şükela:  tümü | bugün
  • samsung'un, 20 şubat 2019'da, samsung unpacked etkinliğinde tanıtımını yapacağı söylenen yeni akıllı saati. samsung galaxy watch'un değil, samsung gear sport'un devamı niteliğinde olacağı söyleniyor.
  • 200 dolar fiyatı ile bu gecenin kralı olan akıllı saat. bu fiyata karşısında kimse duramaz. halihazırda samsung gear sport kullandığımdan sanırım pass geçeceğim ama ilk kez spor odaklı akıllı saat alacaklara şimdiden hayırlı olsun diyorum.

https://www.samsung.com/…-active/#galaxywatchactive
  • samsung tarafından 2019 mart ayında satışa çıkartılan yeni nesil akıllı saat.

bir dönem galaxy watch kullanan biri olarak active serisine bayıldım, erkan ciddi anlamda başarılı ve inanılmaz sade duruyor. oldukça hafif olan active, galaxy watch ile hemen hemen aynı özellikte ve çok daha ucuz.

çağrı alma çağrı sonladırma çağrı reddetme gibi durumların hepsini yapabiliyorsunuz bu arada saatin üzerinde mikrofon var fakat şimdilik sadece bixby için çalışıyor. ileride bir güncelleme ile saat üzerinden de direk telefon görüşmesi olayı olabilir.

kısacası android kullanıpta apple watch sadeliğinde saatim olsun diye yakınanlar için güzel bir akıllı saat olmuş.
  • üç beş adet inceleme videosunu izledim. olmuş bu.
  • bir süredir (bkz: fitbit versa) ile arasında gidip geldiğim, 2 gün önce mediamarkt mağazasında rose gold rengini görüp aşık olunca hiç düşünmeden aldığım saat.
    aslında her ne kadar apple watch istesem de fiyatı hakikaten çok fazla olduğu için onu elemek durumunda kalmıştım. telefonum da iphone olduğu için galaxy watch active ile uyumu konusunda korkularım vardı. anladığım kadarıyla android telefonla eşleştirildiği zaman saatte telefon ve mesaj ikonu oluyor, bir de saat üzerinden mesaja cevap da yazılabiliyor. bu iki unsur dışında bir eksiklik henüz farketmedim. çok hafif olması, uyku takibi ve antremana başladığınız zaman bunu kendi kendine algılaması en çok beğendiğim özellikleri oldu. şarj konusunda da tatmin edici şimdilik. beğenmediğim tek özelliği ise indirilebilir uygulamaların çok az olması.
    saatte hoparlör aramıyorsanız ve telefon görüşmesi yapmak gibi bir önceliğiniz yoksa fiyat/performans olarak hakikaten çok güzel bir cihaz.
  • çekik gözlüm bir dur,zaten ortalık karışık.
  • yazarlardapn kullanan varsa yorumlarını beklediğim saat.
  • renk olarak çok tatlı tonlar sunan akıllı saat modeli. saatin çapı, diğer galaxyler kadar büyük olmayışı oldukça zarif hale getirmiş ve adeta lacoste giysilerinin renklerini andıran tonda tatli renk secenekleriyle de birleşince özellikle hatunlar için guzel secenekler sunmuş.

zannediyorum, samsung galaxy gear s3 gibi hoparlör ve dolayısıyla, telefon görüşmesi, spotify'da müzik çalma imkanı yok.

not : galaxy s3 frontierspor
  • yıllardır samsung gear fit 2 kullanıyordum. onunla ilgili yorumlarım zaten burada: (bkz: #67089331)

birkaç gün önce ise buna geçiş yaptım. fit 2'ye çok alışmıştım, yenisine henüz alıştığımı söyleyemem ama eğer akıllı saatte samsung alışkanlığınız varsa geçiş yapmak hiç zor olmuyor. zira çoğu şeyi aynı. uygulamalar benzer.

artı olarak fit 2'de yapamayıp da bunda yaptığım bir şey henüz yok. ya da ben fark etmedim. sadece saat akıyor, çok hızlı algılıyor her şeyi. o güzel.

olumsuz yönü ise benim fit 2 yarım saatte şarj olurken active o kadar sürede daha yarısını yeni şarj etmiş oluyor. temassız şarj yapmışlar ama yavaş. neyleyim yavaş yavaş dolan şarjı. hızlı dolduğu için çok sorun etmiyordum şarj mevzusunu ama burada sorun olacak sanırım.

kullanım süresi ise fit 2 ile neredeyse aynı. ben sadece telefon bildirimi alıyorum ve kalp atışı vs. ölçmüyorum. uyandırma hareketi de kapalı. 3-4 gün gidiyor.

deniz ve havuzda kullanılabiliyor olması şahane bence. 3 yıldır fit 2 ile denize giriyordum, gık demiyordu saat. active'in su modu da var. bence başarılı. amazfit'in yarım saatlik havuz sonrası sudan cortladığını gördükten sonra yüzme kaydı yapmak için samsung'dan sapmayın derim zaten.

telefonlarını sevmesem de akıllı saatte samsung en iyi alternatiflerden biri bence.

* ha madem bu kadar memnundun neden değiştirdin de yeni saate geçtin derseniz güzel hediyelerin gözünü seveyim *