şükela:  tümü | bugün
 • samsung'un galaxy s8 ile birlikte tanıttığı aparat. bu aparata telefonu koyarak telefonu bilgisayar kasası olarak kullanabiliyorsunuz.

  https://www.youtube.com/watch?v=gepegrumxaa
 • desktop experience'in kısaltılmışıdır aynı zamanda.evde pc'yi yada tableti multimedya ve ms office amaçlı kullananlar için harika bir alternatiftir.
 • microsoft'un daha önce yapıpta ilgi çekmediği telefonu masaüstü bilgisayar gibi kullanma şeysi.

  ne kadarda genellikle apple ürünlerini tercih etsemde ilgimi çeken cihaz. cihazımızdaki oyunları mouse ve klavye yardımı ile oynayabiliyoruz. umarım ilerde yaygınlaşır. pc almak yerine telefon alır, her ikisinede sahip olmuş oluruz.
 • https://www.youtube.com/watch?v=d8ksqpvwfpc şuradaki videodan izlediğim kadarıyla son derece stabil ve günlük işlerinizi çok ama çok rahatlıkla görebileceğiniz bir teknoloji gibi duruyor. önemli olan stabil çalışması saçma sapan takılmalar yaşanmaması. ben şahsen bu teknolojiyi gelecek olarak görenlerdenim. bundan 10-15 yıl sonra akıllı telefonlar daha da geliştikçe son kullanıcının tercihi laptop veya masaüstünden bu tip teknolojilere kayabilir. grafik tasarım vs yapanlar da microsoft surface studio gibi all in one ürünlere kayıyor zaten. işler biraz daha minimalistleşiyor. oyuncuların tercihi konsol veya mini gaming pclere kayabilir yada düşünsenize sony playstation'ı xperia telefonlara entegre etmiş ps almadan dock vasıtasıyla telefondan ps oyunları oynuyoruz. ben açıkcası akıllı telefon teknolojisinin bu yönde gelişmesini isterim. tek cihazla hem günlük kullanım hem oyun hem de iş açısından istediğimiz her şeyi yapabilmek.
 • fiziksel tr klavye desteği yok mecbur ingilizce klavye kullanacaksınız, samsung klavyeyi kapatıp kendi klavyenizi kullanamıyorsunuz, telefonda ısınmaya neden oluyor, birçok önemli app de dex üzerinde çalışmıyor, 480p ekran çözünürlüğünden de şikayetçi değildim, hızı da iyiydi ama bu sorunlarla birlikte iade etmekten başka şansım kalmadı. daha geliştirilmesi gerekiyor.
 • ipad ilk çıktığı zaman ne kadar heyecanlandıysam, bu cihaz da aynı şekilde heyecanlandırdı, artık bilgisayar taşımıyorum sunumlara giderken, olmuş.
 • linux çalıştırılabilen cihaz :
  https://www.youtube.com/watch?v=vm1xhnvyidc
 • note 9 ile birlikte, özel bir samsung aksesuarına ihtiyaç duymadan, basit bir usb-c --> hdmı dönüştürücü kablo ile kullanılabilir hale gelmiş olan özellik.
  harika bir masaüstü ortamı sağlıyor. bir de klavye/mouse bağlayınca tadından yenmiyor.