şükela:  tümü | bugün
 • samsung firmasının geri çağırdığı samsung galaxy note 7 telefonların yenilenip tekrar sahneye sunduğu versiyondur ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı belli değildir, bekliyoruz efendim.
 • samsung'un pil problemi sebebiyle yanıp patlayan ve geri toplatılan note 7'lerin yerine satılacak olan telefonun ismi. note 7 isminin insanlarda oluşturduğu kötü intiba ve sonraki note 8'in satışlarını olumsuz etkilememesi sebebiyle note fan edition adı altında çıkıyor.

  göze çarpan özellikleri;

  -sorunlu bataryalar yerine %8,5 daha az kapasiteli 3200 mah batarya ile geliyor.
  -s8 ve s8 plus'taki yazılım ile geliyor fakat home button kaldırılmamış, eski note 7 gibi.
  -öndeki samsung yazısı yok.
  -yakın zamanda note 8 çıkacağı için sadece 400bin adet üretilecek, satış önceliği güney kore olucak.
  -yurtdışı satış fiyatı 611 dolar olucak.

  hurriyet.com.tr/galaxy-note-fan-edition-tanitildi-iste-ozellikleri-40507639

  şahsi fikrim, note fe mantıklı bir tercih değil. note 8'in yakın zamanda çıkacak olması ve büyük ihtimalle tasarımının değişecek olması sebebiyle bu cihaza 611 dolar vermek pek akıllıca gelmiyor. tamamen note 7'yi sevip kullanamayanlar için tasarlanmış gibi.
 • s7 edge dururken alınmayacak telefondur. işlemci aynı, ram aynı, kamera aynı, ip68 aynı. s7 edge'in bataryası daha verimli. 611 dolar fiyat etiketi ile türkiyeye gelişi 3000 lirayı bulur. s7 edge ise şu an 2500 tl civarlarında. 0.2 inçlik ekran farkı için değmez.
 • yurt dışında 2150 tl satılırsa türkiye sikiş vergileriyle 3.500 tl görür o parayla ne yapilir 6 ay spaor yapar fit olursun + ustune basina kiyafet alirsin + sonra hersey dahil eylul indiriminden tatil yaparsin + tatilde buldugun rus eriklerinlerinden yersin belki paran bile artar
 • yurt dışında 2150 tl satılırsa türkiye sikiş vergileriyle 3.500 tl görür o parayla ne yapilir 6 ay spaor yapar fit olursun + ustune basina kiyafet alirsin + sonra hersey dahil eylul indiriminden tatil yaparsin + tatilde buldugun rus eriklerinlerinden yersin belki paran bile arta.
 • (bkz: refurbished)

  samsung'un toplatmak zorunda kaldığı note 7'lerin bataryasını değişerek bu mevzu yüzünden kaybettiği paranın bir kısmını telafi etme stratejisi.

  fan edition diyerek de samsung delilerine hitap etmişler, kutuya kalp falan çizmişler. note 7'lerin patlama haberleri çıkınca, "ben çok sevdim değişmem" diyen arıza tipler ile "mükemmel bir telefondu, iade ederken içim sızlıyor" diyenlere güney kore odaklı olarak kaktırdılar. ilginç olan, limitli bir sayıda satacağız diye çekinerek yaptıkları bu hamle olumlu karşılandı ve şimdi de az satacakları için pişman olmuşlar. hatta bir yetkili, güney kore dışında yine belirli bir sayıda fan edition satma fikrini değerlendirdiklerini söylemiş.

  tl;dr, note 7'nin patlamayanı.
 • türkiye'de de -nispeten- çok uygun fiyatlarla satılmaktadır.
 • 2.315 liraya kadar düşen fiyat / perfornmans cihazı. parasına göre çok iyi özellikler sunuyor.

  http://www.hepsiburada.com/…00008snqf?magaza=cepgen
 • fiyat / performans cihazının da üstünde bir telefondur. note 8 in tuşsuzu, s8'in kalemlisidir kendisi.
 • ithalatçı garantili olarak alınabilecek telefondur.

  bir süredir araştırıyorum, tavsiye eden/etmeyen suserlerin önerilerine açığım. ayrıca ithalatçı garantili olması dezavantajları konusunda da bir yeşil kadar uzağınızdayım