şükela:  tümü | bugün
  • samsung'un 2019 yılı üst orta sınıf telefon modeli.

3 arka kamera,
    4000 mah li-ion pil,
    25 mp ön kamera,
    samsung exynos 7 octa 9610 (2.3 ghz, quad core, cortex a73 + 1.7 ghz, quad core, cortex a53),
    mali g72 mp3 grafik işlemcisi gibi özellikler ile gelecek.
  • birçok yerde "düşük bütçeli samsung galaxy s10" olarak bahsedilen telefon.
  • 2,849 lira fiyatı ile bomba gibi giriş yapmıştır.
  • acaba 2,849 liralık ön sipariş fiyatı cihaz satışa başladıktan sonra artar mı yoksa azalır mı merak ettiğim cihaz bilenler yeşillendirsin lütfen ?

edit : 6 nisan tarihi itibariyle 2400 seviyelerinde samsung türkiye garantili olarak bulunabiliyor android cihazlar çeşit fazla olduğu için çok değer kaybediyor birkaç aya 2bin altı seviyeyi görür.ayrıca cihazı teknosa’da inceledim malzeme kalitesinin çok kötü bir hissiyatı var kalitesiz geliyor a30 daha kaliteli geldi bana incelerken .
  • almayı düşündüğüm telefondur.
    yerine iphone 7+ (ikinci el) veya çok daha ucuza honor 8x falan düşünüyorum. kafam bayagı karıştı . yardımcı olacak birisi varsa mesaj kutuma beklerim
  • ülkemizde dün yavaş yavaş mağazalara dağıtılmaya başlanmış cihazdır. youtube kanallarında da kutu açılış videoları yayınlanmaya başlandı. detaylı inceleme için bir süre beklemek gerekiyor sanırım ama hindistan'da daha erken piyasaya girmiş olacak ki detaylı inceleme videosu arandığında bir kaç hintli youtube kanalının 1-2 haftalık kullanım sonu ayrıntılı inceleme videoları var. genel olarak ekran, pil ömrü, selfie kamerasından çok memnunlar. işlemci genel günlük kullanımda iyi, takılma lag vb yok, oyun performansı ise beklendiği gibi aynı fiyat skalasındaki rakiplerinin biraz gerisinde. oyun performansı çok aramayan, sosyal medya ağırlıklı pil ömrünü önemseyen casual kullanıcı için ideal bir seçim olacak gibi görünüyor.
  • samsung'un bindiği dalı kesmeye çalıştığı modeldir.

amiral gemisi mi deniyordu, o gemi ve filosundaki diğer modellerin satışını fena etkileyecektir. süper slow motion bile var, her türlü ihtiyacıma birebir. gerisi fasa fiso. o kadar netim. haftasonu kullandım; ordan biliyorum. (bkz: celebrity crush) oldum

şu ilk gününden beri kapaklı kılıfta kullanılmış a7 taksidim bitsin (reklamı beş kelime sonra atlayabilirsiniz), anında satıp terfi edeceğim telefondur.

editleme: 22 taksit nihayet bitti ama nedense 2017 model a7'mden vazgeçemiyorum garip bi şekilde. galiba bu gariplikte kipa'ların birinin vitrininde kendi telefonumun sıfırını (yani a7 2017'yi) 1.690 liraya görmüş olmamın etkisi de olabilir. a50 de illa 2021'de falan o rakamlara inecektir diye düşünmekteyim.
    şimdilik erteledim seni a50.
  • optik imaj sabitleyici ve nfc olmaması bu cihazın en büyük eksiği bence.
  • bu segment için hem özellikleri hem fiyatıyla cezbeden telefon. tam da emektarı elden çıkaracağım dönemde iyi gelecek.
  • uzun araştırmalarım sonucu iphone se'me veda edip bu telefondan aldım. 1-2 hafta sonra uzun bi bi inceleme yazacağım fakat ilk izlenimlerim oldukça olumlu.

gelelim inceleme yazımıza, telefonu samsung yetkili servisinden 10.000 mah powerbank hediyesiyle birlikte aldım. sanırım lansmanda oldugu için fiyatı her yerde aynıymış. (mediamarkt, vatancomputer, istanbul bilişim vs)

telefon iphone se'ye göre biraz büyük ama alışınca insanın cok hosuna gidiyor. ben beyaz rengini aldım, kılıf kullanmanızı tavsiye ederim cünkü yere düşerse canınız cok yanar. türkiyede henüz bu telefonun kılıfı yok ben ali express'ten sipariş verdim. telefonun özellikle ön kamera performansı cok basarılı. arka kamera performansı da gayet güzel canlı odak özelligi yada arkaplanı bulanık yapması, fotoğraf çektikten sonra bile bulanıklıgı değiştirme olayı hoş nüanslar. fakat instagram uygulamasına girip kamera actıgımda malesef iphone kadar net video kaydetmiyor. burdaki sorun telefonla mı alakalı, android işletim sistemiyle mi alakalı yoksa instgram uygulamasıyla mı alakalı bilmiyorum..

6gb ram oldugu için şimdiye kadar en ufak bir kasma donma olayı olmadı. yüz tanıma özelliği güzel calısıyor. fakat parmak izi özelligini kullanmıyorum. cünkü parmak izini tanıması 1 saniye kadar sürüyor ve bu zaman dilimi eski iphone kullanıcıları için uzun bi süre, en azından benim için öyle.

telefonun ekranı gayet büyük video izlerken oyun oynarken cok işimize yarıyor. sevgilisini aldatmaya meyilli çiftler için güvenli/gizli klasör olayı var. açıkcası orta segment için 3000 tl bandında, alınabilecek en iyi telefonlardan birisi. telefonu satın almadan önce muhakkak bir mağazadan gidip dokunun inceleyin öyle karar verin derim.

anlattıklarım haricinde yine sormak istediğiniz sorular varsa mesaj atabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olurum.

edit: artı olarak samsung onedrive ile 100gb 2 yıllık cloud depolama alanı veriyor.

edit 2: telefonun ön ve arka kamerasıyla cektigim fotoğrafları görmek için mesaj atabilirsiniz