şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: s health)'ın yeni adı.
 • bir suredir aktif olarak kullandigim app. her turlu aktiviteyi kayit altinda tutabiliyorsunuz. ozellikle adim sayaci cok iyi. daha fazla sayida app ile senkronize olabilse daha iyi olur. ozellikle aylik challengelar guzel oluyor.
 • tüm kullanıcıları arasında en üst %1'lik dilimde olduğum uygulama.
 • faydalı bir uygulama. sadece adım sayması ya da egzersiz kaydetmesi değil, günlük yediğin şeyleri ekleyince aşağı yukarı ne kadar kalori aldığını, yüzde kaçının yağ, protein ve karbonhidrat olduğunu hesaplaması da güzel. spor yapanların çok işine yarar. sporcu bi kişiliğim olmamasından mütevellit çok aktif kullanmasam da seviyorum.
 • iki haftadır kullandığım uygulama.

  kalori hesabı işlerine daha önceden hiç girmezdim, şimdi ne yesem ekliyorum buraya. ne aratırsan da çıkıyor. hem günlük durumumu takip ediyorum, hem de "neyse onu yersem girmem lazım" diyip gereksiz atıştırmaları bırakmış oldum. gayet faydalı.
 • bugün otobüste kontrol etmek için açtığımda yürümediğim halde adımları takır takır sayıyordu :/ araç hareket halindeyken yürüdüğümü farz edip 8000 adımın üzerine saymış uygulama. üzdü.

  kalori hesabı falan derken çok da hevesli kullanıyordum ama adımı yanlış sayıyorsa kalori hesabını da yanlış yapıyor demektir.
 • "hayatımı düzene sokmam lazım, sağlıklı yaşamam lazım, her şeyi planlayarak programıma uygun hareket etmem lazım" dediğim bir gün kullanmaya başladığım uygulamalardan biridir kendisi. aynı duygu karmaşası içerisinde olan yazarlara önerebileceğim kullandığım diğer programlar ise
  1) any.do
  2) hedef takibi (burada banyo yapacağım günleri bile programladım.)

  onun dışında samsung health'de beni rahatsız eden belki de anlayamadığım 2 problem var:
  1) yediğim yiyeceklerin kalori hesabını sadece gram üzerinden yapıyor, adet ve ya dilim seçemiyorum bu durum beni delirtiyor. öyle besin tartısıyla gezecek kadar profesyonel değilim sadece 1dilim ekmek, 5adet zeytin, 10 adet çiğ badem vs hesaplamak istiyorum yok galiba çaresi, varsa yeşillendirin (gerçi henüz çaylağım:( )
  2) araç içerisindeyken bile adım sayıyor :/
 • severek kullandığım uygulama. adım ölçer, kalori hesaplayıcısı ve egzersiz programları ile şahane bir uygulama olmuş fakat bazı eksik anları var.
  örneğin bisiklet sürerken adım ölçer de çalışıyor. 17 km bisiklet sürdüğümde 3000 küsür adım atmışım gibi gösteriyor. hem adım olarak hem de bisiklet için yakılan kaloriyi hesaplıyor. adım ölçer de pek düzgün çalışmıyor adımları fazla fazla sayıyor ve fazladan kalori yakmışsınız gibi gösteriyor. bi eleştirim de kalori hesaplayıcısına paketli ambalajlarda bulunan besin öğeleri değerleri ile burada yer alan değerler birbiri ile örtüşmüyor.
 • google play'de bulabileceğiniz adımsayarlar arasında en iyi ve düzgün çalışanlardan biri. yeni nesil samsung telefonlarda zaten yüklü geliyor. ama en güzel yanı tüm android telefonlarda kullanılabiliyor olması, telefon değiştirdiğinizde verilerinizi taşıyor. bazen sensörlere ve telefonunuzun teknik kudretine bağlı olarak takılma yaşayabiliyor ama çok nadiren oluyor bu.
 • dünya'nın en iyi sağlık uygulamasından, dünya'nın en saçma sağlık uygulamasına evrilen; basit olacağım derken bokunu çıkaran, beni samsung saatlerden soğutan uygulama... bu entry'de sadece yaşadığım sorunlardan bahsedeceğim. olumlu yönleri elbet var.

  1) samsung galaxy watch active 2 saatim var. adımlarımı saat üzerinden saymak istersem uygulama üstünde adımlarımı göremiyorum. illa saat + telefon seçmek zorundayım adımlarımı görmek için. yahu telefonu sallasam adım sayıyor, telefonu kandırmak kolay. bırak saat saysın. cık.

  2) koşu bandı üzerinden yaptığınız antrenmanlarda eğer saat koşu bandından fazla kilometre sayarsa değiştiremiyorsunuz. saat ne dediyse o. bırakın değiştirelim. cık.

  3) apple sağlık uygulaması ben apple watch kullanırken (2017) berbattı. hiçbir şey anlaşılmıyordu. şimdi eğilimler geldi, istatislikler geldi. adet döngü izleme olayı geldi. geldi de geldi. samsung ne yaptı? oneui saçmalığını samsung health'e getirdi. hiçbir istatislik yok. sadece haftalık özet var. bırak haftalık özeti, bana her gün minik bir özet sun. bana puan ver. "bugün size 100 üzerinden 60 veriyorum, hiç hareket etmediniz" de mesela. beni motive et. istatislik ver. cık.

  4) strava ve google fit ile veri alışverişi eskiden az da olsa vardı. şimdi hak getire. 2 tane uygulama satın almak zorunda kaldım. toplam 7 dolar civarı para verdim. şimdi sık olmasa da saat başı güncelleniyor.

  5) halka kapatma olayı imkansız. samsung sizden hareket + egzersiz + ayakta geçirilen süre istiyor. apple watch'da ise durum kalori + hareket + ayakta geçirilen süre şeklinde. her gün egzersiz yapamazsın. sağlığa aykırı. nasıl düşünememişler bunu... hergün halkaları kapatman imkansız. halkaları kapatamayınca moralin bozuluyor, motive olamıyorsun. bilmiyorum, en azından ben olamıyorum...

  6) garmin'e bayılıyorum ama bir türlü saatini kullanmak nasip olmadı. garmin connect gibi internet sitesi üzerinden verilere bakma imkanı olsaydı keşke...

  bana göre samsung health şuanda çöp. üzerinde çok çalışılıp tamamen baştan kurgulanması gerekiyor. umarım düzelir yoksa gemileri yakıp nefret ettiğim apple'a dönmek zorunda kalacağım...