şükela:  tümü | bugün
  • samsung’un 4 kameralı yeni telefonudur.

özellikleri:
    ekran: 6.51 inç boyutunda
    işlemci: exynos 9611
    ram: 6 gb
    depolama: 128 gb
    arka kamera: 48 mp + 12 mp + 5 mp + 5 mp
    ön kamera: 32 mp
    batarya: 4.000 mah (15 watt hızlı şarj destekli)
    işletim sistemi: android 10
  • türkiye'de satışa çıkmış yeni nesil samsung telefonudur, tasarımı çok güzel, 6/128 versiyonundan 1 adet alacağım.
  • bugün satışa çıktığını duyduğum yeni samsung telefonu.

a50 ile arasında bende çoğu kişi gibi bir fark görmedim.hatta işlemciyi görünce aklıma m30s geldi.karşılaştırdığımda çok ufak farklar var.mesela;

-ekran 0.1 inch daha büyük.buna bağlı olarak çok ufak piksel ve ppi farkı var ama fark edeceğini zannetmiyorum bile.
    -kameralar neredeyse aynı.ana kamera birebir aynı.geniş açı a51'de 4mp daha fazla.derinlik kamerası aynı.tek fazlalık bir 5 mp makro kamera.asıl mevzu ön kamera.32mp 4k video çekebilen bir kamera var a51'de.
    -işlemciler dediğim gibi aynı zaten.
    -ram 4 yerine 6 hafıza 64 yerine 128.
    -pil olarak m30s 6000 mah ile baya önde zaten onu söylemiyorum.

ram ve hafıza olayı tercih sebebi olabilir(ki 6/128 kombinasyonu veren başka telefonlar var) belki ama arkada fazladan bir kamera ve önde 4k çekim yapabilen kamera için şuan ki fiyatlarla 1000 tl fazla para vermek bana çok mantıklı gelmiyor.ama bu telefon 2-3 ay sonra 2.500 tl seviyesine gelirse işte o zaman gerçek bir tercih sebebi olabilir.

edit:2-3 ay demiştim daha 1 ay olmadan 2.500 lere indi.umuyorum ki yakın bir tarihte a71 de 3.500 tl civarı bir fiyatta gelip aynı hızla 3000tl civarlarına düşer.

edit2:a70 ile karşılaştırma videolar ortaya çıkıyor yavaş yavaş.aynı fiyat seviyelerinde çoğu konuda benzerler.ancak işlemci ısınması konusunda a70 çok daha iyi durumda gördüğüm kadarıyla.çıkalı 8-9 ay olacak neredeyse ama hala alınabilir bir cihaz olduğunun da kanıtı oluyor bu bence.
  • 51 kere maşallah!
  • amoled ekranlarda yaşanan burn-in den ötürü asla almayacağım telefon markasının amoledli yine muhtemelen kronik arızalı akıllı teli.adamların tvlerinde bile yanıklar oluyo pembe pembe.bir daha mı? asla!
  • önde 4k çekim olması muazzam.
  • alanlar bir yeşillendirsin arkadaşlar. bu akşam sipariş vermeyi düşünüyorum gittigidiyorda 2447 lira samsung türkiye garantili.

aslında mi9t ile bunun arasında kaldım ama miu arayüzü sebebiyle a51 tercih edicem sanırım.
  • alıp kullananlar yeşillendirirse çok sevinirim. a70 ile bunun arasında kaldım.
  • samsung galaxy a50'in üstü diye çıkarılmış, a50'den tek artısı daha geniş ekran olması. başka da bir şey yok.

hem a50
    hem a70
    hem de a51 ( az bir süre ) kullanmış biri olarak:

a70: kamera, batarya ve hız olarak çok iyi.
    a50: kamera, batarya ve hız olarak a70 kadar olmasa da yine iyi.
    a51: yukarıdaki iki telefona nazaran daha düşük özellikli.

öncelikle 3 telefon arasında kaldıysanız hiç düşünmeden a70'i alın ve keyfini çıkarın.

a50 ile a51 arasında kaldıysanız, a50 hem renk doygunluğu, hem aynı batarya olmasına rağmen daha fazla ekran süresi ile size şark kolaylığı sağlayacaktır. işlemci a51'de 9611 iken a50'de 9610 yani minnacık bir fark.

kamera olarak a50 ile a51'i uzunca test ettim ve a50 daha canlı ve daha parlak.

kısacası tam ekran seviyorsanız a51, diğer özellikler için a50'yi almak daha mantıklı.
  • yaklaşık 10 gündür xiaomi mi 9t ve samsung a51 inceliyorum. benim için en önemli özellik ekran kasa oranı. bu nedenle de 2500 lira civarında bu iki telefon dikkatimi çekti. xiaomi note 8 pro diyor herkes ama gidip telefonu aldım elime takos gibi geldi bana çok ağır telefon ve mi 9t ondan biraz hafif olsa da o da samsung a51'e göre ağır.

işlemci olarak xiaomi mi 9t samsung a51'in önünde orası açık. zaten inceleme videolarına bakılırsa uygulama açma, oyun açma vs hızlarda bu üstünlük görülebiliyor. ancak normal bir telefon kullanıcısı için pek bir anlam ifade etmeyecektir diye düşünüyorum.

xiaomi mi 9t yurtdışı aldığınızda 1800 liraya alınabilirken, garantili fiyatı 2500 lira. yani ben 2500 lira verip alıcam aynı telefonu başkası 1800 verip alacak. samsung'da ise bu kadar fark yok.

neyse işin özü, samsung a51 telefon aldım. insallah yarın elime ulaşacak. bir süre kullandıktan sonra daha detaylı bir değerlendirme yapabilirim.