şükela:  tümü | bugün
  • beş yıl kadar önce bir samsung buzdolabı aldım ki almaz olaydım. önce buzluk kısmı sonra tüm buzdolabı tamamiyle soğutmamaya başladı. samsung servisi aradım. servisten geldiler buzdolabını kontrol ettiler ve gaz kaçağı olduğunu, arkada ki boruların değişmesi gerektiğini 850 tl fiyat çıkardılar .5 senelik bir buzdolabı için bu ücreti vermeyeceğimi söyledim.50 tl servis ücretini ödedim gönderdim. daha sonra mahallemizde ki bir başka servisi çağırdım. (samsung yetkili servisi değil) gelen servis elemanı buzdolabının arka alt kısmını açtı. (daha önce gelenler açmamıştı.) ve arka tarafta uçları demir borulara bağlı silindirimsi bir parçayı gösterdi bana kaynak yapılmamış ve gelişigüzel takılmış dedi ki bu tamamen fabrikasyon hatası, kaynak olması gerekiyordu. servis elemanı orayı kaynattı gaz bastı. 150 tl ödeme yaptım. helali hoş olsun. (buzdolabı hiç bu kadar iyi çalışmıyordu.) bunun üzerine samsung müşteri hizmetlerini aradım fabrikasyon hatasından dolayı toplamda ödediğim parayı talep ettim. bana verdikleri cevap ise hiçbir şey yapamayız siz başka bir samsung servisi çağırıp yaptırabilirdiniz oldu. buzdolabı çok çok kötü ve üstüne bu yaşattıkları aman samsung'un buzdolabından uzak durun.