şükela:  tümü | bugün
 • tasarımı gayet şık, boyutu çok kullanışlı yazılımından da memnun kaldığım bir telefon oldu kendileri.
 • sonunda hayata karşı daha fazla direnemeyip pes eden telefonum. kendisi şu an yoğun bakımda.
 • 3-4 yıl önce eşime almıştım, çok memnundu, şimdi ben ikinci telefon olarak kullanıyorum, cyanogenmod ile rom attım ama halen çok yavaş çalışıyor. yere vurup parçalamama az kaldı illallah ettirdi. hanıma soruyorum nasıl kullandın sen bunu diyorum, ben seviyordum valla diyor. acaba stock roma mı dönsem bilemedim.
 • dün android 4.4.2'de (kitkat) iken gelen ota güncelleme ile önce 5.1.1 (lollipop), hemen peşinden gelen diğer bir güncellemeyle de 6.0.1 (marshmallow) olan çılgın telefon.

  android güvenlik yaması düzeyi bakımından general mobile 4g'den daha güncel hale geldi manyak.
  (1 kasım 2016 vs 5 ekim 2016)

  istanbul da gmt+03 olmuş, döndük moskova'dan*
 • rom atarak kullandığım ve 4. yılını deviren telefondur. şöyle ki telefonunuza mevcut olan android yazılımını (s3 mini için stabil olan en yüksek sürüm android 5.1.1 olmaktadır.) yükledikten sonra google uygulamalarını yüklerken yapmanız gereken şey, yüklediğiniz android sürümüne ve telefonunuzun işlemci mimarisine uygun olan gapps pakedinin stock, full, super, mini vb. versiyonlarını değil de hangi uygulamanın yükleneceğine sizin karar verebildiğiniz aroma pakedini indirmenizdir. bu sayede ihtiyacınız olmayan ve normalde kaldıramadığınız google uygulamalarından arınmış bir telefonunuz olacaktır. bu işlem size depolama alanı, stabilite, pil ömrü olarak geri dönecektir.

  yüklemediğiniz uygulamalardan birine ihtiyacınız olursa şayet google play sayesinde yükleyebilirsiniz.

  edit: rom atmak isteyenlere bir ip ucu.
 • 4 yılı geçkin bana dayandıktan sonra az önce kullanmadığım bir zamanda kapandığını fark ettiğim ve şarja takmama, türlü şeyler denememe rağmen hiç bir tepki alamadığım telefonum. son bir aydır durduk yere kapanma, ekranın beyazlaşması gibi krizler atlattığından aslında korkarak böyle bir şeyi bekliyordum; tıpkı insanların büyük istanbul depremini beklemesi gibi. korktuğum başıma az evvel gelmiş bulunuyor.

  bütçe olsa da yenisini alsak ama yok. tamir yolu gözüktü sanırım.
 • samsung'un en sağlam telefonlarından biridir. plastiği dandik gözükür ama taş gibidir.
 • yurtdisindayken kafasına göre kappanma, sarj etmeme, sarjin bir anda düşmesi gibi sorunlar çıkaran, format atmanin, değişik romlar yuklemenin çare olmadığı, ancak "ömrü buraya kadarmış!" deyip yeni telefon aldıktan sonra kendi kendine düzelen garip telefon, hala da taş gibi çalışıyor 1 yıldan fazladır.