şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sözlüğün ısrarla yanlış yazıma yönlendirdiği telefon modeli. 5 note'a bitişik değil. ne o öyle saçı kaşına bitişmiş, fistan üstüne don giymiş gibi.
 • samsung resmi sitesinde note5 şeklinde bitişiktir.

  http://www.samsung.com/global/galaxy/galaxy-note5/
 • bu telefonla ilgili ufak bir sorum olacak kullanan arkadaşlara. ben telefona adobe flash player yüklemek istiyorum fakat play storeda flash player yok, internetten apksını indirmeme rağmen de videostreamin sitesindeki flash player gerektiren canlı yayınları hala izleyemiyorum. bu işi nasıl halledebilirim acaba? yeşillendirirseniz bayağı hayra geçer.
 • yedek parçası pahalı, camdan telefon. iki defa düşürdüm ve sağolsun hiç sektirmeden ilkinde ön cam, ikincisinde hem ön hem arka camı kırıldı. ön cam için 207 usd, önlü arkalı cam için 346 usd fatura kestiler. almaya niyetlendiğim note 7 de tamamen cam. eğer sık telefon düşüren bir tipseniz ekstra maliyetleri göz önünde bulundurun derim.
 • 15 mart itibariyle android 7 güncellemesini alan telefon. ülkelere göre sırayla güncellemeler gönderiliyor. dikkat çeken özellikleri ise ekran çözünürlüğünü 720p 1080p ve 2k olarak ayarlanabilmesi dpi ayarının değiştirilebilmesi gelmiş. bu sayede telefonunuzu istediğiniz performansta çalıştırabiliyorsunuz. android 6'ya göre bir diğer büyük değişiklik parmak izi okuyucusu. android 6'ya göre çok büyük bir farkla hızlı çalışıyor. kalem için 3 özellik gelmiş. çeviri, büyüteç ve önizleme. çeviride kalemi bir kelimenin üstüne tuttuğunuzda istediğiniz dile çevirebiliyor ve okunuşunu dinleyebiliyorsunuz. büyüteç bildiğimiz büyüteç. önizleme ise küçük halde olan uygulamanın üstüne geldiğinizde anlık olarak büyüyor.
  volte özelliği de gelmiş durumda. ancak ülkemizdeki bazı operatörler buna izin vermiyor.
 • son bir aydır anlam veremediğim bir şekilde sürekli donan telefon. hafıza neredeyse bomboş, uygulama yok, durumu anlayamıyorum gerçekten.
 • note 5 ile başıma gelenler ben yandım siz yanmayın ....

  adamlara mail attım , canlı destek ile görüştüm , telefon ile defalarca kez aradım geri dönme zahmetinde bile olmadılar.

  malum olay ve onlara attığım mailin bir kopyası ;

  samsung note 5 telefonum var ve hala garantisi devam ediyor. 2 hafta önce telefonum şarjı çok çabuk bitmeye başladı. bu şarj süresi tam olarak doluyken 15 dakikadan daha kısa sürede bitmeye başladı. bununla birlikte telefonda aşırı bir ısınma sorunu ortaya çıktı. aynı zamanda ekranın sağ üst köşesinde camın altından beyaz bir leke oluştu. 1-2 gün sonrada telefon şarja takılı olmadığı zaman açılmaz hala geldi. peş peşe gelen arızalar sonrasında telefonum kullanılmaz hale geldi ve kadıköy ' de ki yetkili servis olan destek bilişime telefonumu garanti kapsamında tamir olması için bıraktım. yapılana kadar işlerimin devam ettirebilmem için yedek telefon istedim ancak 10 iş gününden daha fazla tamir süresi sürer ise ondan sonra telefon verebileceklerini söylediler. yapacak bir şey olmadığından telefonumu tamir olması için teslim ettim.

  bana sistemden ufak bir fiş verdiler. teslim fişi gibi bir şey. servisten çıktıktan sonra bu fişin üzerinde arızalar içerisinde telefonun açılmadığının yazmadığını fark ettim ve geri dönüp telefonumu teslim alan kişiye eksik yazıldığını belirttim. o kişide bana fişin ufak olduğu için sığmadığını sistemde yazılı olduğunu söyledi.

  yanlış hatırlamıyorsam 3 gün sonra sms ile telefonun tamirinin bittiği mesajını aldım ve mesajı alır almaz servise teslim almaya gittim. ekran ve şarj modülünün değiştiği söylendi. telefonu teslim alma formunu imzaladım tam çıkarken bir kontrol etmeye karar verdim. ancak bu esnada telefonumun açılmadığını gördüm ve şok oldum. serviste bu işi yapan kişiyi çağırdılar ve kendisine telefonumun açılmadığını söyledim. şarj aletine bağlandığında telefon açılıyor , ancak şarj almadığı için takılı olmadığında açılmıyordu. nasıl bir test yapıp teslim ettiklerini , telefonun açılıp açılmadığını bile kontrol etmeden nasıl teslim ettikleri konusunda kendileri ile tartıştım. servisteki çalışan kişi kendisinin kontrolü esnasında çalıştığını beyan etti ancak bende nasıl verdiysem aynen geri verildiğini söyledim.
  hatalarını kabul ettiler ve öncelik tanıyarak hemen tamire yeniden alınacağı söylendi. samsung yetkili servisinde yaşanan olaya bakın açılmayan bir telefonu bile tamir oldu diye kullanıcıya verebiliyorlar. bende gün içinde teslim almak istediğimi belirttim. ertesi gün yurt dışı iş toplantım olduğu için telefona ihtiyacım olduğu belirttim. söylendiği gibi aynı gün telefon teslim edildi. kontrol ettim ve telefon açılıyordu.

