şükela:  tümü | bugün
  • yaklaşık 1 haftadır media markt'larda satılmaya başlanan samsung'un 4,5 inch'lik metal kasalı yeni telefonu. satış fiyatı yaklaşık 1099 tl.

metal kasası samsung galaxy alpha ile hemen hemen aynı, ancak daha bile ince. kasa şık ve dikkat çekiyor. kasa metal olduğundan arka kapağı ve pili iphone misali çıkarılamıyor. samsung'un, plastik ve çok geçmeden soyulan kasalarından şikayetçi olanlar için ideal.

4,5 inch ekran boyutu, ram'i 1 gb, pili 1900 mah, pil alpha ile aynı. ancak ultra güç tasarruf modu sayesinde, şarjı çok uzatmak mümkün.

arka kamerası 8 mp, selfie kamerası 5 mp. özellikle selfie kamerası tatmin edici. otomatik selfie özelliği fena değil.
  • gayet memnun olduğum telefonum. bir porogleme değinmek istedim.

teknik tanımını bilemem ama günlerce yeniden başlatmayınca akıllı telefonların ekranı çok ilgisiz bir anda donabilir, ki benimki öyle oldu. kapanmıyor, açılmıyor, kies'e zaten bağlanmıyor... bataryası çıkmadığı için "ankesörlü telefona yumruk" kıvamında da yeniden başlatılamıyor. işte hiçbir şey olmuyor. anladın sen onu. forumlarda bu modele ait bir çözüm yok idi. benden gelsin efem;

yeniden başlatmak için ses tuşuna basılı olarak güç kablosunu takıp çıkarın telefon kafayı yiyene kadar. silkinip kendine geliyor cancağzım.

edit: güç kablosunda güç olacak tabii. te allam... bilgisayardan usb veya 220den şarj bağlantısı ile çektiğiniz elektrikle şok edeceksiniz.
  • eski telefonum iphone 4s'ti. çamaşır makinesini boyladıktan sonra bir seneye yakın 10 liralık nokia ile takıldım. sonra akıllı telefon alma kararı alınca bir şekilde gittim bunu aldım. kasasına tav oldum net bir şekilde. ram, işlemci falan hiç umrumda olmadı. zaten çılgın performans bekliyorsanız (ki cepte taşınan hiç bir zaman bilgisayar kıvamına gelmeyecek bir aletten neden o kadar performans beklenir, hiç anlamam.) bu cihaz size göre değil. standart uygulamalar, yazışma, internette takılmaca gibi işler içinse, son derece yeterli.

boyutu benim için şahane (dana kadar ekranlardan nefret ediyorum). kasası oldukça güzel. kılıfsız kullanıyorum ve bana sağlam olduğunu hissettiriyor. hatları falan da çok güzel. iphone 4s'e benziyor lan bu, çok tatlı. bu fiyattan daha ucuza, daha iyi işlem gücüne sahip telefonlar var kesinlikle. ama kasasına bastım ben bu parayı.
  • yaklaşık bir aydır kullanmakta olduğum oyuncağım.

fiyatı 1000 tl. 1gb ram dört çekirdekli snapdragon 410 işlemci ve adreno 306 gpu ile geliyor alet.

özellikle oyun meraklısıysanız kesinlikle uzak durun. özelliklerden anlaşılacağı gibi çok iyi bir performans alamazsınız. ha tabi nss, threes, aa, fruit slice ya da where's my water tarzı oyunları sorunsuz oynarsınız. ama real racing 3, asphalt 8 ya da fifa oynayacaksanız uygun değil.

bunun dışında telefonun yazılım kısmı bildiğiniz samsung. basmışlar bloatware'i. buna rağmen aleti gayet akıcı kullanabiliyorsunuz. tabi rootlayıp bunları kaldırırsanız o bir gigabytelık ram'in yarısı sürekli boş kalıyor ve multitasking'in dibine vurabiliyorsunuz.

