şükela:  tümü | bugün
254 entry daha
  • bugün elime geçen,sabahtan beri hayranlıkla elimden düşürmediğim cihaz.
    2 sene sonra bugünü hatırlayıp kendime güleceğim,ayrı mesele.
    zira 2 sene önce samsung omnia hd aldığımda da götüm düşmüştü, daha sonra symbian boku yüzünden lanet etmiştim samsung'a, ama adamlar resmen aşmışlar android meselesi ile.
    tavsiye ettim gitti...
  • yazılım donanım uyumsuzluğu yüzünden ışık hızını aşma deneyimi yarı yolda bırakan rezil telefon. ah iphone 4s olacaktı şimdi.
  • apple fanboyları ve anti-apple'cı android fanboyları yüzünden bir türlü doğru dürüst bilgi edinemediğim telefonlardan biri. lan aq kullancısınız lan taraftar değil, kötü özelliklerini de yazın iyisini de şu telefonların. biri diyor herşeyi mükemmel diğeri diyor herşeyi bok. bi smartphone alacam alamıyorum lan sizin yüzünüzden bir türlü, halen 3210 kullanıyoruz...
  • ekrani haddinden fazla buyuk. iphone boyutunda olmasin diye yapilmis, bari daha kucuk yapilsaydi. iphone yeterince buyuk zaten. onun disinda apple gibi gosterip de vermemis, eminem gibi we got only one shot diyerek ne var ne yok koymuslar icine. yine de muzik icin ipod sevdalilarini iphone'dan vazgecirecek kadar iyi degil..

edit: ekrani buyuk amina koyim iste buyuk cebe bile sigmiyor!
  • etrafımdaki 5 tane iphone 4 kullanan (bunlardan 3 tanesi iphone 3 falan kullanırlardı daha önceden) kişi üzerinde yaptığım araştırmalar sonucu kör bir şekilde fanatiklik yapmayan tüm iphone kullanıcıları sgs2'nin ağız sulandırdığını belirttiler. kullanıcıların hepsi de ilk 10 saniyelik inceleme sonucunda "vay amk. ekrana gel" diye tepki verirken, deneklerin %80'i son tahlilde sgs2'nin cillop olduğunu, güle güle kullanılması gerektiğini söylediler. 1 tanesi de "süper telefon ama apple iyidir abi. gelecek nesil iphone'u bekleyelim" diyerek tam bir politik hıyar olduğunu belli etti. 3 tanesi ile hemen blipme ile iletişime geçip aynı masada birbirimize sesli mesaj attık, sonrasında bir takım espriler şakalar falan. hahahah ne gündü ama!
  • iphone 4s in olmadığı bir dünyada belki kabul edilebilirdi. lakin ios 5 çalıştıran bir iphone 4s varken, bu telefona para verip alanlardan olmayacağım. kafasında soru işaretleri olanlar için buraya da yazalım.

(bkz: iphone 4s/#25640370)

elimizde kusursuz hale gelen bir iphone 4 var. donanımsal güç, işlemci anlamında a5 ile ipad 2 düzeyine gelirken belki ram olarak ipad 2 de geçilmiş ve 1gblık ram kullanılmış. bu kadar güçlü bir donanımın, bizzat o donanıma özel geliştirilen bir işletim sistemi ile çalıştığını hayal ediyorum. ayrıca mükemmel bir kamerası ve dünyanın en kullanıcı dostu, en çok aplikasyon ile desteklenen kamerası. çek fotoları, iki-üç dokunma ile editingini yap, sonra tek tık ile gönder, yada gönderme, icould'da saklansın.

en stabil, sorunsuz, jilet gibi çalışan mobil işletim sistemi, ios alt yapısı. üstelik olması gerektiği ebatta, ne çok büyük, ne çok küçük, ne çok hafif, ne çok ağır, mücevher gibi bir cihaz.

ha, söylemekten dilimizde tüy bitti, iphone 4'ün 3,5 inche sığdırdığı, ips panelli, qhd, retina display ekranıda bu cihazın ledlerinden daha başarılıdır. cözünürlük verisi ortada da, iki cihazı yan yana tutup ekranlara baktığınızda iphone 4 te fotoların gerçek gibi durdugunu görünce retina display'in önemini ve gücünü anlıyorsunuz.

http://www.apple.com/iphone/features/#camera
  • kendisini dünya üzerindeki en iyi telefon olarak tanımlamak yanlıştır. zira bir htc evo 4g, 3d ve sensation xl bunu döver. zıplatır, hoplata hoplata döver. ayrıca htc'de yazılım donanım uyumsuzluğu yok denecek kadar azdır. bonus olarak htc sense'in mükemmel arayüzü samsung'un comic sans'ının eline verir. yapar bunu.
  • teknik ozellik olarak iphone 4'den ustun olmasina ragmen, ios faktoru yuzunden bir cok kisi tarafindan tercih edilmeyen smartphone.

gel gelelim apple'da iphone 4s ile arayi kapatti.
  • yeni çıkan rakibi ile bir kıyaslama:

http://popherald.com/…-from-samsung/news/2011/10/07
  • aslında çok, hatta baya baya güzel telefon ancaaak,
    androidin anlamsız bir kaç özelliğine kurban gitmiştir. bundan önce neredeyse üç yıl omnia kullandım ve spb vs. yüklü iken, kişi sim kişisi bile olsa o kişi için size çaktırmadan bir klasör açar, sonra o kişiye profil resmini facebook sitesinden indirir, hatta size o kişinin profil resimleri albümünü açar seç birini, heh o seçtiğini dilediğin gibi kırp, sim karta "canım" "cicim" adıyla kaydetmiş olabilirsin arkadaş listenden buyur eşleştir der, etrafı donatırdı. bu mallar napıyor; fotoğraf çek, ya da fotoğraf albümlerinden seç. hiç öyle facebook'a girip alırım abi cabbarlığı yok. programlarla facebooktan eşleştirme mümkün ama isim soyisim birebir tutacak (sim karda sığmadığı için ş,ç gibi karakterler kullanamadım), tabi önce sim karttan telefona kopyalayacaksın, bir de telefondan silersen gmail kişilerinden filan da siliyor o kişiyi bilgisayarı açıp mail göndereceğin zaman sik gibi boş mail listesine bakıyorsun. kısaca telefon çift çekirdek, hayvan gibi 3d desteği verse de işletim sisteminin bokluklarından muzdarip olabiliyor. şu an spb shell 3d (1.2.3 sürümü) yüklü ve duvar kağıdı olarak uyarmasına rağmen 3d duvar kağıdı seçtim, zerre takılma yok. ama arayanın resmi çıkması için tek tek ya resimlerini indircem ya da kendim çekicem. 1650tl vermiştim, 3 yıllık 300tl etmeyen omniadan geri kaldığı daha bir iki konu var. oldu mu şimdi?
651 entry daha