şükela:  tümü | bugün
  • eğer kronik sorunu olmazsa samsung'un deli satacağı modeldir. zira tasarımı ve donanımı şahane. s7 gibi cam arka kapak saçmalığına girmemişler. zira cam kapak yere düşmede direk kırılıyor. bunda ise metal.

ram 4 gb şahane. işlemci snapdragon 617. bu işlemciyi ülkemizde şuan general mobile 5 plus kullanıyor. ekran 1080p ve 5.2 inç amoled. 16 mp arka, 8 mp ön kamera. tek eksi tarafı pil 2600 amper. gün sonunu göreceğinden şüpheliyim.

http://i.hizliresim.com/mj3jam.jpg
  • iphone çakması bir dizaynı vardır.
  • eee ama bu i phone
  • ekran camı kırılmaya ve çizilmeye dayanıklı gorilla glass değildir. alacaksanız yere düşürmemeye ve iyi bir kılıf kullanmaya dikkat edin.

samsung ram konusunda eli bol davranmış ama camı en ucuzundan kullanmış sanırım.
  • ülkemizde 1200-1400 tl gibi komik rakamlara satılan über cihazdır. kalitesi fiyatının çok üzerindedir. türkiye garantisi olmadan ithalatçı firma aracılığıyla satılması bunun en önemli nedenidir. türkiye garantisi olursa fiyatı 300-400 tl kadar artabilir. ayrıca kamerası hariç herşeyi s7 ile kıyaslanabilir.
  • ben iphone 5s'ten geçtim. yorumlarım şu şekilde:

-malzeme kalitesi ve tasarımı bu fiyata göre mükemmel, gibi gelse de, menü tuşunun 1 yıl sonra laçkalaşacağı hissedebiliyorum, umarım yanılırım.

-fotoğraf makinesi focus'u çok yavaş. netleyene kadar poz kaçıyor. fotoğraf makinesinden beklentiniz olmasın bu yüzden.

-parmak izi okuyucusu var. 3 parmak izine izin veriyor. ama 3.yü mümkün değil görmüyor. belki 10 kez farklı parmaklarla denedim başarılı demesine rağmen çalışmıyor. normalde çalışan diğer parmaklardada arada sırada bozuk atıyor ve 30 sn sonra diyerek iyice çileden çıkartıyor. evet iphone'da da oluyordu ama oldukça nadir rastladığım bir durumdu. böyle antika hareketler gerçekten insanın canını sıkıyor.

-ekran parlaklığı ve netliği gayet iyi. fakat bir menüyü, ya da web sitesini aşağı kaydırırken görüntü akıcılığı pek iyi değil, belki de ben küçük ekrana alıştığım için böyle geliyordur. ama çözünürlüğü, piksel yoğunluğu, rami daha yüksek olması değil, kullanıcı tecrübesi önemli, bunu bir kez daha gördüm.

3000 3500 tl bir telefona veremem 1 1,5 yıl beni idare edecek "şık" bir telefonum olsun denerek alınabilir. çünkü fiyatı gerçekten inanılmaz uygun.
  • pil dayanikliligina ve kamera goruntu kalitesine takiksaniz, almayin dedigim telefondur. cok kullanmadiginiz zaman 24 saati gecer pil dayanikliligi ama 2 3 saat nette takilayim, sosyal medyayi takip edeyim derseniz sabah sarjtan alip aksam 8 9 gibi bittigini gorebilirsiniz.
    kamera konusunda aksamlari kaliteli bir fotograf cekemezsiniz, samsungun j7 serisi fotograf konusunda bu noktada size daha yardimci olacaktir.
  • hem ince zarif olmasına rağmen (kalınlık:6.7 mm) kullanılan metal kasa nedeniyle, güçlü ve dayanıklı hissettiriyor. düşse de bir şey olmaz diye rahat kullanıyor. bu da kullanımını keyifli kılıyor. (ki muhtemelen camı gider ama hissiyattan bahsediyorum) metal kasalı diğer telefonlarla kıyaslayınca, bundaki metal (iphone 6, 7 de olduğu gibi) "tok metal".

bu telefon gibi şık ve sağlam hissettiren başka telefon bulamıyorum, bu nedenle kötü kamerasını ve az giden şarjını görmezden geliyorum.