  ertesi gün yurt dışına çıktım ancak 1 gün sonra telefon yoğun kullanım zamanlarında ( aktif 30 dk kullanım sonrasında ) reset atmaya başladı. ben uygulamalar ile alakalı düşünüp tüm uygulamaların güncellemelerini yaptım ancak sorun çözülmedi. yurt dışında yapılacak bir şey olmadığı için bu şekilde kullanmaya devam ettim.

  28 temmuz günü istanbul'a döndüm telefonu teslim edecektim ancak yaşanan afet durumundan dolayı oluşan maddi zararlarım ile ilgilendiğimden telefonu bırakamadım. cumartesi günü telefon elimdeyken ekranın orta kısmının biraz daha altında enlemesine ekran boyunca değişik renklerden oluşan bir çizgi çıkıp ekran dondu ve bip tonu gibi bir ses verdi telefon. akabinde telefon donarak hiç bir tuş çalışmaz hale geldi. ne açılıyor , ne kapanıyor , nede reset kombinasyon tuşu işlevini yerine getirmiyordu. 5 dakikaka kadar telefon bu şekilde kaldı ve sonra ekranda ki görüntü komple gitti. ancak telefon hala açıktı ve inanılmaz derecede ısınmaya başladı. patlamasından korkarak kendimizden uzak bir noktaya telefonu bıraktık. 2 saat boyunca aşırı derecede sıcak bir şekilde ekranda görüntü olmayarak telefon arka planda çalışmaya devam etti ve tahmince şarjı bitince kapandı ve bir daha da açılmadı.

  31 temmuz pazartesi günü telefonu yeniden servise götürdüm ve olanları anlattım. tamir için önceden yapıldı denilip yapılmamış olması ve yaşadığım süreçleri belirttim. telefona orada kısa bir test yaptılar ve ana kartı yanmış dendi. bende telefonumda servise vermeden önce ana kart ile alakalı hiç bir sorun olmadığını ne olduysa serviste tamir esnasında olduğunu ilk başta reset atma ile başlayıp bu noktaya geldiğini hatalarının kendilerinde olduğunu belirttim.

  servis müdürü bir beyfendi ile görüşmemi istediler. kendisine durumu bir kez daha anlattım ve kendisi servis hatası olduğunu kabul etti. ancak ana kart ellerinde olmadığını sipariş verilmesi gerektiğini belirtti. bende kendi hatalarından dolayı telefonun en önemli ve pahalı olan parçası ana kartının değişimini kabul etmediğimi , bu değişim sonrası telefonumdan aynı performansı alamayacağımı ve servis hatasından dolayı telefonumdan parça değişimini istemediğimi , aynı zamanda bu parça sonrası telefonumun değerinin oldukça fazla düşeceğini ve yeni telefon verilmesini talep ettim.
  ancak 4 parça değişimi olayını bana anlattılar ve mümkün değil dediler. kendilerine bir kez daha bunun benim ile alakalı olmadığını bir önceki yapılan işlemde yapılan bir hata sonucu olduğunu , suçun ve ya sorunun bana ait olmadığını kendi hatalarından dolayı kaynakladığını ve değişimi istediğimin üstüne bastım ancak kabul etmediler.

  mecbur olarak orada telefonumu tamire bıraktım ve yedek telefon istedim. bir önceki seferden biliyordum 10 gün süresini ama en azından kendi hatalarını kabul ettiklerinden dolayı değişim yapmıyorsunuz bari telefon verin diyerek gerçekten adı akıllı telefon olan ama teknolojisi çok eski kasası inanılmaz derecede yıpranmış bir telefon verdiler. şuanda verdikleri telefon ile cloud hesabımı geri yükleme bile yapamıyorum desteklemediği için. ne rehber , ne notlar , ne fotoğraflar hiç bir şey geri yüklenmiyor. sadece sms ve mms mesajlarının geri yüklemesini destekliyor. note 5 verip aynısını bana vermeseler bile o telefonun işlemlerinin yapıldığı muadil bir telefon almayı beklerken bana piyasada satışı bile kalmamış gt-s7580 modelini verdiler.

  tüm bu yaşananlardan sonra servis ile değişim olayını çözemeyeceğimi fark ederek sizlere bu maili atıyorum. sizler ile bu konuda bir uzlaşma beklemekteyim. sizler ile de uzlaşamazsak eğer yasal yollardan hakkımı aramak durumunda kalacağım.
  konu hakkında dönüşünüzü bekliyorum.
 • alalı bir sene oldu ve 4 saat anca gidiyor sarjı.
  batarya da harici değiştirilemiyor.

  günün ortasında sarjınız bitiyor.