şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • üç vakte kadar piyasayı sallayacak cihaz. 6000 mah batarya, 4/6 gb ram 64/128 gb hafıza ve exynos 9611. orta seviye için oldukça iyi.

4 gb / 64 gb versiyonu çıkış fiyatı 198 $
    6 gb / 128 gb versiyonu çıkış fiyatı 239 $

üst versiyon türkiye'ye 2000 liradan giriş yaparsa ciddi satış rakamları yakalar. orta seviye bir telefon alıp senelerce kullanmak isteyen ve xiaomi, oppo, meizu gibi markalara güvenemeyen kullanıcıların ilk tercihi olur.
  • ekranı sararan m20'mi 1 sene kullanıp 2020 martında alacağım telefondur. ne büyük lüksmüş arkadaş bolca telefon kullandığın günün akşamında sarj aleti aramamak.
  • oppo demişsin ama bence oppo harika. şuan samsung kullanıyorum fakat oppo'ya bayılıyorum. :))
  • o batarya nasıl dolacak acaba...
  • bir telefon sana bir telefon iktidara kampanyasıyla türkiye'de 2699 tl fiyat etiketiyle satışa sunulan telefon.
  • xioami'nin salak gibi max serisinden çıkması, asus'un max serilerinin tutmaması ile samsung müthiş bir pazar gördü büyük bataryalı telefon piyasasında... çünkü artık bütün telefonlar aynı. en osuruk 8 çekirdekli işlemcili telefon ile a13 bionicaslında aynı şeyleri yapıyor. kimse kimseyi kandırmasın. arada saliseler var. günlük hayatta fark etmezsiniz bile...

devir yüksek bataryalı, iyi fotoğraf çeken telefon devri.

m10 , m20 gibi telefon patlattılar 1 sene içinde. şimdi de m30 ve m30s...

mi max 3 kullanıcısı olarak es geçeceğim çünkü henüz ekrandan parmak izi okuması yok, 4 gb ram günümüz için yetersiz, pahalı (2700tl) ve kamerası biraz özensiz..

ön sipariş geçmek isteyenlere güzel hediyeler veriliyor. bence incelenmeye değer:

https://shop.samsung.com/…-m-serisi?product_id=3424
  • ön sipariş verenlere akg y100 kulaklık ve galaxy fit e hediye ediyorlar.
  • on siparis ile almayi dusundugum model.

6000 mah batarya surekli sarj etme imkani bulamayan beni cok cezbedio.

smdi bu telefon alinip uzun sureler kullanilir mi yoksa bekleyip 128gb 6 gb ram olani mi almak daha mantikli olur ?

edit

cuma konsepti ile inen fiyati gorunce siparisi verdim

ozelden mesaj atanlar oldu gelince bir edit daha girerim
  • bir süredir kullandığım telefon. en öne çıkan yanı yüksek kapasiteli pili. kendi deneyimime göre çift sim kart da aktif iken yoğun kullanımda bile 2 günü devirdiğini söyleyebilirim.

telefonun ekranı canlı ve şık. renkler çok hoş görünüyor. süper amoled ekran kendini belli ediyor. kasa plastik ama kesinlikle kalitesiz hissiyatı vermiyor. zaten bu kapasitede bir pilin üstüne çelik kasa koysalar telefonu taşımak için hamal tutmamız gerekirdi. plastik kasayla bile ortalamadan epey ağır bi telefon.

sistemi zorlayan ağır oyunlar oynayan birisi değilim, genel performansı beni çok tatmin etti. özellikle kamerasından etkilendim. bu fiyat aralığına böyle bir performans beklemiyordum. 2000 tl bandına düşmüşken kaçırmamak lazım.