heyecanla gitmiyor, at artik üzerinden cem kardesim. bak cem dedim ismini bilmeden..
  • birce akalay ın katılımıyla bi gariplesen program. futboldan pek anlamayan birce akalay sunumları yapmak uzere gorevlendirilmis. ertem sener in yaptıgı heyecanlı yorumlardan sonra onun mac skorunu soyleyip de maca gecilmesi, bence butun heyecanı bitiren olaydır. eskiden tek sunucuyla ayakta sunulan daha bi tempolu, daha cok futbollu, daha heyecanlı bir programdı. simdi ben koltugumda oturuyorum. bakıyom ertem sener de oturuyo. heyecanlı heyecanlı konusurken, bir yandan da birce akalay ı kesiyo. birce akalay da soz kendisine geldigi zaman ertem sener in dediklerine kısa bir evet dedikten sonra bir an once mac ismini anons ediyor. olmamıs, olmamıs...
  • thierry henry'nin, daha önceleri ian wright'ın sahip olduğu "arsenal formasıyla en çok gol atan oyuncu" ünvanını sparta prague filelerine bıraktığı 2 golle devraldığından bihaber olan ertem sener "normalde attığı gollerden sonra soğukkanlı davranan henry bu 2 gol sonrası neden cocuklar gibi sevindi anlam veremedim" diyerek avrupa futbolunu ne kadar yakından takip ettiğini göstermiştir. ayrıca bayern munih'in stadını halen daha munih olimpiyat stadı diye zikredip hatasını 5 saniye sonra duzeltmistir.

birce akalay da bu hafta şampiyonlar ligi'nde beraberliklerin daha fazla olduğunu belirtip "özellikle a b c ve d gruplarında sadece 4 takım maç kazandı" demiştir. 8 maçın oynandığı 4 grupta 4 maçın* berabere bitmesinin galibiyetlere* nasıl bir çoğunluk sağladığı izleyenler tarafından anlaşılamamıştır. böyle bir programdır bu.
  • mac özetlerini sunan spikerin bir kontratagi anlatis bicimi halit kivanc ve saz arkadaslarini ne kadar özledigimizi hatirlatti. bir gol pozisyonu bu kadar mi bayat anlatilabilir sayin izleyiciler:

- ronaldinho.. ronaldinho.. ronaldinho.. ronaldinho.. ve top auta cikiyor.

arkadasim sen bir kere de söyleyince anliyorum ben onun kim oldugunu, senin görevin top kimin ayagindaysa onun adini tekrar etmek degil ki..
  • yeni dönemde kuşa çevirmişler güzelim programı.. özet yok, bir şey yok, müzik eşliğinde golleri verip geçiyorlar..

not: 13.10'da danone cup canlı yayını varmış.. ona yetiştirmek için böyle yapıldı sanıyorum, en azından öyle umuyorum..
  • maç özetlerini entel dokunuşlarla, birkaç saniyelik sekanslarla, futbolcuyu çok yakından çekmekle, adam gibi bir açıdan vermek yerine farklı olmak amacıyla cehennemin dibinden diyagonal çeken kameralarla berbat hale getiren program. futbol oldukça basit bir oyundur, taraftarı da bu basitliği seven ve fazlaca değişikliğe ihtiyaç duymayan aynı basitlikte güzel insanlardır. önce adam gibi verin pilot kameradan maç özetlerini, tek bir sanatsal kaygı duymadan gösterin golleri, ondan sonra ne yaparsanız yapın. cumartesi günkü sanatsal kıvranmaları izlerken midem ağzıma geldi, gözlerim karardı yahu. normal açıdan bir gol göremedim, mantıklı bir kameradan tek atak izleyemedim. bienalde video çalışmasını anlamaya çalışan ikinci sınıf öğrencisi gibi baktım durdum televizyona, baktım durdum makro futbolcu çekimlerine.

"david lynch bile bu kadar anlaşılmaz değildi." -the guardian

(eğer o görüntüler hazır olarak öyle geliyorsa, tüm lanetim ve bedduam sanatsal koçaklamaları yapan o yapımcıyadır.)
  • nedense böyle saçma bi' huzur ile izlediğim program.

günün cumartesi olmasının ve yayına girdiği saatin de etkisi vardır bunda lakin bu program gerçekten çok kaliteli, çok orijinal, böyle futbol futbol bi' program yahu.
    muadili de yok.
    tabi bi' ertem şener'in sunduğu zamanları özlemiyor değiliz.*

an itibariyle başlamıştır star tv'de bu arada.
    hadi kahvemi de aldim kaçtım ben.