şükela:  tümü | bugün
  • önümüzdeki ay raflarda yerini alacak telefon. çoğacayip özellikleri vardır.
  • 25 şubat'daki lansmanını ve ön siparişe açılmasını beklediğim telefondur.
  • dandik olacak telefon.
  • renk doğruluğuna önem verenler ve kamera performansını merak edenler icin;

s9+ displaymate test sonucu: suana kadar ki en gerçekçi ekran.

https://www.macrumors.com/…best-smartphone-display/

s9+ dxomark kamera testi: 99 puan ile en iyi akıllı telefon kamerası.

https://www.dxomark.com/…specs-top-end-performance/
  • s8 üzerine çok iyi bir upgrade. özellikle kamera konusunda atılım yapmasını da beğendim. hem fotoğraf, hem video performansı olarak piyasanın en iyisi olacak belli ki.

öte yandan 2019' da galaxy s10 ile daha büyük adımlar bekliyorum; dolayısıyla s8 ve s8 plus sahipleri için s9' a yönelmek pek mantıklı olmazdı.
  • gerçek bir imparator, hız, multi tasking/ram yönetimi karşılaştırmasında iphone x'den yüksek performans göstermiştir..
    görece yakından takip ederim, bu tip testlerde iphone ilk defa bir android telefondan geride kalıyor.

https://youtu.be/uy4a0ipxota

edit: ananassoslukarides uyardı, note 8 de daha iyi not alıyormuş testlerde..
  • bu sefer olmuş telefondur her defasında eksik bir öğe ile karşımıza çıkan samsung bu sefer ideal bir telefon sunmuştur .
  • tek kelimeyle müthiş bir telefondur.

samsung zaten son zamanlarda telefon konusunda çok asama kaydetmişti ama artık bariz biçimde apple dan üstünlüğü almış diyebilirim.
    ekran, kamera ,yazılım gibi her konuda iphone x 'dan üstün bir telefon kesinlikle ..
  • dün gece siparişini geçtiğim cihaz. bir aksilik olmaz ise, bugün akşam ya da yarın teslim alacağım ve görüşlerimi ekleyerek bu yazıyı editleyeceğim.

edit: öğle vaktinde elime geçti telefon.

öncelikle çok şık bir telefon olduğunu belirtmeliyim. ekran kapalıyken mükemmel duruyor, benim gibi sürekli baktığınız ve yanınızda taşıdığınız nesnelerin görselliğine önem veren biriyseniz bu telefon tam size göre. s8 plus ile neredeyse aynı gerçi ama ben s7 edge'ten geçtiğim için aradaki farkı görebiliyorum ki s7 edge'te bence şık bir telefon.

benim bu telefonu alma sebeplerimden birincisi daha büyük bir ekrana ihtiyaç duymam, ikincisi ise bol bol fotoğraf çektiğim ve instagram kullanmayı sevdiğim için daha iyi bir kameraya ihtiyaç duymamdı. kısmetse bir de bebek bekliyoruz onunda bol bol fotoğrafını çekerim diye düşündüm. ekran konusunda sıkıntı yok yeterince büyük, kamera ise bloglarda da yazdığı üzere sanıyorum şuan ki telefonlar arasında en iyisi ya da en iyilerinden diyelim. bir de dex olayı var, ilerleyen dönemde işime yarayacak bir özellik.

bence bu telefon olmuş, sanıyorum hiç bir eksiği kalmamış. mobil telefon sektöründe bu teknoloji ile olabilecek herşeyi, güzel ve zarif bir dizaynın içerisine yerleştirmeyi başarmışlar.

tavsiyelerime gelecek olursak; bütçe konusunda sıkıntı yaşıyorsanız eğer s8 plus almanızı öneririm. kamera dışında pek bir farkı yok. diğer farklar fasa fiso. s7 ve üstü model kullananlar için ise ihtiyaç değilse eğer gerek bile yok bence s10'u beklesinler. söylediğim gibi mükemmel bir cihaz olmuş ama bu mükemmellik kullanmayacaksanız işinize yaramaz. param var alırım diyorsanız (benim de elime toplu para geçtiği için düşünmeden aldım) bir de apple fanı değilseniz eğer tereddüte gerek yok düşünmeden alabilirsiniz.