şükela:  tümü | bugün
 • ya aslında bildiğin aynı kelime he. hani böyle kelimenin arasında bir harf olsa ayırt eden, anlarım.

  mesela hagi deyince akla hangi gelmemesi gibi. gelmez, çünkü alakasız. ama bu aynı. bak şimdi;

  samsun------> samsun -->g

  anladın değil mi? kardeşin lan o senin ama akla gelmiyor samsun. bu dertle ben nasıl baş edeceğim tanrım. samsung deyince aklıma ilk telefon geliyor, sonra çekik gözlü kadınlar geliyor. inanır mısınız meme bile geliyor. gerçi o hiç gitmiyor. yani nasıl anlatayım merzifon desem bile geliyor. böyle soldan soldan geliyor vudi elın filmindeki yürüyen devasa meme gibi.

  samsun denince ise aklıma ilk gemi geliyor. sigara geliyor. ilginçtir, en sonunda yine meme geliyor ama samsung gelmiyor.

  bakın geçen pomçikime sürpriz yapıp laptop aldım, paketledim bir güzel. harf oyunlu cin diyalog yaptım onun da aklına gelmedi onun da.

  - yhhaaa minnakım ne aldın banaa
  - samsun aldım pomçikim ^_^
  - sigara mı aldın ya!!

  bakın pomçikkelettam hayatında tütün ve tütün mamülü herhangi bir ürün kullanmamış bir beşer olmasına rağmen, aklına ilk samsun sigarası geldi. acaba samsung diyecekti de dili sürçtü galiba diye düşünmedi hiç. gerçekten ben bu dertle yaşayamam.
 • samsun denince kurtulus savasi gelirdi akla. guzel seyler hissettirirdi insana bundan bi 10-15 yil once samsun. ama son yillarda samsun denince benim aklima sadece savunmasiz yavru bir domuzu linc eden gg'ler geliyor.

  samsun denince akla teknoloji devi olmus bir firmanin gelmemesi cok normal. samsun ile samsung arasinda en az 2 asırlık bir medeniyet farkı var. biri ortacağ iken digeri uzay cagidir.
 • nasıl giresun deyince giresung gelmiyorsa bu da öyle bir şey.