şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ya arkadaş ne işi varmış tek başına sahil kenarında. vatandaş haklı olarak gerekli hassasiyeti göstererek kolluk kuvvetlerine gerekli ihbarı yapmış. kendini atsa mutlu mu olcaktınız ey gezizekalılar. şüphesizki bunu eleştirenler afrin operasyonunu da eleştiriyordur.
 • samsun ilimiz, rize ve trabzon ile yobazlık, göstermelik softalık liginde ilk üçte mücadele ettiğinden şampiyonluğa ulaşabilecek mi bekliyoruz.
 • böyle değildi ya bu samsun. karadeniz sahil şeridinin en yüksek potansiyelli, en güzel şehriydi. sonra göç aldı, özellikle trabzon'dan hatta buna göç denemez resmen istila edildi ve buna ek olarak çarşamba ve kavak ilçelerinden alınan göç şehri tanınmaz bir hale getirdi. evet şehir güzelleşiyor, özellikle atakum tarafı ama tüm türkiye'de yaşanan çomar popülasyonundaki artış bu güzide ilimizde özellikle yükseliyor, yükseltiliyor.
 • yalnız olmak suç muymuş? polisin artık işi gücü kalmamış demek ki. asıl peşinde olmaları gerekenler sokaklarda cirit atarken sağda solda tek başına oturan kadınlar potansiyel suçlu olarak görülüyor demek ki. saçmalığın daniskası. insanların da işi gücü yokmuş kalkıp kadını ihbar filan etmişler herhalde. cahillik, yobazlık ve rezaletin vücut bulmuş hali bu olay.
 • samsun'da sürekli gerçekleşen ve şaşırtmayan olayları anlatmak için kullanılan tabirdir.
 • samsunda yasayanlar zaten ülke karmasi gibi, rizeden trabzondan göc edip gelen de cok, kürt nufus da cok. degisik bir cografya.
 • şanslı kadınmış. zonguldak'ta erkek halimle kendimi zor kurtardığım olmuştur. sabah saksocuları, götçüler, gardaş hayırdırcılar falan çok denk geldiğim oldu. kıllı erkek halimizle "kardeş atla arabaya takılalım" diyen adamlar vardı arkadaş, siz ne sanıyorsunuz? böyle çok paket olana bizzat denk geldim zonguldak'ta. zaten oranın eskisi, yerli, oturaklı insanları iyice izole olmuş şekilde yaşıyorlardı. polisi arayan yobaz farkında olmadan iyilik etmiş. manyak dolu sahiller...

  not: bu arada arayan kişinin iyi niyetli olduğunu düşünmek için boston'da, kanada'da falan yüksek lisans yapmış olmak lazım. o kadar okuyamadım şahsen. normalde her türlü bok döner sahillerde, yalnız gitar çalan gençleri ya da telefonla konuşan kadınları falan ihbar ederler, onlara sararlar. sapığı, iti kopuğu artık ahbap olmuştur polisle, yakın çevreyle.
 • sokakta kavga çıkıyor adamı almışlar araya 3 kişi evire çevire dövüyor arıyorsun polisi ekip yönlendirdik geliyorlar diyor, bakıyorsun gelen giden yok evden kalası kapıp iniyorsun aşağıya adamı kurtarıyor elini yüzünü yıkıyorsun polis en erken yarım saat sonra geliyor ama kadının biri tek başına oturuyor diye şikayet edilince anında damlıyorlar.

  okulda esrar mı bonzai mi ne çektikleri belli değil kaç defa aradım ekipleri tenezzül edip de gelen bile olmadı ama şikayet edince neymiş efendim sivil ekipler bölgeyi takiptelermiş bunları yakalamama nedenleri tüm ekibi satıcıları aynı anda yakalamakmış.

  polisle işim olmaz, kaç defa kapılarına gitsem asla işimi halletmediler, bu ülkede kendi sorununu kendin çözeceksin kardeşim.
 • aslında bu olaylar samsun’da sıradan değildi. 2003 yılında samsun’da yaşıyordum. tek başına sahile de inerdim, iskelede oturup müzik de dinlerdim. ruhum yalnızlığı sevdiğimiçin yanımda insana hiç ihtiyaç duymazdım. gayet keyifli bir yerdi. ama zaman geçtikçe sehirlerin demografik yapısı da değişiyor sanırım. samsun karadenizin en hoş illerinden biridir bence.
 • bankta italyan oturuşuyla kıvrak figürler sergilemişse demek ağır tahrikten almış olabilirler