• samsung'un 5 gün önce duyurduğu yeni tableti. bu ay içerisinde satışa çıkması bekleniyor. fiyatı ise 650 700 dolar civarı olacak.

genel olarak bu yıl çıkan tab s5e modelindeki eksikliklerin giderildiğini söyleyebiliriz. daha iyi bir işlemci, s pen, ultrasonik parmak izi okuyucusu, çift arka kamera vs. zaten tab s5e özellikleri ve fiyatı bakımından lite kategorisinde sayabileceğimiz bir modeldi. tab s6 ise daha önceki tab s4 gibi, ya da apple'ın ipad pro serisi gibi flagship olarak sayabileceğimiz, premium bir cihaz olmuş.

ayrıca klavyeli kılıfına touchpad eklenmiş ki, bence dex modunu tercih edecekler açısından güzel bir ekleme olmuş.
  • (bkz: el capitan)

samsung galaxy tab s3 kullanmaktayım. niçin değiştirmemi gerektiren bir yenilik göremedim. dolby atmos, hdr amoled ekran, akg tuned hoparlörler ve s-pen ile klavye bende de var.
  • yine olmamış android tablet. demin bir inceleme izledim. halen çizimler kalemin gerisinden geliyor. ipadin ezelden beri yaptığı şeyi 2019da allah allah seviyesinde
    donanım performansına sahip android yapamıyor. samsung kendini apple ie bir tutmayı bırakmalı. bu tabletin tercih edilebilmesi için 10.5lik ipad pro dan 1000 1500 tl ucuz olması lazım. gel gör ki 5000 tl fiyat çekmişler.
  • samsungshop üzerinden 1000 tl hediye çeki kullanılarak klavye hediyesiyle 4000 tl'ye alınabilecek tablet üstelik kalemi dahili olarak geliyor.ipad pro 11,kalem ve klavye ile 8000'lere ancak alınabiliyor...
  • bugün aldığım ve şimdilik çok kullanışlı görünen tablet. en son ilk nesil ipad air sahibi olmamdan ve oldukça ağır kalmasından dolayı oldukça hızlı olduğunu söyleyebilirim (2019 cihazı olsun bir zahmet tabi). kalem ve klavye dahil modellerinin üst entryde belirtildiği gibi iki katı fiyatına geldiğinden dolayı ipad tercih etmedim. hem uzun süredir android tabanında cihazlar kullandığım için daha rahat özelleştirme yapabilmek keyif veriyor.

daha önce kalem kullanmadığım için not alırken veya bir şeyler çizerken çok kullanışlı olduğunu söyleyebilirim. yazılan yazıları anında bilgisayar yazısına da çevirebilmesi de benim için iyi. yanında gelen touchpad özellikli klavyesi ile de tablet dex modundayken tamamen ufak bir notebook özelliğine kavuşuyor. belki her uygulama desteklemiyordur ancak ayrı ayrı pencereler şeklinde uygulamaları açıp kullanabiliyorsunuz.

şarjının henüz ne kadar gideceğini bilmiyorum ama 10 saati aşkın olduğundan bahsediliyor, göreceğiz. type-c girişli olması da hızlı şarjı desteklemesi ve usb aygıtların bağlanabilmesi için iyi bir özellik. en güçlü yanlarından birisi de akg'nin destek verdiği hoparlörler, çok kaliteli ve güçlü ses veriyor.

6gb ram yıllar içinde yeterli gelmeyebilir mi bilmiyorum ancak 128gb disk kapasitesi ve artırılabilir harici kart takılabilmesiyle hafıza sorunu yaşamayacağım garanti gibi.

samsung'u yıllar önce bırakmıştım ama hala kendi yazılımlarını dayatmaya çalışması hoşuma gitmiyor. office uygulamalarını (microsoft) kullanmayı veya google uygulamalarıyla işimi halletmeyi tercih ederim.

ufak bir sıkıntım touchpad kullanırken scroll özelliği mac'e göre ters çalışıyor ve aksi yöne çevirmenin bir yolu yok veya ben bulamadım, olmazsa buna alışacağım artık.

ekran için bir koruyucu cam almalı mıyım veya dokunmatik özelliği için bir sorun olur mu emin değilim henüz, araştırmaya başlayacağım.

kullandıkça hoşuma giden veya gitmeyen özellikleri editlerim artık.
  • yaklaşık 10 gundur kullaniyorum, klavyesi ve galaxy buds ile geldi yan ürünler 45gün içerisinde gelebilir demistiler ama aldığımın ertesi günü hepsi elime ulaştı. samsung eskiye göre epey yol ilerlemiş bataryası görüntü kalitesi kalemi klavyesi her konuda tokatlar ipad proyu. ıpad pro 12.9 256gb klavye ve kalem yanında bir de airpods ile bana 11bin liraya yakın maal olacaktı. ne uğruna ? şuan bu bahsi geçenlerin hepsini ben samsung markasının ürünleri ile 4650 tl ye aldım. amacım okulda not tutmak pdf ve türevleriydi kalemi resmen kuduruk azgın bir canavar. normal kalemde yapamadığınız hiçbir şey yok ve ücretsiz yanında geliyor. bir kac gün olsa dahi ipad pro kullanmisligim var kalemi not alma ve yazı yazma konusunda biraz yetim kalmış s-pen kullanınca anladım . eksileri var yok değil ama artılar bu kadar fazlayken eksileri bulmam icin biraz daha kullanmalıyım. şuan sorunum kamerasının flash özelliği yok zaten kağıt belge dokuman haricinde asla kullanmadığım için ihtiyacım olmadı. ve ekran yenileme hızı maalesef 60hz neden bilmiyorum ama çok sorun olmuyor.
  • güncelleme konusunda (bkz: samsung türkiye) neden bu kadar başarısız anlamıyorum. yirmiden fazla bölgede android 10 cıkmış olmasına rağmen türkiye hala ortalarda yok. bu bölgelerin türkiyeden daha öte olduğu da yok. neden bu kadar ağır işliyor bu süreç?
  • şu an piyasaki en iyi tabletlerden biri
    bkz:qualcomm snapdragon 855
  • yazı yazarken defterden bağımsız olma ve doküman üzeri pratik not alma amacı ile gözümü diktiğim, evdeki tüm cihazlarımın samsung olması sebebiyle bağlantı sorunu yaşamayacağımı umduğum ancak gün itibarıyla wifi modeli için fiyatı 5k olan tablet. türkçe klavyeli kılıfın da kampanyalı fiyatı +300 tl. tamam, muadili apple'a göre kalem ve keypad dahil belki çok daha uygun olabilir ama halen fiyatının fazlasıyla yüksek olduğunu düşünüyorum. 30 nisan'da satışa sunulacak lite modeli ile ve tab s7'nin piyasaya sürülmesi ile umuyorum ki biraz daha makul rakamlara iner ücreti.
hesabın var mı? giriş yap