şükela:  tümü | bugün
  • müşteri hizmetlerinin rezaletidir. bir firma musterisiyle bu kadar dalga gecemez.

arkadaslar cok sinirliyim. öncelikle belirtmek isterim ki 2 hafta once vatan bilgisayar'dan samsung marka ar5000 model 9000 btu'luk klima aldim. 1 hafta evi guzel soguttu fakat su an ariza cikti sogutmuyor. ayin 22'sinde aradim, kayit olusturdum geleceklerini soylediler. hafta sonu aradilar ailemi pazartesi gunu icin geleceklerini ilettiler fakat kimse gelmedi. dun yine ayni sekilde kimse yoktu. ben de dun musteri hizmetlerini aradim karsima bir bayan cikti ve sikayetimi belirttim fakat kendisi benimle cok lakayit sekilde muhattap oldu; siz genel merkeze baglisiniz servis uzerinde yaptirim gucunuz yok mu dedim bana servisler de genel merkeze bagli dedi sert bir sekilde.
    sonra dedim ki servisinizi ariyorum kimse telefonu acmiyor. "olabilir bazen biz de ulasamiyoruz" seklinde bir cevap aldim. yardimci olmak yerine sadece karsi cevap veren bir hanfendi ile karsi karsiya kaldim. sikayetvar.com'a sikayet ettim dun ayrica iki uc farkli kaynaktan sikayet olusturdum fakat bugun de yine hala gelen giden yok. benden size tavsiye sakin samsung klima almayin servis berbat, musteri iliskileri berbat.

not: bu entry bir süre sonra kendi kendini imha edecektir.

edit: burada durduk yere firma kötüledigimiz yok. herkesin başına gelebilecek bir durumu yazdim. entry ile sözde laf sokmaya çalışmayın. bu sözlükte ne başlıklar gördüm ben.
  • samsung klimaya gidip bir tane salona bir tane de oturma odasına klima siparişi vermemi sağlamış olan rezalettir. yaza yaza düşürecez hükümeti inş cnm yha.
  • global bir marka diye güvenip alıyoruz ve başımıza gelenlere bak aynı sorunları bende yaşadım. müşteri hizmetleri bir kere hiç yardımcı değil hiç dostane tavırlar içerisinde değiller. sorunu çözmüşler gibi yardımcı olabileceğimiz başka konu var mı deyip duruyorlar. çok enteresan bir müşteri hizmetleri var gerçekten. merak ettiğim acaba bu arkadaşları denetleyen tavırlarını inceleyen bir yetkilileri yok mu başlarında.
  • ankara'dan hissedilmiştir.

oturduğum yerde beni terletti.
  • anlatmaya nereden başlasam, karşılaştıklarımın hangi bisirine üzülsem bilemiyorum. kendimi geçtim, samsung’dan ürün almayı düşünen arkadaşlar için yazıyorum bu yazımı. yaklaşık 3 ay kadar önce yazın sıcakları ile cebelleşirken evimdeki klimayı değiştireyim dedim. gittim samsung’a siyah şekilli pahalı bir klima aldım. hemen geldi ürün. akabinde 2 gün sonra da kurmaya geldiler. klimayı kuran kişiler isyan ederek kuruluma başladı. zaten samsung’un kendi servisi değil başka firmanın kurulum ekibindenmiş arkadaşlar. yazları yoğun oluyor diye taşeronlara aktarıyormuş samsung kurulumları. her neyse adamlar başladı kurmaya ama aksilik üstüne aksilik, o kablo buraya mı takılacak, yok efendim bu parça yanlış gelmiş, bu parça fazla derken kurulumu bitirdiler. sonra şurayı imzalar mısınız dediler bir form uzattılar imzaladık. açtık klimayı soğutmuyor. “ bu klima soğutmuyor sorun mu var ?” dediğimde “yarına kadar düzelir. düzelmezse bizi ararsınız.” dediler gittiler.

