şükela:  tümü | bugün
  • gidin paranızı çöpe atın daha mantıklı. zira 8 gb dahili hafızası vardır ve kullanılamaz.
  • iki gündür kullandığım telefon. modeli g-600f. 1.6 ghz hızında 8 çekirdekli exynos versiyonu. telefonun ekranı bana alışılagelmiş samsung ekranları kadar güzel gelmedi. kamera da öyle. hele birde 8 gb hafıza çoğu insan için çok zor olmalı. ancak şarjı emin olun muhteşem gidiyor. bu yılın şubat ayında yayınlanan rapora göre android 7 güncellemesini 2017'nin 10. ayında vermeyi plânlamışlar. bakalım bakalım...
  • samsung'dan başka bir çöp telefon. sistem ve destekliyici uygulamalar zaten 7 gb tutarken 8 gb hafızası olan telefon yapmışlar. hangi akıl ile anlayamadım. bulaşmayın.

(bkz: yaşasın elma)
  • o zaman elmayı övdürtmemek adına şöyle yapalım. uzun uğraşlar sonucu xda forumlarında arap bir arkadaşla yarı türkçe ingilizce yarı translate arapça ile kurduğumuz iletişim sonucunda birbirimize eksik olan dosyaları ata ata, telefonlarımızı adeta bir denekmişçesine kullana kullana bu cihaza (sm-g600f) root ve dolayısıyla clockwork mode (cwm) yüklemeyi başarmış bulunduk.

sanıyorum ki her şeyin bulunduğu internette bu telefonun root dosyası bulunmadığı için bu kadar sönük ve sıradan kaldı bu cihaz.

tabii birkaç hafta önce root atmak isteyen kullanıcılarına şöyle bir haber müjdelendi. fakat ben 3. parti yazılımlarla root atmak istemiyorum diyenler yazının devamını okuyabilirler.

sıra sıra anlatalım.

1-) bu bahsettiğim root ancak g600fxxu1apj3 kullanılan romda aktif olur. öteki romlarda boşa deneme. zira denedik ve çalışmadı. kahraman olmaya çalışma, çoktan olmaya çalışıldı. eğer modelin daha yüksek/düşük ise downgrade/upgrade yapabilirsin. tavsiyeye uymazsan telefonun half brick olur ve uğraşırsın.

2-) öncelikle cihazının geliştirici modunu aç. nasıl açılacağını bilmiyorsan internetten öğren. daha sonra geliştirici modunun içinden usb hata ayıklamayı aktif et.

2-) fap lock hatası alırsan geliştirici modundan oem lock'ı aktif et.

3-) bu linkten dosyaları indir.

4-) root'u çalıştıran rom'u indir. çok talep gelirse burada upload edebilirim fakat sammobile'den indirebilirsin. aradığın dosyanın ismi şu: g600fxxu1apj3_g600fojv1apj3_g600fxxu1apj3_home.tar

5-) indirdiğin linkteki dosyalardan samsung driver'larını kur.

6-) telefonu download mode'a al. (aynı anda power+home+volume down) ekran geldikten sonra volume up.

7-) odin'i aç. (yönetici modunda) ap kısmına rom'unu yerleştir. telefonunun bağlı olduğundan emin ol. ıd:com kısmında bir sekme mavi olacak. oradan anlarsın.

8-) start'a bas ve kur. açılan cihazda geliştirici modundan oem lock'ı tekrar aktif et. tekrar download mode'a al.

9-) tekrar odin'i aç ve ap kısmına twrp dosyasını .tar biçimindeyken koy (arşivi açmadan)

10-) aynı şekilde twrp (cwm)'yi de kur. telefonunun cihaz hafızasına root dosyasını at.

11-) telefonu cwm modunda aç. (power+home+volume up) attığın rar şeklindeki root dosyanı bul ve yükle. (nasıl yapılacağını bilmiyorsan internetten araştır)

airplane mode+wifi, play store downgrade, cache remove, gmt+3 moscow, drinking vodka!