şükela:  tümü | bugün soru sor
 • insanı kararsız bırakan, premium görünüşlü orta segment ürün. bakıyorsun her istediğin var ama ip68 yok, ois yok, bildirim ışığı yok, type c yok, 16gb hafızası var. (daha yükseği vardır ama artık üretmesinler 16 ne ya). bu telefonda bence direkt göze çarpan eksiklikmiş gibi duran ama aslında telefonu daha premium yapan bir detay var. fiziksel butonun sağında ve solunda bulunan sanal tuşların yanmaması. siyah olanı ekran kapalıyken uzaktan bir s8 havası veriyor.

  neyse kardeş, almaya niyetleniyorsun c7 olanı var ama araştırıyorsun ithalatçı garantili çine özel üretilen model olduğundan bulaşılmaması gereken seriymiş. sonra diyorsun ulan şu a7 2017’ye bir bakayım, onun görüntüsü daha premium, bizde halk olarak şekilli şeyleri severiz, böyle masaya konduğu zaman ağırlığı olacak ya. bununda işlemci, ram j7 pro ile aynı ama ekran corning gorilla glass 4, type c, ip68, hızlı şarj falan var. yahu biraz daha ekler j7 pro alacağıma bunu alırım diyorsun ama a7 2017’nin parmak izi okuyucusu sıkıntılıymış, ön selfie kamerasında sadece çeken kişiyi netliyormuş diğer kişiler flu çıkıyormuş, arka kısmı cam, düştüğü zaman tuzla buz olur. zaten a7 2017 yurtdışı inceleme, yorumlarında da beğenilmemiş.
  ya bak sözde orta karar bir telefon alacaktın neler neler karşına çıktı, kararsız kalıverdin. gerçekten para olsa gözü kapalı galaxy s8 alınır ama düşük bütçeyle ufacık şeylerin gerekliliğini hesaplıyorsun. piyasada hala eski telefon kullanıp her işini gören insanlar var. j7 pro günlük basit şeyler için fazla fazla yeter. bizde adam şey ister baba işte bu telefon gta’da ısınıyor mu, real racing’te kasma var mı? oyun ne oğlum? boş adam işi, bak bunlar yüzünden paraları pahalı telefonlara vererek baştakileri zengin ediyorsun. kararsızlık büyük, istek, ihtiyaç haliyle var, j7 pro bence alınır ama bak adamlar çok yakın bir zaman sonra bunu çıkaracak.

  bu yeni çıkacak modelde çift kamera ve 4gb ram koymuşlar ama işlemcinin güven vermeme havası var, belki isimden kaybediyor. orta segment telefon alma işi kararsızlık içinde kararsızlık. özetle telefon alacak olsam j7 pro’yu alırdım.
 • bu mereti aldım. çatır çatır kullanıyorum.
  samsung nasıl başarmış bilmiyorum ama, günde ortalama 2 saat spotify üzerinden müzik dinleme, gün içerisinde ortalama bir süre bilumum internet erişimi ve program kullanımı, 1 saat kadar telefonla görüşme ile bu meret 60-65 saat arası kullanım sunuyor.
  türkçe karşılığı en az 2 gün şarj derdi sunmuyor.

  bir smartphone için muazzam bir özellik. üstelik öyle aman aman bir bedel de talep etmiyorlar.
  (bkz: insan gerçekten hayret ediyor)

  tek sıkıntısı parmak izi okuyucu düzgün çalışmıyor. sürekli şifre girerek telefonu erişime açmak zorunda kalıyorum ki bu gidişle parmak izi işini devreden çıkaracağım gibi.
 • eyy telefon üreticileri! madem bu kadar kaliteli bir cihazı bu fiyata verebiliyordunuz, yıllarca bizi neden kazıkladınız?

  tanım: dört dörtlük cihaz.
 • kabaca samsung galaxy j7 prime'in amoled ekranli hali denebilir.
  prime'daki tft lcd ekran elestirilerini duymus olacak ki samsung bu telefonda amoled kullanmis. pil kapasitesini de bir miktar arttirmis ve 3600 mah yapmislar.
  metal kasasi, ozellikleri, gorunusu ile gercekten premium ve kaliteli bir telefon olmus. fiyat/performans orani sanirim piyasadaki en iyi telefon. çok basarili buldum.
 • düşürdükten sonra ekranın morardığı telefonum

  bence düşme ile alakalıydı, ancak başka kişilerin bu problemi olduğunu bilmiyordum. yurtdışında da olduğum için 100 € yetkili servis bana geçirdi. tabi yuro o zamanlar 3,5 tl idi

  edit: tl işaretini benim klavye yapıyor, ancak sözlük tanımadı, yetkililer göreve
  edit 2 : o zamanlar dediğim de 7-8 ay öncesi
 • düşse de düşmese de moraran telefon. telefonun çalışması iç ekranının kırılması için yeterli galiba. yani telefonu aldığınız an hatalı olduğunuzu kabul etmeye başlayabilirsiniz. risk almayı sevenler için birebir. yolun sonu tüketici mahkemesi.
 • dokunmatik bazen algılamıyor doğrudur. ama zamanla alışıyorsun. ıphone 7'den geçiş yaptığımda, ben ne yaptım diye düşündüm, pişman oldum. 1 aylık kullanım sonrası alıştım artık rahatsız etmiyor. sanırım bataryası, ses çıkışı, makul fiyatı ve büyük ekranı göz önünde bulundurulursa, çokta büyük olmayan bir sorun. bu konuda şikayet eden arkadaşlar; 1 hafta, 10 gün sonra alışırsınız. güzel telefon.
 • 50 cm'lik yükseklikten laminat parkeye düşünce iç ekranı kırılan dandik telefon. servis 600 tl fiyat çekti. dokunmatik hassasiyeti söylenildiği gibi kötü. şarjı iyi gidiyor ona lafım yok, lakin dış kabuğunun sağlamlık hissi sadece hissiyattan ibaret. keşke olumsuz yorumları ciddiye alıp bu telefonu satın almasaydım.
 • daha kullanmaya başlayalı 1 ay olmadan max 30-40 cm yükseklikten düşerek ekranı morarıp kullanılmaz hale gelen telefon.

  oysa öncesinde kullandığım samsung galaxy s5 nerelerden ne şekilde düştü de bana mısın demedi.

  zaten dokunmatiğinden hiç memnun değildim bazen algılamıyordu bile.

  bu sebepten ekran değişimine 650 tl para isteyen servise karşı, o paranın 2 katını verip xiaomi mi a2 lite aldım ve 1 aydır keyfim yerinde.
 • bu sabah bir güncelleme daha almıştır.