şükela:  tümü | bugün soru sor
  • patlama esprilerinin artık bayacağı model.
  • s9'un çıkması ile beraber bir süprizi kalmamıştır. bunun da en önemli olayı kamerası olacaktır.
    yani samsung galaxy s9'un kalemlisi.
    (bkz: s-pen)
  • ekrana gömülü parmak izi okuyucusu ve 5g modeme sahip olma gibi yenilikleri beraberinde getirme ihtimali olan telefon. fiyatının 6400 liranın aşağısında olmayacağını düşünüyorum.
  • 1000 dolar bandında çıkacak olan amiral gemisi ülkemizde artık 5 bin tl'den satışa başlar
  • çıkmasını merakla beklediğim telefondur.. fiyatı uçuk olacaktır. 1000 dolardan çıkarsa türkiyede 5 bine falan alınmaz. en az 6500'den çıkar piyasaya. oha amk. ha bi de yeni %20 zam mevzusu var etti mi 7500. oh buyrun.
  • render görselleri sızmış

bir ayponcu olarak ilk defa bir samsung modelinin tasarımını bu kadar beğendim sanırım. ama alır mıyım? yoo.
  • daha fazla ram (8gb), daha hızlı işlemci, daha iyi kamera, çok daha iyi ön kamera, epey daha büyük pil, daha iyi iris tarama, yüz tanıma ve daha büyük hafıza (256gb ve 512gb seçeneklerinde bahsediliyor, sd kart slotu da duracak) gibi özelliklerle geleceği konuşulan telefon.

akıllı telefon dünyası şimdilik bir çıkmazda gibi duruyor; kabaca üç senedir çok büyük atılımlar göremiyoruz. ar konusunda ve/veya katlanabilir ekranlar tarafında büyük gelişme haberleri gelmeden bu gidişat değişecek gibi de durmuyor. iphone 6 veya note 4 ile bu günkü muadilleri arasında ciddi bir performans ve optimizasyon haricinde değişen çok fazla şey yok; yapabildiklerimiz açısından. devrimsel değil, evrimsel gelişimler izliyoruz. tasarımlar bir tarafa, teknolojik olarak belirli bir doyum noktasına ulaşılmış gibi duruyor. dünya genelinde telefon satışlarının düşüyor oluşu buna bir kanıt sayılabilir.

bunlardan ayrıca, samsung' un note10 ve galaxy s10 plus için daha fazla kurşun saklamak istediği gerçeğini de eklersek note 9' un çok büyük yenilikler ve bambaşka bir tasarım yerine çok daha iyi performans ve daha iyi optimizasyona yönelik bir model olacağını öngörebiliriz. özellikle tasarım anlamında note 8' den çok farklı bir model olmayacağı kesin gibi. ancak 1- daha fazla ram ve daha iyi işlemci ile zaten üst düzey olan performansını daha da yukarı taşıyacak. 2- epey daha büyük bir pil kapasitesi sunacak; android iyileştirmelerini de düşünürsek pil ömrü konusunda çarpıcı olabileceğini düşünüyorum. 3- arka kamera konusunda s9 plus zaten çok başarılı; note 9 ile ön kamerada da ciddi bir atılım yapacaklarını düşünüyorum. 4- iris recog. ve facial recog. konusunda iyileştirmeler olması beklenebilir. zaten fikrimce samsung' un tek zayıf karnı burası. bu ikisinden iris recog. halihazırda çok güzel çalışırken, facial recognition konusunda samsung, apple' ın gerisinde kaldı. eğer ekran altı parmak izi okuyucusu olmayacaksa -ki muhtemelen henüz olmayacak- facial recognition konusunda ciddi geliştirme yapmaları samsung' un hayrına olur. kendim iris taramayı bir senedir hiç sorunsuz ve memnuniyetle kullanıyor olsam da bazen telefonu gözünüzün hizasına yükseltmek pratik dışı olabiliyor; mesela araçtayken vs.

özetle epey yüksek performanslı, çok iyi kamera özellikleri olan, multitasking konusunda ve performans olarak sınıf atlamış; pil ömrü çook uzun olan, kapsamlı bir note 8 update' i gibi düşünülebilir. canavar gibi ama daha önce gördüğümüz bir telefon olacak sanki. eğer samsung son dakikada bir ters köşe yapmazsa tabi.
  • piyasaya çıkış tarihi 9 ağustos 2018 olan telefon modeli.
  • ön siparişte verilecek hediyeyi merak ettiğim yeni samsung telefon.
  • aynı s9'un s8'den daha az satmış olduğu gibi, note 8'den çok daha az satmasını beklediğim akıllı telefon. pek bir yenilik getirmiyor zira, samsung'un müşterisi de apple müşterisi gibi 'abi onun yenisi çıkmış daha pahalıymış almak lazım, stabilmiş hem de' modeli olmadığı için daha hissedilir bir değişiklik bekleyecektir muhtemelen.