*

şükela:  tümü | bugün
  • dokunmatik ekranlı ve aynı zamanda qwerty klavyeli, android tabanlı samsung'un galaxy serisinden çıkacak yeni modeli. teknik özellikleri ace ile oldukça benzer ama bu daha kullanışlı duruyor bence. üstelik ince ve oldukça hafif.* satış fiyatı ise henüz belli değil. heyecanla bekliyoruz.

http://www.youtube.com/watch?v=0sj3eo63v40
  • root için şöyle buyrun denedim oluyor

--- spoiler ---

ekran çözünürlüğü gerçekten rezil.

--- spoiler ---
  • teknosa'dan turkcelli olduğum için 50tl indirimle 550 liraya aldığım telefon. kendisine hastayım hem süper ucuz hem muhteşem bir şey. alacaklara tavsiye ederim. yalnız kamerası için alıyorsanız kesinlikle almayın, rezil 3piksel. hem dokunmatik hem tuşlu olması zaten beni kendine bağlayan özelliğinden biri. kullanıcının nerdeyse her şeyini ufak ayrıntısına kadar düşünmüşler. tuşları götüm kadar değil geniş geniş çok rahat yazılabiliyor. o yüzden de zaten telefon diğerlerine göre epeyce geniş.
    kötü yanları kamerası ve şarjının az dayanıyor olması. internete girmezse 3-4 gün girerse 1 gün dayanıyor. internete girerse derken tüm gün internetteyse diyorum yani, benimki öyle.
  • 800 mhz işlemcili hem dokunmatik ekranlı hem qwerty klavyeli androiidli samsung cep telefonu.

enden biraz fazlaymış gibi duruyor ama 2.8lik ekranı bu kadar fazla olmasa nereye sığdıracaktı değil mi?

sar değeri tam bir. lg p350 optimus meden düşük yani. fiyatı ondan yüksek. dörtyüzelli lira civarında.

kendisini emektarım ile karşılaştırdım: http://www.gsmarena.com/…dphone1=3850&idphone2=1900
  • üst kısmında bulunan mini usb girişi, dünyanın en uğraştırıcı şeylerden biri resmen. 4-5 kez denemek gerekiyor usb'yi oraya sokabilmek için. onun dışında telefona aşık olmamak için herhangi bir sebep yok.
  • tuş kilidinde beklerken donma gibi bir sorunu olan telefon.

bu sorunun başladığı ilk zamanlarda kendi kendine kapanıyor sanıyordum ancak bir kaç forumda araştırdıktan sonra telefonun donduğunu ve çeşitli samsung modellerinde de aynı sorunun yaşandığını farkettim. telefon tuş kilidinde iken donup kalıyor (bu şekildeyken başka bir telefondan kendinizi ararsanız telefonunuzun hala açık olduğunu anlayabilirsiniz ancak telefon donduğu için çalmıyor tabi) ve pili çıkartıp takmaktan başka bir seçeneğiniz kalmıyor. telefonu resetlemeyi falan denemedim, zira forumlarda yazan bazı kişiler de bunun çözüm olmadığını belirtmişler.

yani demem odur ki sözlük, bu sorunu yaşayan ve çözümünü bilen varsa bir mesaj kadar uzağım.*

edit: 2.3.6 güncellemesi ile birlikte bu sorun ortadan kalkmış görünüyor. (bkz: #27066119)
  • resmi 2.3.6 güncellemesi çıkan telefon. kies üzerinden bu telefonda güncelleme yapılamadığından odin kullanmak gerekiyor. upgrade için gerekli linklere ve nasıl yapılacağına dair bilgiye buradan ulaşılabilinir.
  • 1 seneden uzun süredir kullandığım telefon. klavyesi en iyi klavyelerden biri. işlemcisi ve ram'i bu telefon için yeterli. sorun telefonun biraz kalitesiz üretilmiş olması, kabından, plastiğinden hiç memnun değilim. düşürmeye çarpmaya hiç gelmiyor ve uzun kullanım sonrası oluşan bozulmalar da var. ekranı pek kaliteli değil, piksel görmek rahatsız edebiliyor. aldığımdan beri zevkle kullandım ama artık küçük ekran yetmemeye başladı, çoğu uygulama uyumlu olmayabiliyor ve telefonu yan tutmak zorunda kalabiliyorsunuz. şu an şarjı da çok sıkıntılı. 1 seneden sonra ömrünü doldurdu, ama yine de kullanması güzeldi.
  • ekranı kırdım sanırım aydın'da yaptıracak yer arıyorum bulamadım hala bilen duyan yönlendirebilecek olursa yardımlarını bekliyorum
hesabın var mı? giriş yap