şükela:  tümü | bugün soru sor
 • en iyi modeli bile inanılmaz derecede gürültü yapmaktadır. gürültü o kadar fazladır ki insan akşamları çalıştırmaktan kaçınmaktadır. arıza olduğu düşünülerek çağrılan teknik servis çalışanları da tüm ürünlerin böyle olduğunu bildirmişlerdir.

  almayınız, aldırmayınız...
 • elektronik alırsan samsung'dan, elektrikliyi bak şundan; (arçelik/bosch/profilo..)
 • applefanboyların doluşacağı başlık.
 • 4 cigolayt remi var mı diye sorduğum makineler.
 • bazen kendi kendimle kaldığımda geçmişten bugüne yaptıklarımı, gelecek için yapmayı düşündüğüm şeyleri düşünürüm.
  gelecek için hep daha iyisi için daha düzenli ve güzel bir hayat hayal ederim. geçmişten çıkardığım dersler var mesela, yaptığım hatalar var.
  yaptığım 2 büyük hata var. bunlardan birisi samsung marka bir çamaşır makinesi almaktı.
  git en ucuzundan altus al, hatta git çayda derede yıka. ikisi de benim için daha mantıklı.

  biraz araştırırsanız zaten görürsünüz. yıkamıyor. çamaşırlara hafiften suyu dokunduruyor o kadar. leke çıkıyor mu hayır. deterjanlı deterjanlı giyebilirseniz giyin.

  kusur desen değil. makine o kadar su alıyor. bozuk desen değil servis bişey yapamaz.
  verdiği ilginç hatalar da cabası.
 • aslında rezalet başlığı mı açmalıyım karar veremedim ama bir arkadaşımın başına gelen olayı aynen aktarıyorum. almadan önce ona göre karar verin.

  07.11.2016 tarihinde mediamarkt'tan 0dxp5adh1000064m seri nolu samsung 7/5kg kurutmalı çamaşır makinesi satın aldım. makine geldi, servis kurulumunu yaptı. ertesi gün ilk çalıştırmamda makinanın sıkma modunda kütür kütür ses çıkardığını farkettim. hemen ısparta samsung servisini aradım, geldiler incelediler, evet gürültülü çalışıyor ayak ayarı yapalım düzelir dediler. ayak ayarı yapıp gittiler. ertesi gün problem devam edince servisi tekrar çağırdım, makinenin arızalı olduğunu ve değişim yapılmasını talep ettim, servis yeni gelecek olan makinenin de böyle olacağını, uğraşıp vaktime yazık olacağını söyleyerek beni değişimden vazgeçirdi. tekrar ayak ayarı yapıp gittiler. ne yazık ki sıkma sırasındaki gürültü aynen devam etti. defalarca servis geldi, her seferinde ayar yapıldı. ayar yapıldıktan sonra ses biraz azaldı ama tambur yalpa yaptığı için kısa süre içerisinde makinenin gürültüsü her seferinde yine arttı. bu süreç bir buçuk yıl boyunca bu şekilde devam etti. servis bir seferinde amortisör değişimi de yaptı, hatta makineme kirli kullanılmış amortisörler taktılar, ancak sorun devam ediyor. yine bir seferinde makinenin videosunu çektiler, samsung'a yollayalım dediler. 2 ay boyunca dönen olmayınca samsung müşteri hizmetlerini aradım, video yollayan olmadı bize dediler. ısrarlı aramalarım sonucunda desibel ölçüm cihazıyla geldiler. 3 parça çamaşırla ölçüm yapıp 69 desibel sonuç çıkarttılar. 70 üzeri olsaydı arıza var demekmiş ama bu makinede yokmuş. birkaç parça daha atıp tekrar ölçüm yaptık, bu sefer 70i geçti fakat bu kadar çamaşır atmamanız gerek dediler. 1-2 kiloyu geçmemeliymiş! hatta teknik servis elemanına samimi bir şekilde sorduğumda "evet makinede arıza var çok gürültülü" demesine rağmen servis raporuna herhangi bir arıza olmadığını yazdı. uzun lafın kısası akıl sağlığı henüz yerinde bir samsung kullanıcısı olarak birbuçuk yıldır bu kadar uğraşmama rağmen makinenin arızası giderilmedi. makinenin değişimini ya da para iadesi değil tamirini istiyorum. tek istediğim makinenin arızasının giderilmesi. bir müşteri olarak istediğim tek şey garanti kapsamından çıkmadan makinemin ilk günden beri süregelen arızasının giderilmesi. ama karşılaştığım şey sabırla garanti süresinin bitmesini bekleyen bir servis ve marka.
  bu da makinenin ilk günden beri durumu

  https://www.youtube.com/watch?v=nnk0lyj1nsy