• ağlak apple fanboylarını toplamayı başarmış telefondur. ne mal adamlarsınız siz.

ulan biz de iphone 4, iphone 5s falan kullanmış adamlarız, kalkıp şuraya "tııçviz" falan yazıyorsunuz. kullanma gerizekalı touchwiz'i, bak çok net; kullanma.

halihazırda hala ipad 2 retina kullanmaya devam ediyorum, hiçbir tablete de değişmem. kalkıp da galaxy tab başlığında holiganlık yapmıyorum ama. burayı okuyup birileri faydalansın diye yazıyorsunuz, forum kafasından çıkamamış ergenin teki aklı sıra laf atıyor "ı kıdır pırı virinci biyin yınıyır tıbi"

ulan para benim değil mi? istediğim yere harcarım, istersem götüme sokarım. sana ne?

dslr makine konusuna hiç girmiyorum, kalkıp dslr makineyle karşılaştırdığımı sanmış taş kafa. of neyse, ötede oynayın hadi.
  • sahip olduğu özelliklerle ona sahip olanların bilinci arasında uçurum olan cihazlardan biridir. android ve spesifik cihaz modellerinin başlıklarında her defasında tatlı tatlı bir şeyleri anlatmak istiyor insan ama gerçekten ortada ciddi bir cehalet var ve bunun telafisi biz dünya insanları için sanırım bir 10 yılı daha alıcak..

9 milyon 500 adet entry girilmiş touchwiz eleştiriliyor. touchwiz size stock launcher olarak veriliyor, ister kullan ister değiştir diyor samsung ve bu basit bir durum. bilal 'e anlatır gibi anlatıyorum; ev aldınız şömine var sen bunu beğenmiyorsan kapatırsın kapaklarını önüne de güzel bir çiçek koyarsın. yapıcağınız işlem basit, gönlünüz hangi launcher 'ı beğeniyorsa yükleyip canınız nasıl isterse customize yapıcaksınız. nova launcher bu cihaz için son derece düzgün çalışıyor denemeye de oradan başlayabilirsiniz.

cihaz sarj olurken ısınıyormuş. hızlı şarjı kapatmanız gerektiğini hiç düşündünüz mü ? hızlı şarj esnasında cihazınıza 5v yerine 9v girdiğini merak edip adaptörün üzerindeki yazıları okusaydınız çözücektiniz. kullanırken de mi ısınıyor ? o zaman yazılım optimizasyonlarına ihtiyacınız var. son versiyona güncelleyip wipe data yapmanız gerekebilir, arka planda neyin işlemciyi uyandırdığını bulmanız gerekebilir. ram 'in neden bu kadar dolu gezdiğini araştırmanız gerekebilir. ha merak edenler için cihaz buz gibi çalışıyor, cpu-z yükleyip ısıları başka telefonlarla kıyaslayın kendiniz görün. sadece kasa yapısı sebebiyle size bir miktar fazla ısı hissettiriyor.

pilim bitiyor. bitiyor çünkü cihazda toplam 200 app yüklü ve bunların 70~100 kadarı samsung 'a ait bloatware dediğimiz çöpler. samsung 'un böyle bir dezavantajı olduğunu satın alırken bilmeliydiniz. dolayısıyla nasıl bunları kaldıracağınızı da bilmeniz gerekiyor. kaldırdığınız an pilinizin aslan misali kükremeye başladığını görürsünüz.

bakın bunlar android ekosisteminin olmazsa olmaz ayarlarıdır. daha milyon tane sayabiliriz. şimdi kalkıp ''ben anlamam kardeşim ben telefonu kutusundan çıkartırım kullanırım uğraşmam başka şeyle'' diyorsanız o zaman android tercihi yapmamalısınız. bu işletim sistemi size açık platform sınırsız manevrayı teklif ediyor, 4k video çekmek, sd kart kullanmak, 2k ekranla gezmek, bir ton donanım güzelliğinden faydalanmak istiyorsanız onu terbiye etmeyi de bilmeniz gerekiyor. bunlar kapalı platform power tuşuna basar basmaz karşınıza bir menüden ibaret gelen iphone değiller. android tercihi yapıp ondan daha ilk günden safi mutluluk ve huzur dertsiz tasasız bir ömür beklemek pollyannacılık oynamak değil de nedir soruyorum size ? bu cihazların nazı da güzelliği de burada saklı, bunları alıyorsanız oturup uğraşıcaksınız bu işlere vaktiniz ya da bilginiz de yoksa o zaman yatıp sürüneceksiniz özür dileyerek söylüyorum bunu. bu devran değişmez, 2028 yılına girsek yine değişmez.

gayet güzel bir cihazdır. samsung 'un parasını hakeden ender cihazlarından biridir. ben ki android 'e nexus 'la başlamış tüm nexus serilerini tüketip samsung 'a karşı olan kötü algılarımı kırıp bu cihaza geçmişim varın siz düşünün gerisini. tek yapmanız gereken biraz android terbiyecisi olmak, şu alete vurun kırbacı bakın nasıl şaha kalkıyor.
  • üstüne birşey düşürmemeniz gereken telefon.

tuğla mı bu amk?
  • kavisli olmayan modeli samsung galaxy s7'den bihaber olup, kavisli diye 500 tl'yi aşkın fark ödeyen, kavisine küfreden sahipleri vardır. şaka gibi jshjhsjhdhdnncn
  • hani diyorlar ya "linux kullanan linux'la uğraşır, windows kullanan işine gücüne bakar". aha yapılan bu savunmalar, muhabbetlerin bundan bir gram farkı yok.