5mp'lik ön kamerası çok iyi. el işareti ile otomatik selfie özelliği var. arka kamerası 8mp gayet iyi. iyi derken iphone ayarında diyelim.

ama aletin en önemli güzelliği yakışıklılığı yekapare kasa, ince hafif ele oturuan ideal boyutlar.

netice olarak 1000tl'ye paranın karşılığını veren bir telefon.
  • windows phone' dan android'e geçenler için ilk başta alışması iki üç gününüzü de alsa çabanıza değecek telefon.

metal kasası cezbedici, hafifliği favoriler arasında ilk sıraya oturmasına sebep olur.

samsung'dan başarılı bir model daha..
  • telefonu hava civa yapmak için kullanmıyorum bir de çok performans da beklemiyorum diye düşünüyorsanız, samsung olsun, pantalonun ön cebine sığsın diyorsanız, 4,5 inch bir telefona ihtiyacınız var ise ve 1.000 tl civarı bir para harcayacaksanız alınabilecek bir telefon.
    cümledeki bir kısmı öne çıkartırsam tekrar "telefonu hava civa yapmak için kullanmıyorum bir de çok performans da beklemiyorum diye düşünüyorsanız".

böyle avucunu gösterince selfie çekmesi, süper ultra güç tasarruf modu ile 3310 deneyimi yaşatması falan son telefonumda olmadığı için fakirlikten dolayı bi güzel geldi.

el-edid:

-- 2 ay sonra --

sıkıntı yaşanabilecek bir telefon. 2 ay oldu, memnun değilim. internet ilk açıldığında ya da ultra güç tasarruf modu çıkışlarında telefon inanılmaz derecede yavaşlıyor. 2 dakika kendi haline bırakmak lazım oluyor. (tabi enerji tasarrufu için mobil veri kapalı olup acil bir yere gitmek için navigasyonu kullanmak gerektiğinde, o mobil verinin açılıp telefonun kendine gelmesi için 4'lü flaşörleri yakıp 2 dakika yol kenarında beklemek gerekiyor) ayrıca nedense 2 aydır facebook sorunlu. kendini kapatıyor ki en son telefon "facebook sorunlara sebep oluyor kaldıralım mı" dedi. boyut ve kasa güzel ama 2 aylık performans beni derinden yaraladı. (oyun v.s. yok telefonda, biznıss)
  • a101 de 799tl den satılan telefon
  • yaklaşık 1 yıldır çift sim kartlı modelini kullandığım ve memnun olduğum telefonum. telefondan çok beklentisi olmayanları tatmin edecek düzeyde olduğunu düşünüyorum. önceden android 4.4.4. yüklüydü; android 5.0.2'ye geçtikten sonra biraz yavaşlar gibi oldu. ancak yine de menülerde, rehberde, fotoğraflarda gezinirken geçişlerde takılmıyor, sorun çıkarmıyor. on tane uygulama aynı anda çalışırken tabii ki yavaşlaması normal. güç tasarrufu modu oldukça başarılı; çift hat açıkken bile uzun süre idare edebiliyorsunuz. fiyat-performans olarak oldukça başarılı.

peşin edit: evet, daha önce blackberry, sony ericsson ve htc akıllı telefon kullandım.
  • kız arkadaşıma yılbaşında aldığımız ve pil kullanımıyla dumurdan dumura sokan telefon.

öyle ki bu telefonun şarjı olanca sms-telefon-sosyal medya uygulamaları kullanımına karşın 3-4 gün şarj olmadan dayanıyor.

kız arkadaşım da bu durumu kullanarak, şarjı bazen yarım, bazen 1 gün dayanan note4 sahibi beni gıcık ediyor.
  • 2016 versiyonunun kasası efsane. küçük olsun (4.7 inç ekran) ios mallığı olmasın üstelik sgs7 gibi pahalı olmasın diyorsan 2-3 ay içinde gayet affordable bir fiyata iner.

http://www.phonearena.com/…ng-galaxy-a3-2016_id9814