şükela:  tümü | bugün
 • ders saati esnasında okul dışına (evi bile olsa) çıkamayacağını bilmeyen (astım hastası) bir kız öğrencinin, ailesine şikayet etmesi üzerine -ki muhtemelen öğretmen bana izin vermüür, ben hastayım ühüü tripleriyle- öğrenci yakınları tarafından ağzı burnu hoşaf edilen öğretmen. aferim lan. valla aferim. anasını s.kin öğretmenlerin. bakan'ı sahip çıkmıyor nasılsa. 10 gün içinde bu kaçıncı vukuat anasını satim ya.

  http://gundem.milliyet.com.tr/…t.htm?showpageskin=1
 • (bkz: #27206521)
 • (bkz: samsun'da kız öğrenciyi saçından sürükleyen polis)

  (bkz: samsun'da öldürülesiye dayak yiyen öğretmen)

  hadi hayırlısı bakalım bugün samsun'da dayak yemeyen öğretmen öğrenci kalmıycak gibi...
 • serbest piyasa kapitalizminin sonuçlarındandır. git gide vahşileşen yaşam şartları insanları iyice ruh hastası yapıp zıvanadan çıkardı.

  (bkz: http://alkislarlayasiyorum.com/…eme-dayak-tamlamasi)
 • "bunlar eğitimi eğitim için yapıyorlar, halbuki eğitim toplum içindir, dayak yenebilir" açıklaması gelir ve öğretmenler de hedefe konursa şaşırmam bu olaydan sonra. türkiye kuru kalabalık olmayan herkes için distopya olmaya doğru ilerliyor.
 • bu aralar iddaa'da +7'lik maçları bulmaya çalışıyorum, o yüzden bazı takımların adını ezberledim artık. bu takımların maçı olunca hemen istatistiklere gömülüyorum ki azcık ihtimal varsa oynayayım +7'ye, iyi oran veriyor. yani bazı takım isimlerini kazanmayla özdeşleştirmiş durumdayım.
  ulan ben ne anlatıyorum.
  neyse işte gazetede herhangi bir grup halinde sopalı dayak haberi görünce de hemen dikkat kesiliyorum. çünkü azımsanmayacak bir ihtimalle uzun süre yaşadığım, bu olayın da geçtiği memlekette gerçekleşiyor. siz de rahatça dayak etkinliğini ata sporu olarak gören bu memleketle özdeşleştirebilirsiniz. o açıdan öğretmen için yüksek olasılıklı bir duruma kurban gitmiş adamdır diyebilirim.
  bahiste ise kazancınıza ortak kaybınıza teskin olurum.
 • aileleri eski tutumları sebebiyle çokça eleştirmişizdir, "eti senin kemiği benim ne demek ulan? hayvana bile öyle davranılmaz, sen çocuğunun arkasında duracaksın, evladın o senin" derdik.

  lakin arkadaş, bir ortasını bulamadınız be! bu sefer de çocuğa "öğretmenin eti senin, kemiği benim, canını sıkarsa hişt de, ağzını burnunu kıralım." diyorsunuz. bir dengeniz yok mu lan sizin?

  ama tabii üniversite gençliğini daha bugün samsun'da dövdüren bir gençlik ve spor bakanı'nın olduğu bir ülke halkı bu... peehhh!
 • şımarık, ayarsız, bencil, manipüle edilmiş, cahil olan bu toplumun, değersizleştirilen/içi boşaltılan kavramları kendi bildikleriyle doldurmasının sonuçlarından biridir.

  bir tür döngüdür bu. yetersiz bir eğitim politikasıyla, mecburiyetten bu mesleği seçmiş öğretmenlerin yetiştirdiği toplumun ürünleri bugün bu tür olaylarla çıkıyor karşımıza. okullarda meydana gelen her türlü sorunda her şeyin öğrenci lehine olması öğretmenleri tamamen etkisiz kılıyor üstelik. artık internet üzerinden direkt meb'e de şikâyet edilebiliyor öğretmenler. yasal boşluklar, yetersizlikler ve eğitim kurumlarındaki müeyyideler baştan aşağı düzenlenmedikçe bunlar devam edecek.

  doktoruna, öğretmenine sahip çıkmayan devlet sayesinde bu toplum cüretkârlaşmaya devam edecek.
 • anadolu insaninin o engin hosgörüsünün yansimasini vucudunda hissetmis kisi.