şükela:  tümü | bugün
  • hakkında ilk dedikodular çıkmaya başlamıştır. 2012 ekiminde çıkması beklenen galaxy note 2'de 5,5 inc ekran ve 1680×1050 çözünürlük olacak.
    http://ubuntulife.net/…-galaxy-note-2-release-date/
  • asıl devrimi işlemci mimarisinde yapması beklenen süper telefon. ram de minimum 1.5 olacak gibi görünüyor. batarya konusunda da sıkı bir iyileştirme beklerim.
  • ekran 5.3" den 5.5" e büyümüş telefon.
    bunun gibi cihazlar telefon olmaktan çıkıp ebat itibariyle tablet bilgisayara doğru gidiyor.böyle büyük telefonlarla kulağa götürüp konuşmak biraz komik duruyor, kulaklık kullanmak en iyi çözüm.
  • iphone ile karşılaştırılacak bir alet olmayacaktır. o kadar düşmez yani.

not: iphone kulanıcısıyım.
  • valla bunun birincisini yaklaşık 7 aydır kullanıyorum. işadamı falan da değilim. galaxy note serisi telefonlar bir smartphone'u sadece arada bir face'e gireyimden öte kullanan insanlar için tasarlanmıştır.
    eğer telefonunuzu hem pmp, hem ekitap okuyucu olarak kullanıp aynı zamanda internette çok zaman geçiriyorsanız. bu telefon sizin için biçilmiş kaftandır. ama dediğim gibi smartphone'um asıl kullanma amacınız telefon görüşmesi yapıp mesaj atmaksa, arada bir de facebook'a gireyim, twitter'a gireyimse derdiniz hiç almayın gerek yok.
    bu arada sanıldığı gibi taşıması falan da problem değildir. pantolon cebine rahatlıkla sığmakta; yürürken, otururken...vb rahatsızlık vermemektedir.
  • hali hazırda bir note kullanıcısı olarak -hatta bu entryi note ile yazan biri olarak- piyasaya çıkmasını tasvip etmediğim telefon. çünkü iki note versiyonu karşılaştırıldığında ekran ve işlemci dışında çok büyük bir yeniliği yok gibi görünüyor. note'un işlemci performansından gayet memnun olduğum için ben böyle düşünüyorum. gerçi note'un her şeyinden memnun olduğumu da söyleyebilirim.

samsung'un yeni note'dan tam olarak ne beklentisi var bilmiyorum ama genel anlamda galaxy s3 ile birlikte standart bir tasarıma sahip olmasını istiyorlar sanırım.
  • ekranı söylentilerin aksine inşallah pentile değil de true rgb'dir dedirten cihazdır.
  • bunun birincisi cikali 8 ay kadar olmus, halen cikip da "bu cok buyuk, telefon olarak kullaninca komik durur" diyenleri gorerek yeniden gulmemizi saglamis telefondur. azalarak bitemediniz halen. ona bakarsaniz bana da got kadar iphone'u kullananlar komik gelmeye basladi buna alistiktan sonra.

zaten gnote almis bir insan telefon gorusmesi yapmaktan ote isler icin tercih etmistir bu cihazi.

bakmayin benim bu hallerime, cok mutluyum gnote ile; o yuzdendir bu hallerim.
  • telefon olarak değil tablet bilgisayar olarak değerlendirilmesi gereken. tablet bilgisayarınızla telefon görüşmesi de yapabiliyorsunuz. başarılı. tablet bilgisayarınızı sürekli yanınızda taşımak zorunda olmanız ise kötü.

not: alkol kullanıcısıyım.