şükela:  tümü | bugün
  • "karadeniz'in en büyük hastanesi" diye yapılan hastane. gerçekten çok büyük, modern ve kullanışlı.

geçen bir konu ile ilgili şikayet maili göndermek istedim ve o acı tablo ile karşılaştım.

sitesindeki iletişim sayfası;
    http://www.samsundh.gov.tr/iletisim.asp

mail adresine dikkat ediniz. hotmail.com uzantılı olmasını geçtim, çalışmayan bir hesap. attığınız mailler gitmiyor. santrali arıyorsunuz, cevap veren yok. klasik türkiye gerçeği.
  • koca samsun da kuduz aşısı bulunan tek hastane, şehrin ebesinin nikahında olsa bile en azından hastane görüntüsündedir, bizim üniversite hastanesi bunu yanında oyuncak kalıyor.
  • çalışanları hayrına hizmet veriyormuş gibi davranan hastane. yönetim birimi elden geçirilmeli acilen. ne desem gg
  • dışarıdan ne kadar heybetli ve büyük ise içerisi o kadar dar olan hastane. sorunları sıralayalım:

1) acil bekleme odası 10 kişilik. günde 1200 hasta gelen bir yerdir.
    2) muayene odaları 3metre kare. 2 kişi beraber zor nefes alır.
    3) dal poliklinikleri tamamen farklı yerlerde ve çok karışık planda.
    4) personel otoparkı ile ziyaretçi otopark girişi aynı yerden. ülkemiz tabela okuma oranları düşünüldüğünde, günde kaç araba kapana lastik kaptırıyor düşünün. personel için bildiğin park yeri yok.
    5) hastane içinde personel için oturma alanı yada kantin yok. hatta ziyaretçiler ve hastalar için de yok. işini bitiren gitsin kıvamında. ama 2000 personeli olan bir yer için biraz garip.

sonuç olarak kısa gözlemim, çalışan personelin de, hastaların da gelmek “zorunda” kaldıkları mutsuz bir yapı. tabi bu ruh ve stres birleşince her gün kavga çıkması, şiddet olaylarının yaşanması ise oldukça doğal bir sürecin parçası.
  • burun estetiği ameliyatım bu hastanedeki kkb bölümünde oldum. işinde başarılı doktorların olduğu hastane.