şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • tanitimindan once kutusunu acmi$lar: https://www.youtube.com/watch?v=inh8hqr8lwe
 • az önce elime ulaşan efsane cihaz
 • az önce kimin eline ulaştığını kimsenin siklemediği cihaz.
  (bkz: garbage entry)
 • alıp kullananlar keşke buraya deneyimlerini yazsa dediğim samsung'un son çıkardığı tws kulaklığı.
 • dun gece siparisini verdigim samsungun akg isbirligiyle urettigi wireless kulakliklar.

  2 gunluk kullanim editi: ses kalitesi gayet yeterli, basta biraz tizdi fakat eq'dan kendi tadıma göre hallettim, kulaga gayet iyi oturuyorlar cok rahat spor yapabilir, kosuya cikabilirsiniz, ortam sesi modu bana kalirsa tatmin edici fakat airpods pro'nun cok gerisinde oldugunu soyluyorlar denemedigim icin yorum yapamayacagim bence mikrofon kalitesi gayet yeterli.

  edit: an itibariyla sol bud bozuldu, offline gözüküyor ne yaptıysam da connection sağlayamadım mecbur teknik servise yollayacağım
 • dün itibariyle edindiğim kablosuz kulaklık modelidir. telefona (bkz: samsung galaxy note 8) bağlayıp ilk şarkıyı çaldığımda kulaklıktan gelen cızırtıyla dumura uğradım. (bkz: o kadar para verdik) *özellikle (bkz: hi-hat) vuruşları sırasında sanki sürücüde bir sıkıntı varmış gibi cızırtı yapıyordu. geri göndermeyi planlarken samsung forumlarında benzer bir sıkıntı için telefonun dual audio özelliğini kapatmayı önerdiklerini gördüm. denedim cızırtı kayboldu. pazartesiye kadar test sürüşüne devam edip neticesinde burayı editlerim.

  kulaklığın ses kalitesi genel olarak iyi. note 8' in yanında gelen kablolu akg kulaklıkları aratmıyor. zaten kablosuz bir kulaklıktan olağan üstü bir beklentim de yoktu. ambient sound muhabbeti sayesinde dışarıdan gelen sesleri duyabilmeniz mümkün. sokakta müzik dinlerken kaldırımda tam gaz motosiklet süren denyoların sesini duyabilmek gibi faideli yanları var. zira kulak içi kulakların dış sesleri fazlaca yalıtması bende paranoyakça etrafımı kontrol etme isteği uyandırıyordu.

  dokunmatikleri kullanışlı. kulaklığı çıkartıp takarken zaman zaman sıkıntı yaratabiliyorlar ancak alıştıkça daha rahat kullanılır gibi geliyor.

  kulaklığın sesi ilk kullanımda %50 civarında açık yanılmıyorsam. android uygulamasında touchpad ayarlarından uzun bastığınızda sesi yükseltme seçeneğini aktive ederseniz sesi kulaklık üzerinden (telefon sesinden bağımsız olarak) açıp kapatabiliyorsunuz. ses seviyesi bence yeterli.

  şarj süresi, uzun süreli kullanım vb konularda ilerleyen dönemde entariyi editlemek suretiyle fikrimi aktarırım.

  ---uzun süreli kullanım editi---

  kulaklıklarımla geçirdiğim neşe dolu günler sonucunda edindiğim tecrübeleri yeniden aktarayım.

  şarj konusunda beni hiç üzmedi. aldığımdan beri düzenli şarj etmemiş olmama rağmen şarjı bittiği için kullanamadığım olmadı hiç. özellikle telefon görüşmeleri sırasında sadece tek kulaklığı kullanmak gayet verimli.

  dokunmatiğe insan zamanla alışıyor. şarkıyı durdurma, önceki/sonraki şarkıya geçiş, görüşme sırasında mikrofonu kapatma, ses açma kapama gibi bir dolu şeyi dokunmatik üzerinden hallediyorsunuz.

  ses konusunda çok soru geldi. kulaklığın sesi işitme kaybınız yoksa gayet yeterli. ilk aldığınızda uygulama üzerinden ayarlarına bakmayı unutmayın zira ilk bağlantı sonrası kulaklığın sesi, telefondan bağımsız %50 açık. ses açma kapamayı uygulama üzerinden aktive edip sesi kulaklık üzerinden yükseltebiliyorsunuz. en azından benim için böyleydi. belki son güncellemelerle değişiklik olmuş olabilir.

