şükela:  tümü | bugün
  • habere göre ifadesi alınıp serbest bırakılmış. bu nasıl oluyor yahu cidden anlamıyorum. şu kadının suratına bakın, bunu yapan hayvan nasıl salınıyor allah aşkına.
  • adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.

bu yasa ab uyum süreci kapsamında düzenlenmişti, hakim / savcılar yasa neyse ona göre hareket ediyor.

ilgili yasanın değiştirilmesi için kamuoyu oluşturulmalı.
  • bu konuda bir yorumum olacak, öncelikle desteklediğim için değil tabiki yanlış anlaşılmasını istemiyorum sadece olayın doğru şeklini yazmak istiyorum;

önce özet geçmek istiyorum örnek veriyorum akşam saatlerinde aldılar ekip arabasına, önce hastaneye götürüp darp raporu alınıyor daha sonra karakol fotoğraf parmak izi falan daha sonra ifade alınıyor avukatı ile görüşüyor ve tutuksuz yargılanıyor,

ben içi ve yanımda bir adamda torbacı olarak esrar yakalattık normalde beni serbest bırakıp onu almaları gerekiyordu ikimizi de serbest bıraktılar (tanışmıyoruz adamla, ama beni daha önce oralarda görmüş alışveriş yaparken. polise aynen böyle söyledi)

daha sonra ceza alıcak tabiki ama artık ifadeyi alıp bırakıyorlar

başka bi arkadaşım 3 kilo esrar ile yakalanmıştı(bu arkadaşım ama tanıyorum) bu da tutuklu yargılandı mesela her suçun belli bir kısmı tutuksuz belli bir kısım ve üstünde ise tutuklu yargılanıyorsunuz. yeni sistem ile tutuksuz yargılanma olayları daha fazla çünkü artık ilk başta direk suçlu olarak bakılmıyor insanlara önce ifadesi alınıyor normal davranıyorlar savcı karşısısına çıktıktan sonrası sıkıntı
  • foto

türkiye'de bir yerlerde halen erkeğin sözünün doğruluğu esas alınıyor.
    buna ses çıkaracak kadınlar napıyor derseniz,
    başka bir hemcinsinin ayağını kaydırıyor ya da kışlık turşu hazırlıyor.
    azeri o, şu ,bu ülkenin kadını, bak kardeşim ben sana kardeşim derim fakat burada erkeklerin kardeş ayağı ,göt ayağı tamam mı, git şimdi ülkene....

"aç bile kalsan ailenden olmayan erkeklere elini açma" ana fikrinde olay.
  • tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır.hep diyorum bu ülke suç işlemenin alkışlandığı,okuyup çalışıp bişeyler yapmak isteyenlerin aşağılandığı ülke...
  • bu canavara insan demeye dilim varmıyor.
    olayın samsun'da yaşanması da dikkatlerden kaçmıyor.
    ulan ne istiyorsunuz şu kadınlardan. yazık günah değil mi bir insanın vücut bütünlüğüne sırf hayır dedi diye ömür boyu ızdırabını yaşayacağı bir zarar veriyorsun.
    bir de şartlı salıverilmiş. bu nasıl bir yasadır bunu yetkililer görmüyor mu niye bu garabete bir son vermiyorlar teröristlerin haklarını savundukları kadar şu kadınların yaşadıklarını gündeme getirseler olmuyor mu.