şükela:  tümü | bugün
 • hakkında neredeyse hiçbir şey yazılmadığını görünce şaşırdığım ve bari bir iki şey yazayım dediğim, samsungun son çıkardığı tablet.
  tabi note pro ve tab pro olarak çıkardığı demek lazım.
  ben bunu yine kıroluğumdan olsa gerek şubat ayında, çıktığı gun falan amerikadayken aldım. gerci ilk tabletim olur kendisi, onun heyecanından diyelim. iphonedan sonra geçtiğim galaxy s4 ümle ve androidle yaşadığım aşk sonucu bunu almaya karar verdim. tabi ipad air ile arasında kararsız kalmadım değil ama benim için ozellikleri bir tık otede bu aletin. aynı zamanda telefon ve tabletin aynı aileden olmasının "convenient" olduguna da inananlardanım.
  velhasılı bu alet bildigin büyük s4 olmuş. yani bu tanımlama bile herhalde az cok fikir verir.
  kendi zorunlu gadget sayfası beni ayar etmiyor değil ama seviyorum bebişimi.
  ama bence en büyük negatif ozelligi şarjının bir tablete gore az gidiyor olması. 4 saatte doluyor ancak 1 gunde bitiyor. ben mi cok kurcalıyorum bilmiyorum ama ipadi olan arkadaslarım gunler surdugunden bahsediyordu..
  bir de tutuşu falan çok güzel aletin. plastik falan diyene bakmayın, ipad'den daha rahat hissediyorum ben bununla. zaten plastik falan da değil, deri gibi. ayrıca ben 10.1 inch olunca, bir de 100% goruntu denilince ekran ipadden buyuk olacak sanmistim ama oyle değil soyliyim. daha dikdörtgen.
  şimdilik bu kadar, gece gece üşendim sanırım* bir ara ayrıntılı da yazarım heralde..
 • tab modellerinden farkı ekran çözünürlüğün iki kat olmasi, kamerasınin daha iyi olması ve sabit belleğinin kapasitesinin daha fazla olması. note serisinden farkı da s pen olayı.
 • bugün elime ulaşan ve beni özellikleri ile dumura uğratan tablet + phablet karışımı cihaz. galaxy note 5 düşünce ekranı kırılmıştı ve bir tercih yapmam gerekiyordu. telefon özelliğini pek kullanmıyordum ve satın aldığım paketlerde zibil gibi dakikalar ve sms'ler boşa gidiyordu. sadece internet ve medya kullanımı için yıllardır ipad 3 kullanıyordum ancak fotoğraf çözünürlüğü ve video performansından pek mutlu değildim. tablet elime ulaşınca ilk iş olarak sim kartı taktım ve sms yağmaya başladı. tamam bu bana şimdilik yeterli dedim. sonra fotoğraf işine giriştim ve makro seviyesinde bir kare çektim, sonuç gayet tatminkardı. video çekmeye yeltenecektim ki şarj bitti ve kıyaslama yapamadım. ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim, ipad3 +3g ; pil olarak bu cihazdan daha verimli. ekran büyük diyenlere şu açıklamayı yapmam lazım, alt tarafı 2 inç büyük ve çoğu zaman zaten ekran kapalıydı. pilin bu kadar çabuk bitmemesi lazım, google haritalar şu anda en çok pil tüketen uygulama olarak görünüyor ancak ne gps ne haritalar faal değil. anlamadım gitti, sanırım telefon özelliğini kullanabilmek için yüklemek zorunda olduğum rom bu sorunu çözebilir.

  link