  yine ses konusunda şöyle bir tüyo verebilirim; kulaklığı kulağınıza sonuna kadar sokmaya çalışmayın. bir noktadan sonra bass sesler kaybolmaya başlıyor.

  kullanım sürem boyunca kulaklıklar kulağımdan kayıp düşmedi. düşecek diye çok tedirgin oldum ancak böyle bir problem yaşamadım.

  uzun süreli kullanımda (6 saat ve üzeri) kulağımda herhangi bir ağrı acı hissi oluşmadı. bu konuda da rahat olduklarını söyleyebilirim. hatta bir noktadan sonra varlıklarını unuttuğum bile oldu.

  telefona yüklü uygulamaya güncelleme geldiğinde kulaklık tuhaf davranabiliyor. örneğin geçenlerde gelen güncelleme sonrası telefon görüşmesinde bir türlü kulaklığı kullanamadım. uygulamayı kapatıp kulaklıkları kutusuna koyup tekrar bağlayınca sorun geçti. genel olarak yaşayabileceğiniz tüm sorunlarda (seste tuhaflık gibi) öncelikle bunu deneyin. işe yarıyor.

  bu kadar yazınca kendimi fanboy gibi hissediyorum, hiç de sevmem marka savunmayı ancak fiyat/performans yönünden ödediğim paranın hakkını veriyor.

  negatif olarak söyleyebileceğim bir şeye henüz rastlamadım, umarım da böyle devam eder.

  aklınıza takılan sorular yahut kullanıcılardan tüyolar için mesaj kutum açık efendim. sürçülisan ettiysem affola.
 • bozulan sennheiser momentum tws kulaklıklarımın yerine aldığım kulaklık. (#106141636 burada da bahsetmiştim)

  şimdilik bir sıkıntısı yok. ses seviyesi, kalitesi vb olarak pişman değilim. sennheiser'daki kulağıma 10 numara büyük gelme olayı da yok. yanında gelen kulağa sabitleme zımbırtıları sayesinde sıkı bir şekilde kulağa oturuyor. eğer bir yamuğu olursa burayı editler, bilgilendiririm.

  tldr; ses seviyesi / kalitesi gayet iyi, rahat kulaklık. alınır.

  edit: kulaklıktan çok memunum. şarj kutusu qi kablosuz şarj standardını destekliyor. -gerçi kulaklıkların pilini bitirmeyi daha başaramadım.- masanın üstündeki kablosuz şarj pedine koyuyorum, kendi kendine zahmetsizce şarj oluyor.

  ayrıca şöyle de eğlenceli bir olayını keşfettim. (herkes için gerçeli olmayabilir) galaxy wearable uygulamasının labs kısmından edge touch'la ses açıp kapatmayı aktive ettiğinizde kulaklarınızın o kepçe kısımlarına avuç içiyle pıt pıt yapınca sesi açıp kısabiliyorsunuz. dokunmatiklikten çok basınç / harekete duyarlı bir şekilde algılıyor sanırım.

  ve yine labs kısmından ambient mode'u en yükseğe getirdiğinizde cihaz adeta bir hearing aid cihazına dönüşüyor. evin diğer ucundaki tuvaletin sifonunun çekildiğini duyabiliyorsunuz.
 • donanımhaber jargonuyla tam bir fiyat/performans ürünü.

  --- eksi yönleri ---

  -kulaktan düşmemesi için verilen çıkıntı ve tasarımı kulakta tuhaf bir his bırakıyor. başka kulaklıklarla kıyaslandığında bu his epey fazla. dolayısıyla uzun süreli kullanımı kişiden kişiye değişir. herkes için 11 saat şarjı var diye çıkarmadan 11 saat kullanılabilir anlamına gelmiyor. ben en fazla 1-1,5 saat kullanabiliyorum.

