şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tadilat yapıyoruz ayağıyla belediye binası önündeki atatürk büstünü yok etmiş şerefsiz,
  içinde vatan hainleri barındıran belediye.
  atatürk'ün milli mücadeleyi başlattığı,ilk adımı attığı,bu şerefsizler onurluca
  yaşasın diye dünyaya meydan okuduğu bu kentten bu ihaneti görmek çok acı.
  o takım elbiseli işidlilere sesleniyorum:
  çok rahatsızsanız arabistan'a,suriye'ye,ırak'a gidin.
  sizin hak ettiğiniz yer ancak oralar...
  -----------------------------------------------------------------------------------------------

  akp’li belediyeden skandal! atatürk büstünü kaldırdı!

  samsun ayvacık ilçesinin akp'li belediyesinde skandal yaşandı. belediyenin önünde bulunan ülkemizin kurucusu gazi mustafa kemal atatürk'ün büstünü "tadilat" yapıyoruz gerekçesiyle kaldırdı. aradan uzun bir süre geçmesine rağmen büst ait olduğu yere konulmadı.

  akp’li belediye başkanı mustafa belur belediyenin önünde bulunan ülkemizin kurucusu gazi mustafa kemal atatürk’ün büstünü “tadilat” yapıyoruz gerekçesiyle kaldırdı. aradan uzun bir süre geçmesine rağmen büst ait olduğu yere konulmadı. vatandaşların başkan mustafa belur’a “atatürk büstü nerede?” diye sormasına rağmen başkan açıklama da yapmadı.

  chp samsun il başkanı’ndan tepki
  konuyla ilgili chp samsun il başkan av. tufan akçagöz ayvacık ilçesine yaptığı ziyaret sırasında bu skandal olayla ilgili açıklamalarda bulundu. olayın takipçisi olacaklarını belirten akçagöz, “ayvacık’ta bizi şoke eden bir olayla karşı karşıya kaldık. belediye’de tadilat, düzenleme gerçeklekmiş. bu düzenleme ile belediye önünde bulunan atatürk büstünü kaldırmış. vatandaşların bizzat akp’li belediye başkanı mustafa belur’a atatürk’ün büstünün yerine konulmasını söylemelerine rağmen ait olduğu yere konulmadı. sizin huzurunuzda ayvacık belediye başkanı’na, kaymakama ve samsun valisine sesleniyorum. ülkemizin kurucusu mustafa kemal atatürk’ün büstünü nereye kaldırdınız ve ne zaman bu büstü ait olduğu yere dikeceksiniz? mustafa kemal atatürk’e ve hatırasına kimse saygısızlık yapamaz ve hakkınıda göremez. bu konunun takipçisi olacağız.” dedi.
  http://halktv.com.tr/…aturk-bustunu-kaldirdi-317214
 • cumhuriyet halk partisi samsun il başkanı av.tufan akcagöz, ayvacık belediyesi’nin önündeki atatürk büstünün, tadilat gerekçesiyle ait olduğu yerden kaldırıldığını ve aradan zaman geçmesine rağmen büstün hala yerine konulmadığını söyledi.

  ayvacık belediyesi’nin önündeki atatürk büstünün, tadilat gerekçesiyle ait olduğu yerden kaldırıldığını ve aradan zaman geçmesine rağmen büstün hala yerine konulmadığını söyleyen tufan akcagöz, “bugün, ayvacık’a geldiğimde öğrendim ve inanın şok oldum. atatürk büstü, bu ülkenin kurucusu ve kurtarıcısı ulu önder mustafa kemal atatürk’ün hatırasının simgesidir. tadilat gerekçe gösteriliyorsa, tadilat bitmiş. şayet bu gerekçe ile yerinden kaldırıldı ise, derhal yerine konmalıdır. atatürk’ün hatırasına saygısızlık yapmak, kimsenin haddi değildir. böyle bir insafsızlığa asla izin vermeyiz. ayvacık belediye başkanı’na, ayvacık kaymakamı’na ve samsun valisi’ne sesleniyorum. derhal bu saygısızlığa dur deyin ve büstü ait olduğu yere yerleştirin.
  milletin sıkıntıları ile uğraşacağınıza, nelerle uğraşıyorsunuz. bugün saygısızlık yaptığınız mustafa kemal atatürk, bu milletin namusunu kurtardı, bu toprakları bize vatan yaptı. o nedenle, ben bizzat bu işin takipçisi olacağım ve büst, ait olduğu yere konulana kadar konunun peşini bırakmayacağım.” diye konuştu.

  çarşamba şeker fabrikası önünde, şeker fabrikalarının satılmaması için eylem yaptıklarını hatırlatan tufan akcagöz, “ şeker fabrikaları önemli. bu nedenle, devletin kaleleridir diyoruz. devletin kaleleri satılamaz. bu fabrikalar, milletin öz varlıklardır. gözünün yaşına bakmadan satıyorlar. sanki kendileri yaptı. yaptıkları bir şey yok ama satmadık şey bırakmadılar. belediye başkanları da, zamanında kendileri de itiraf ettiler ki, parsel parsel sattılar. ancak emin olun ki, parsel parsel satanlardan bunun hesabını dirhem dirhem soracağız. zaten bunun için siyaset yapıyoruz. çalanlardan, soyanlardan, haramizadelerden hesap soracağız. bunları deyince, besmele duymuş şeytan gibi oluyorlar. olsunlar. biraz da yöreye bakalım. çarşamba, kaderi ile baş başa bırakılmış. ayvacık da öyle. belediyecilik adına herhangi bir hizmet yok. bölgemiz adına üzüntü verici. ayvacık, 2007 yılında 25 bin nüfusa sahipken, 2017 rakamlarına göre sayı 19 binlere gerilemiş. millet ayvacık’tan kaçıyor. neden? bunun sebebi tamamen ekonomik. iş yok, ekonomi kötü ve bunun doğal sonucu olarak millet bu yöreyi terk ediyor. peki hükümet bunu tersine çevirmek için ne yapıyor? koca bir hiç.” dedi.