şükela:  tümü | bugün
 • samsung firmasının geri çağırdığı samsung galaxy note 7 telefonların yenilenip tekrar sahneye sunduğu versiyondur ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı belli değildir, bekliyoruz efendim.
 • samsung'un pil problemi sebebiyle yanıp patlayan ve geri toplatılan note 7'lerin yerine satılacak olan telefonun ismi. note 7 isminin insanlarda oluşturduğu kötü intiba ve sonraki note 8'in satışlarını olumsuz etkilememesi sebebiyle note fan edition adı altında çıkıyor.

  göze çarpan özellikleri;

  -sorunlu bataryalar yerine %8,5 daha az kapasiteli 3200 mah batarya ile geliyor.
  -s8 ve s8 plus'taki yazılım ile geliyor fakat home button kaldırılmamış, eski note 7 gibi.
  -öndeki samsung yazısı yok.
  -yakın zamanda note 8 çıkacağı için sadece 400bin adet üretilecek, satış önceliği güney kore olucak.
  -yurtdışı satış fiyatı 611 dolar olucak.

  hurriyet.com.tr/galaxy-note-fan-edition-tanitildi-iste-ozellikleri-40507639

  şahsi fikrim, note fe mantıklı bir tercih değil. note 8'in yakın zamanda çıkacak olması ve büyük ihtimalle tasarımının değişecek olması sebebiyle bu cihaza 611 dolar vermek pek akıllıca gelmiyor. tamamen note 7'yi sevip kullanamayanlar için tasarlanmış gibi.
 • s7 edge dururken alınmayacak telefondur. işlemci aynı, ram aynı, kamera aynı, ip68 aynı. s7 edge'in bataryası daha verimli. 611 dolar fiyat etiketi ile türkiyeye gelişi 3000 lirayı bulur. s7 edge ise şu an 2500 tl civarlarında. 0.2 inçlik ekran farkı için değmez.
 • yurt dışında 2150 tl satılırsa türkiye sikiş vergileriyle 3.500 tl görür o parayla ne yapilir 6 ay spaor yapar fit olursun + ustune basina kiyafet alirsin + sonra hersey dahil eylul indiriminden tatil yaparsin + tatilde buldugun rus eriklerinlerinden yersin belki paran bile artar
 • yurt dışında 2150 tl satılırsa türkiye sikiş vergileriyle 3.500 tl görür o parayla ne yapilir 6 ay spaor yapar fit olursun + ustune basina kiyafet alirsin + sonra hersey dahil eylul indiriminden tatil yaparsin + tatilde buldugun rus eriklerinlerinden yersin belki paran bile arta.
 • (bkz: refurbished)

  samsung'un toplatmak zorunda kaldığı note 7'lerin bataryasını değişerek bu mevzu yüzünden kaybettiği paranın bir kısmını telafi etme stratejisi.

  fan edition diyerek de samsung delilerine hitap etmişler, kutuya kalp falan çizmişler. note 7'lerin patlama haberleri çıkınca, "ben çok sevdim değişmem" diyen arıza tipler ile "mükemmel bir telefondu, iade ederken içim sızlıyor" diyenlere güney kore odaklı olarak kaktırdılar. ilginç olan, limitli bir sayıda satacağız diye çekinerek yaptıkları bu hamle olumlu karşılandı ve şimdi de az satacakları için pişman olmuşlar. hatta bir yetkili, güney kore dışında yine belirli bir sayıda fan edition satma fikrini değerlendirdiklerini söylemiş.

  tl;dr, note 7'nin patlamayanı.
 • türkiye'de de -nispeten- çok uygun fiyatlarla satılmaktadır.
 • yukarıda bahsedilen fiyat cazibesine de kapılarak 2300 lira civarına siparişini verdiğim yeni telefonum. siyahı çok klas görünüyordu, ondan aldım. bu vesileyle 2 yıl 3 aylık birlikteliğimiz sonrasında emektar galaxy s6'ımı da pilini değiştirtip babama vereceğim. haftaya salı elime ulaşacak gibi, bir süre kullandıktan sonra detaylı inceleme ile editlerim.

  edit: telefonu bir 15 gündür falan kullanıyorum. bahsettiğim gibi daha öncesinde s6 kullanıyordum. dolayısıyla en büyük endişem pile ile ilgiliydi, s6 ilk günden beri pil performansı sorunlu bir telefondu. en başta şunu söyleyebilirim ki telefonun 3200 mah'lık pili standart kullanımda(günde 1-2 saat telefon görüşmesi, 2 saat whatsapp, twitter, facebook takılmacası, fotoğraf çekme, twitch'ten 1 saat yayın izleme veya 1 saat oyun oynama ve diğer günlük işler.) günü çok rahat çıkarıyor.

  onun dışında performans s6'dan itibaren tüm samsung amiral gemilerinde olduğu gibi üst düzey ve stabil, ağır birkaç oyun yükledim denemek için kasma veya ısınma sorunuyla karşılaşmadım.

  edge ekran çok hoş bir ayrıntı. edge kişileri, edge uygulamaları gibi kısa yoldan aramak istediğiniz kişilere veya erişmek istediğiniz uygulamalara edge ekrandan ortaya doğru ufak bir paneli sürükleyerek ulaşabiliyorsunuz. bunun yanısıra tabi ki çok hoş bir görüntü oluşturuyor.

  biliyorsunuz bu telefon ana ekran tuşlu son note modeli ve 16:9 ekran oranı var. bunlar benim için önemliydi çünkü s8 ve note 8'deki gibi parmak izi okuyucunun kameranın yanında olması hoşuma gitmemişti. yine note 8'de olan 18:9 ekran oranı standart değil ve fazlaca uzun kaçıyor telefon. parmak izi okuyucu hiç sorun çıkartmadı, çok iyi çalışıyor bu arada.

  telefonda yeni touchwiz arayüzü kullanılmış, gayet güzel bir deneyim sunuyor diyebilirim, s8 ve note 8'den eksik kalan kısmı çift kamera olmaması sanırım. onun dışında göze batan bir eksiklik yok. kamera gayet iyi bu arada. ağır çekim ve hızlı çekim modları da güzel. usb girişi de type-c telefonun. kutunun içinden çıkan type-c şarj aletinin yanısıra bir adet de micro-usb - type-c çevirici çıkıyor. yani bir adet daha kablonuzu veya şarj aletinizi type-c'ye çevirebiliyorsunuz. yine kutunun içinden clear cover çıkıyor ancak kapaklı kılıfları sevmediğim için hiç kullanmadım. spigen'in hafif, ince bir modelini aldım.

  telefonda şu da olsa iyi olurdu dediğim bir nokta olmadı, hardcore kullanıcıyımdır bu arada. telefondan rdp yapmışlığım çoktur, terminal emülatör kurup switch konfigürasyonu yapmışlığım vardır. sorularınız varsa özelden iletebilirsiniz.
 • 2.315 liraya kadar düşen fiyat / perfornmans cihazı. parasına göre çok iyi özellikler sunuyor.

  http://www.hepsiburada.com/…00008snqf?magaza=cepgen
 • fiyat / performans cihazının da üstünde bir telefondur. note 8 in tuşsuzu, s8'in kalemlisidir kendisi.