  -testlere göre çift dolumlu şarj süresi 22 saat ancak burada bir aldatmaca var. samsung 192 kbps ile mp3 playlist kullanmış. özetleyecek olursam; bu yüksek kalite değil dolayısıyla daha uzun kullanım sağlıyor fakat piyasaya bakacak olursak batarya konusunda üzmeyecek kulaklıklardan birisi. audiophile değilseniz sizi üzmez. zaten öyleyseniz de bu kulaklıkla işiniz ne? yani her türlü değilsiniz, hiç kendinizi kandırmayın*.

  -mikrofon, bir önceki seriye göre iyileştirilmiş ama hala çok kötü. mikrofon performansı kesinlikle beklemeyin. hele ki açık alanda, dış sesin yoğun olduğu bölümlerde yazılım ile sesinizi koparıp almaya çalışıyor. ben bu durumu bilerek satın aldım çünkü samsung galaxy watch active 2 kullanıyorum ve saatin mikrofonu gayet başarılı. bu arada, bu boyuttaki hiçbir kulaklık başarılı mikrofon deneyimi sunamaz.* çünkü konumlandıkları yer itibariyle mikrofonlar çok geride kalıyor ve işin içine yazılım ile ses ayıklama giriyor. donanım kısmı ilerleyen yıllarda güçlendikçe, daha iyi hale gelecektir. yine de belirtmek gerek, mikrofon kalitesi daha başarılı cihazlar var. özellikle apple bu konuda iyi.

  -tam bir ekosistem cihazı. samsung cihazları ile uyumlu, pratik. onun dışında şüphe ile yaklaşılmalı. özellikle ios tarafında hem ses ayarı hem de dokunmatik fonksiyonlar bakımından biraz kısıtlayıcı olabiliyor. o zaman da aynı paraya yarı performans almış oluyorsunuz. ben samsung telefon kullandığım için bu sorunu yaşamıyorum ama ios cihaz kullananlar iyice araştırıp mümkünse deneyerek alsın.

  -dokunmatik olayı çok başarılı. birkaç kullanımın ardından dokunmatik yapısına alışıyorsunuz ancak kulaklığı takıp çıkarırken muhakkak yanlış dokunmalar oluyor. dokunmatik yüzey gereği, ne kadar kullanırsanız kullanın başınıza gelecek. bir süre sonra biraz can sıkıcı olabiliyor.

  -dış ses verme özelliği başarılı ancak bazı yorumlar okudum. kullanılan telefon ve bluetooth sürümüne göre değişebiliyormuş. çok kötü ses geliyor diyenler de var. ben sorun yaşamadım ama yaşayabilirsiniz. uyandırayım. gerekli mi? evet çok gerekli bir özellik çünkü kulaklık sizi dış dünyadan tamamen soyutluyor. mecidiyeköy'de yürürken dış sesi duymak istersiniz diye düşünüyorum. (bkz: kurye motor terörü)

  --- eksi yönleri ---

  not: eğer aradığınız sorunun cevabı yukarıdaki maddeler arasında yoksa, demek ki o bir artı yöndür.
 • 2 haziran' da telefonuma ulaşan (r175xxu0ate3) kulaklık güncellemesi ile geçtiğimiz haftalarda çamura dönen ses kalitesi düzelmiştir. sammobile linki bu durum hakkında henüz nette bir şey bulamadım. galaxy wearable' a gelen son update ile kulaklık için iki kullanışlı widget eklenmiş. birinde kulaklıkların ve kutunun şarj düzeyini görebilmeniz, diğerinde ambient sound ve touchpad kilidini açıp kapanız mümkün. sammobile linki

  ses kalitesindeki değişim iste bana özel bir durum mu yoksa diğer kullanıcıların da farkettiği bir konu mudur merak içerisindeyim.
 • 2 haftadır kullandığım, samsung telefonlar ile kusursuz uyum ve ahenki yakalayabileceğiniz kablosuz kulaklık modelidir.

  eski jabra kullanıcısı olarak en olumlu yönü pil süresi olmuştur , en son ne zaman şarj ettiğimi unutmak güzel .

  müzik ve ses kalitesinde detaylara çok takılmayan biri olarak beni memnun etmiştir , telefon görüşmelerinde ise şu ana kadar karşıdan sesle ilgili olumsuz bir yorum almadım.

  gökmavisi rengi şiddetle tavsiye edilir