* touchwiz varsayılan bir launcher'dan çok daha fazlasıdır. siz isterseniz nova launcher bilmem ne kullanın, touchwiz onlarca bileşeni ile birlikte telefonda at koşturmaya devam eder. ana sayfayı değiştirince bir şey olduğu yok yani.
    * sene olmuş 2016, bir samsung telefon alınca içinde kendi bloatware'lerini geçtim hürriyet, word, excel bok püsür, deezer bilmem ne niye yüklü geliyor? bunların tamamı markette yok mu zaten? tamam hadi geldi diyelim niye silemiyorum kardeşim? illa root olup titanium backup falan mı kullanmak zorundayım?
    * telefonu kutudan çıkarıp dertsiz tasasız kullanmak ne zamandan beri tu kaka bir şey oldu? her kullanıcının telefonu aldıktan sonra 10000 tane ayar, tweak yapması, root yapıp bilmem ne frameworkler yüklemesi, hiç olmadı stock rom'dan sıkılıp custom rom'dan custom rom'a koşması elzem midir?
    * telefon yavaşlıyor diye, efendime söyleyeyim diye sürekli wipe data yapmak? ram'in neden bu kadar dolu gezdiğini çözmek? wake lock'lar bilmem neler? yahu bunu sanki android'i geliştirenlerin düşünmesi gerekmiyor mu?

2.5 yıl nexus 5'i ayıla bayıla kullanan bir android sever olarak söyleyeceklerim bu kadar hakim bey.
  • dokunmatigi kaliteli olan telefon. yalniz yeni telefonlarda firmware eski oldugu icin dokunmatik ekran asiri hassas oluyor ve istemeden kenarlardan tiklama yapabiliyosunuz.
    cozum:
    arama yaptiginiz ekrana gelin
    *#2663# kodlayin
    firmware'leri guncelleyin.
  • tek kelimeyle mükemmel çekim yapan bir kameraya sahip telefonum...

kamerasını beğenmeyen arkadaşlar sanırım profesyonel fotoğraf çekimi yapıyorlar, ya nikon d4s ya da canon eos 1d x gibi 20.000 tl'lik makinaları var ve bundan para kazanıyorlar olmaları gerek ki s7 edge'i beğenmesinler. yani ben anlamadım sahiden... hiç bir ayarını kurcalamadan, ilk çektiğim bir fotoğraf var eşime ait, zoom yapa yapa eşimin göz bebeğinden kendi yansımamı görüyorum neredeyse. ekşi sözlük hiç bir boku beğenmeyen timine sahiden kafam girsin çok afedersiniz...

sevgiler & sevgiler.
  • hal-i hazırda samsung galaxy s7 diye bir başlık ve bir ürün olmasına rağmen, bu ürünün kenar ekranlısı olan samsung galaxy s7 edge başlığına "ben bunun kıvrımsızını kullanıyorum" yazmak nasıl bir kafadır amk ya?

ben de bu telefonu eskişehir'de kullanıyorum. eskişehir çok güzel bir şehir. kahvaltı mekanlarını saymak gerekirse:

...
  • yaklaşık 4-5 ay önce samsung türkiye garantili 32gb bronz renkli modelini aldım.
    henüz 22. gününde çok hafif bir düşüş ile ekranın kenarında çatlak oluştu ve ekran kullanılamaz hale geldi.

1000 tl karşılığında ekranı komple değiştirdim.

3 gün önce -abartısız söylüyorum- 15 cm yükseklikten elimen düştü ve anasını avradını sülalesini siktiğimin ekranı yine edge denilen kıvrımlı yerinden tekrar kırıldı. ufacık bir çatlak oluştu fakat ekran komple yemyeşil. yani kullanılamaz.
    18 ay daha garantisi var. atsan atılmaz satsan satılmaz.
    gidip 1000 tl daha verip bu 7 sülalesini siktiğimin telefonunundan kurtulmayı düşünüyorum.

bunun dışında muhteşem bir telefon, inanılmaz memnundum, 4 yıllık iphone deneyiminden sonra çok şüpheli yaklaşmıştım fakat gerçekten güzel telefon.

fakat asla ama asla edge ekran telefon almayın.
    inanılmaz sinirliyim.
    5 küsür bin tl'ye geldi bana resmen.
    izin verirseniz tekrar sövmek istiyorum.
    bu anasını avradını siktiğimin telefonu çok güzel ama siz yine de sikseler dahi almayın.
  • bazı arkadaşların ip68 sertifikasının ne olduğunu anlamadığını gösteren telefondur.
    http://www.samsung.com/…support/answer/ans00047867/ adresinde de görüldüğü üzere ip68 sertifikası sadece 1.5m derinliğe kadar geçerlidir.
    ayrıca tuzlu su ile kontakt ettirmeyin diye de açık açık yazmışlardır.
    ama bizim insanımız okumadığı için ip68 su geçirmez diyerek denizde 3 metre dalıp video çeker.
hesabın var mı? giriş yap