şükela:  tümü | bugün
  • samsung'un 5 gün önce duyurduğu yeni tableti. bu ay içerisinde satışa çıkması bekleniyor. fiyatı ise 650 700 dolar civarı olacak.

genel olarak bu yıl çıkan tab s5e modelindeki eksikliklerin giderildiğini söyleyebiliriz. daha iyi bir işlemci, s pen, ultrasonik parmak izi okuyucusu, çift arka kamera vs. zaten tab s5e özellikleri ve fiyatı bakımından lite kategorisinde sayabileceğimiz bir modeldi. tab s6 ise daha önceki tab s4 gibi, ya da apple'ın ipad pro serisi gibi flagship olarak sayabileceğimiz, premium bir cihaz olmuş.

ayrıca klavyeli kılıfına touchpad eklenmiş ki, bence dex modunu tercih edecekler açısından güzel bir ekleme olmuş.
  • (bkz: el capitan)

samsung galaxy tab s3 kullanmaktayım. niçin değiştirmemi gerektiren bir yenilik göremedim. dolby atmos, hdr amoled ekran, akg tuned hoparlörler ve s-pen ile klavye bende de var.
  • yine olmamış android tablet. demin bir inceleme izledim. halen çizimler kalemin gerisinden geliyor. ipadin ezelden beri yaptığı şeyi 2019da allah allah seviyesinde
    donanım performansına sahip android yapamıyor. samsung kendini apple ie bir tutmayı bırakmalı. bu tabletin tercih edilebilmesi için 10.5lik ipad pro dan 1000 1500 tl ucuz olması lazım. gel gör ki 5000 tl fiyat çekmişler.
  • tab s 8inchlik olanını kullanmaktayım. piksel yoğunluğu ve kontrastı hâla bu tablet gibi mükemmel gosteremiyor. tabs-1-2-3-4-5-6 modellerine sırayla gözlerinizi yaklaştırıp bakın. pikselleri sadece tabs1de goremeyeceksiniz. ekran benim için ön planda o yüzden kaç nesildir yükselmek içimden gelmedi.

işlemci ve akg ses sisteminde iyi adimlar atıldı. özellikle samsung dex mükemmel bir deneyim yaşatıyor.

ama gel gör ki ekran beni tatmin etmiyor. piksel yoğunluğunda şampiyon olan tab s'im hâla canavar gibi saniye bile kasmıyor. 2014 yılından beri beni utandırmadı.