şükela:  tümü | bugün
 • kentin girişine, yeni çevre yolunun hemen yanına inşa edilen. asıl adı samsun yusuf ziya yılmaz şehirlerarası otobüs terminali olan otogar. büyükşehir belediyesi bu yeni otogarın mülkünü (bkz: bioias) büyük istanbul otobüs işletmeleri aş'ye satmıştır. otogarın işletmesini bu şirket tarafından yapılmaktadır. önümüzdeki bir ay içerisinde hizmete açılması planlanmaktadır. son derece modern bir otogardır.
 • birden 'samsun'da modern otogar filan olmaz, samsun otogari dedigin, bildigin dağınık, sıkış tepiş, sanayiye varmazdan once sagda konuslanmis, hemen girişinde ulusoy otobuslerimizin bizi bekledigi, arka taraflarda anne babamizin arabasinin falan oldugu, sittin senedir butun islerimizi gordugumuz minnoş otogardir' diye veryansin edesimi getirmis yeni otogar modeli. neyse ne tabii, hayirli ugurlu olsundur samsun halkina, bu benimkisi cemkirmekten baska bir sey degildir ne de olsa.
 • iç ortam sıcaklığı dış ortam sıcaklığıyla aynı olan otogar.
 • 60.000 m2 alan içinde 20.000 m2 kapalı alana sahip olan otobüs terminalidir. ayrıca 24 yazıhane, 48 peron ve 34 adet ticari birimden oluşmaktadır. iş bankası ve ziraat bakası atm' lerini bünyesinde barındırmaktadır.
  hrant dink cinayeti zanlısı ogün samast bu otogardayken yakalanmıştır.
 • kasvetli anların yaşandığı yerdir. bayram dönüşü yankılanır sesler, ıssız, boğucu bir hava.
 • eğer sabaha karşı bir şekilde yolunuz düşmüşse, kesinlikle tuvaletlerine girilmemesi gereken otogardır.

  edit: neden diye soranlar olmuş
  hapisane kapısı gibi bir kapıdan geçiyorsun, çantanı koyacak yer yok ve çantayla o kapıdan geçmek mümkün değil, önce çantayı parmaklıklar arasından atıp kapı tam tur atmadan kendinde geçmek zorundasın, içeri girdiğinde seni iğrenç bir manzara bekliyor, insanlar içinde kolunu filan unutmuş. ve tüm bunlar olurken sabahın beşidir yorgun uykusuz açsındır. tanrım çok acı çektim bugün.
 • dergi satılmayan yer.
  koskoca otogarda bir tane gazete bayisi var, onda da dergi yok iyi mi?
  gel gelelim, tekkeköy denilen yerdeki bir caddede, koskoca mermere, tabelaya değil bakın mermere, şeyh bilmem ne efendi caddesi yazan bir belediyesi var bunların.
  burası milli mücadelenin başladığı şehir güya. şeyhler ve meczuplar ülkesi değil. değil de, sanırım samsunluların bundan haberleri yok. ne korkunç, ne acı...