şükela:  tümü | bugün
  • samsung galaxy tab s 'in dünyada android 5.0 lollipop güncellemesi almadığı sadece 3 ülkeden biri olan türkiye 'de utanmadan satışa çıkarılacak tablet. afganistan 'da, pakistan 'da tanıdığı olanlar varsa ordan getirtsinler çünkü onlar bile güncelleme alıyor.

http://www.sammobile.com/…to-the-galaxy-tab-s-10-5/

bu utanç için (bkz: samsung türkiye)
  • android 5.0 lollipop güncellemesi aldığım yeni tabletim. t817 ile başlayan ana bant sürümüne yükseltti. android sürümü 5.0.2 oldu.

işbu entry spiderbait - black betty dinlerken girilmiştir.
  • kendisine bugün itibari ile kavuştuğum tablettir efenim. ilk izlenimlere göre android 5.0 olarak aldığım ve güncelleme ile 5.0.2 lollipop güncellemesi ile daha da bir güzelleşen alettir. sim kart takılması güzel bir + olsa da hali hazırda whatsapp ve türevi mesajlaşma uygulamaları telefonumda olduğu için sıkıntı çıkartıyor. aynı numara üzerinden bu uygulamaları da sync etse dadından yinmeyecektir.
  • samsung galaxy tab s2 t810 modelini kesinlikle önereceğim,
    samsung'un cep telefonu konusunda yıllardır aşamadığım "iticiliğini" tek seferde silip atmış, muhteşem tablet... cep telefonu dediğin zaman hala ölsem samsung kullanmam ama, tablet denince benim için artık tektir... al bundan bir tane, at gitsin o eşek gibi laptopunu... tabii benim gibi internetle olan tek işin "okumak, yazmak, izlemek" ise... ayrıntılı iki incelemesinin birine buradan, diğerine de buradan bakabilirsiniz...
  • pek rağbet görmedi sanırım ama gayet iyi bir tablettir. ipad air 2'nin en büyük alternatifidir aslında. bugün itibariyle android 6 güncellemesi aldı. sadece eğer dizi-film olayına sizin içim önemliyse bir önceki model olan galaxy tab s 10.5'e bakın çünkü o 16:9 ekran filimler daha iyi sığar ekrana.
  • 8 inçlik versiyonu ipad mini'ye göre oldukça üstün. daha hızlı, daha ince, daha hafif ve sarjı daha uzun gidiyor. lakin ekran kalitesi konusunda samsung'un apple'ı hiçbir zaman yakalayamayacağını düşünüyorum.
  • daha iyi bir tablet düşünemiyorum. (2016 için... sonra 2040 yılında bunu okuyup ilkele bak deyip dalga geçmeyin, zibidiler siziiii.)
    apple maple yalan.

özellikle 8 inch: ister tablet gibi kullan, ister bt klavye bağla bilgisayar gibi kullan. ister kindle gibi kitap okumak için kullan. inanılmaz hafif, inanılmaz güzel ekran. takdire şayan. note 5 ve s7 ile birlikte samsung'un en saygı duyulası 3 işinden biridir.
  • 32 gb'lik modelini satmayi dusundugum tabletimsi bilgisayar
    yesillendirebilirsiniz
  • yakın zamanda nougat yükseltmesi alan ve güncelleme sonrası kafasına göre kendini yeniden başlatan tablet. ama memnunmuyum? bu sorun hariç çok memnunum.
  • kullandığı ipad mini'nin hangi model olduğuna emin olmayan kişilerce kötülenen tablet.

bu arada, ipad ve iphone'un "havada karada xikip atan" lcd ekranı, oled'in aksine, gerçek siyah ve (yüksek parlaklıktayken) gerçek koyu ton veremez. parlaklığı ve renk gamı da, rakip oled'lerin gerisindedir.
    tab s3'le hdr desteği de eklenmiştir. her türlü xikip atan ipad pro 2017'de bu destek tam anlamıyla yoktur.

mobil cihazlardaki oled'in tek dezavantajı, her pikselin kendi kendini aydınlattığı oled ekranın dengeli renk ömrünü uzatmak ve güç tasarrufunu arttırmak amacıyla, birçok modelde rgb yerine pentile matrix kullanılması sonucunda, bazı renklerdeki ppi değerinin daha düşük olmasıdır. ancak bu da, 2048x1536 gibi bir çözünürlükte, göze batan bir eksiklik yaratmamaktadır. zaten tab s 10.5, tab s2 9.7 ve tab s3 9.7, rgb matrix kullanır. s'in 8.4 ve s2'nin 8.0 inç modeli pentile'dir; fakat çözünürlükleri büyük modellerle aynıdır.

son olarak: apple'ın da yeni iphone ile oled ekrana geçeceğini belirtelim. birçoğunu samsung üretecek.

esasında, bloom yaratmayacak iyi bir local dimming desteği ve quantum dot teknolojisiyle, lcd ekranlar da iyi bir noktaya gelebiliyor. ancak bu teknolojiler ağırlığı ve kalınlığı arttıracağından, mobil cihazlar için elverişli değil.
    oled ekranlar, arka ışık barındırmadıkları için, standart lcd'lerden dahi ince ve hafifler.