• başıma bir şey gelmeyecekse beğendiğim telefondur.
  • selfie çubuğunu tarihe gömen telefon. selfie çubuğu kullandığında her şey flu çıkıyo. neden? çünkü ön kamerasının odak mesafesi bi kol boyu kadar falan. 50 santimden ötesi flu çıkıyo. yani çubuklu ya da çubuksuz 5 kişi bi araya gelip selfie çektiğinde en öndekinin dışında herkes flu. selfie çubuğu kullandığında sen de flusun. kısacası aile boyu selfie dönemi is over. galaxy a7 flu. grip gibin.
  • şık tasarımlı,su geçirmeyen tasarımı (ip86),3 gb ram ,3600 mah batary gibi dikkat çeken samsung'un orta sınıf telefonu.arka tarafının cam olması gayet hoş ama kılıfsız kullanırken düşünce çok şansı olmadığını düşünüyorum.
  • ön kamerası ile selfie çekmenizin anlamsız olduğu samsung modeli.
    neden mi? sizin dışınızda herşey bulanık çıkıyor da ondan, ama eminim güzel vesikalık fotoğraflar çekebilirsiniz.

şikayet var sitesi bu sorunla kaynıyor
    bu da samsung uk forumu
  • 3 gündür kullanıyorum kendisini, çok başarılı bir telefon olmuş diyebilirim. gerek sağlamlık ve görüntü olarak tasarımı(özellikle siyah olanı) gerek samsung'un yeni arayüzünün bu telefonda kullanılması gerek donanım olarak akması ve gerekse pil performansı gerçekten güzel cihaz.

ancak fiyat olarak biraz daha aşağıda olsa çok ilgi görebilirdi bu telefon.
  • 2.320 liraya satılan samsung telefonu. fiyatlandırma aşırı saçma. dolar kuru, vergiler vs diye gelmeyin. şuan samsung tr garantili s7 2.500 lira. arada 180 lira fark var. o kadar parayı gözden çıkaran adam 180 lirayıda gözden çıkarır.

özetle ölü doğmuş bir model.
  • 4 gündür kullandığım telefon. ya ben bu telefonu tuş kilidinden çıkarmayı beceremiyorum ya da bir bozukluk var.

şöyle ki stand by modundaki telefonun sağ yan tuşuna (tuş kilidine alınan tuş) basıyorum bir tepki yok. paşamızın keyfi gelecek de açılacak. günde birkaç sefer yapıyor bunu. kol saati kullanmadığım için saati telefondan takip eden biriyim ve sık sık ekrana bakarım. 4 gündür saati takip edemiyorum. hatta az önce kendini kapatmış moron. bildiğin kapalı telefon. yine tuş kilidinden çıkaramadım sandım ama başka birinden arayınca anladık durumu. açmak için abartısız 1 saat uğraştım. şarjı falan da bitik değil ki. şimdilik telefonu henüz kullanmayı beceremediğime yormak istiyorum.

bu arada şarjı çok uzun gidiyor. 2.5 gün androidler için çok iyi bir süre.

(bkz: bir daha samsung alırsam deyip 4. samsung'u almak)
    (bkz: bu sefer son samsung'um olacak bu)
    (bkz: iphone'lar çok pahalı diye samsung almak)
  • android 7.0 güncellemesi bugün itibariyle gelen telefon.
  • 2000 tl üzeri fiyat ile satışa sunulup kamerasında ois özelliği olmayan samsung un yeni modeli.
  • ağustos 2020 itibariyle tam 3 yıldır tıkır tıkır çalışan, hiç servis e gitmeyen ve beni ufak tefek konular haricinde üzmeyen bir telefon oldu. satın aldığım gün gidip kalın (tank) kılıf ve ekran koruyucusu yaptırdım ve o günden beri temizlik dışında hiç kılıfsız kullanmadım. kılıf 3 yılda türlü darbeler yemesine müteakip biraz kendinden geçti ama telefonu güzel korudu, markası spigen miş.

- telefon bazen yavaşlayıp arada sırada takılmalar yaşasada hâlen hızlı sayılabilecekbir telefon. (hiç fabrika ayarları na döndürmedim) kamera sı hiç iyi değil, cidden 2009 2010larda çıkan kameraları iyi nokia telefonları zar zor yenecek performansa sahip. diğer tüm samsung telefonlarda olduğu gibi kenarları uzun kullanım sonrası deforme oluyor. (kılıflı kullanmama rağmen) yüksek ihtimal kılıf tak çıkar yaparken soyuldu.

- suya ve toza dayanıklı ama hiç suya havuza vs. sokmadım. yağmurda kullandım, herhangi bir sorun yaşamadım. ancak su değmese bile yılda 1 2 kere şarj yuvası nın ıslandığıyla alakalı bildirim aldım. (yüksek ihtimal terden veya nemden) birkaç üfleme telefonu yeniden başlatma gibi şeyleri deneyince kendi kendine geçiyor. şarj dan bahsetmişken yoğun kullanımda yaklaşık 12 saat pil ömrü sunuyor. akşam bi yarım saat hızlı şarj ediyorum, geceye kadar yetiyor. bazen yüzde 12 vs. pil varken bir anda telefon kapanıyor ve geri açtığımda pil yüzde 0 gösteriyor. uzun zamandır yapmadı gerçi ama bazen şarjı yokken varmış gibi gösterebilir, özellikle yüzde 20ye kadar düşmüşse dikkat edin yarı yolda bırakabilir.

- android 11 çıkıcak belki de çıktı ama a7 2017 hâlâ android 9 veya android 10 güncellemesi gelmedi, andorid 8de çakılı kaldık. gerçi gelirse telefon kaldırabilir mi onu bilmiyorum ama bu beraberinde güvenlik sorunları da yaratıyor. gerçi samsung düşük megabaytlarda 3 - 5 ayda bir güvenlik güncellemesi getiriyor ama ne kadar işe yaradığını bilmiyorum.

son olarak beni ne kadar götürürse o kadar kullanacağım. yeni telefonlara hiç hevesim yok. neyse aklıma gelen bu kadar, telefonla ilgili sormak istediğiniz bir şey varsa yazabilirsiniz. vesselam .

yıllar sonra gelen edit: 15 mayıs 2022 itibariyle hâlâ kullanıyorum :) ama "sal beni artık" diyor. yoğun kullanımda şarjı günü çıkartmıyor. bazen %40larda çaaat kapanıyor. bilindik oyunları hâlâ donmadan oynatıyor. para biriktirmeye başladım, eylül 2022'de ıphone 14 tanıtılınca alacağım. neden mi? çünkü 12 yıllık android kullanıcı ve bu zamana kadar android fanboyu olarak android telefonların fiyatlarını anlayamıyorum. çin malı xiaomi 12 21000 tl olup ıphone 13'ün 18000 küsür olması çok komik. eğer aklıma gelirse eylül 2022'de yine editlerim. (tabii telefon intihar etmezse)
hesabın var mı? giriş yap