serüven bundan sonra başlıyor. ertesi gün adamları aradım geldiler, baktılar soğutmuyor kaldı ki bu klima bozuk, ayıplı ürün arayın samsung’u değiştirin dediler. iyi dedik aradık kayıt oluşturduk 3 günlük klima için, 3 gün sonra tekrar aradım arıza kaydınız kapatılmıştır sizi aramışlar denildi. tekrar oluşturduk 3 gün sonra aradık yine aynısı söylendi ve tam 4. kez kayıt oluşturduktan sonra tam 22 gün sonra servis sonunda geldi gelen elemanlar kontrol ettiler ve klimanın dış ünitesinin bağımsız olarak elektriğe bağlandığını gördüler meğer klima ile içerideki ünite arasında elektrik bağlantısı yanlış yapılmış ve içerideki makinanın ana kartı yanmış. bu arada kontrol için gelen kişiler ilk etapta kontrol etmeden farklı hizmetler satmaya çalıştı, “ klimanız soğutmuyorsa borulara vakum yapalım soğutur. ücreti 150 tl vb. gibi. “ sıfır ürün almışım 22 gündür çalışmıyor hala bana boruların içindeki havayı çekelim düzelir diye hizmet satmaya çalışıyorlar. borunun içindeki havayı çekmesi gerekende ilk başta gelen adamlarmış. neyse çektiler onu da yine bir şey değişmedi. elemanlar hemen kablolama sistemini düzeltti kendi hataları belli olmasın diye. sonra biz size haber vereceğiz diye gittiler. aradan 10 gün geçti ben yine çağrı merkezine form oluşturdum 10. form falan en sonunda samsung’dan birileri geldi değişim talebimi aldı. bu süre zarfında beni oyaladıkları için iade sürem doldu. yaz bitti oldu eylül ayı. ne arayan var ne soran. dedim bir daha arayayım şunları 1 ay oldu ne yaptılar acaba. aradım dediler ki size para iadesi olacak çünkü bu üründen stoklarda kalmadı. tamam dedim yeniden form oluşturdum ve bugün sabah para iadesi olacak dediklerinin üstünden 30 gün daha geçti. her hafta yeni bir form daha oluşturuyoruz ama hala sonuç yok.

kendi hatasını kabul etmeyen, onlarca kez form açtırıp kapatan, 1 tane yetkilisi ile görüşemediğimiz bu mükemmel satış sonrası hizmet için samsung’a ve yetkililerine teşekkür ederim!
    işin ironik tarafı ilk gelen servis klimanın dış ünitesini yanlış bağladığı için klima hiç kapanmadan 22 gün çalışmış olduğundan elektrik faturası da normalden 400 tl yüksek geldi.
    sonuçta samsung ürünlerini alırken birkez daha düşünün derim, olayın üzerine elimdeki tüm samsung markalı aletleri bir bir sattım. şu an elimde bir telefon kaldı onu da z3 ile değiştirip bu defteri kapatıyorum. samsung’un satış sonrası hizmet kalitesi “sıfır” bile değil. “-10” olarak puanlanabilir. eğer bir gün paramı alırsam onu da yazarım.

edit: tam 395. günün şafağında ödememi yaptılar çok teşekkürler. ödeme için yaklaşık 150'den fazla aradığımı abartmadan söylemek isterim.
  • montaj disinda hic bir teknik destek sunmayan samsung rezaletidir. herhangi bir ariza durumunda birakin istediginiz zaman icin randevu almayi, randevu almak icin telefonla teknik servise bile ulasamazsiniz ve solugu freelancer klimacilarda alirsiniz.
  • rezalet dogruysa hukuken suctur. zira kanuna göre bir firma ithal ettigi ürüne 10 yil servis hizmeti vermek ve yedek parca temin etmek zorundadir.
  • rezalet bir servisi, rezalet bir çağrı merkezi vardır. kendi hatalarından kaynaklanan arıza için 10 gündür bir servis gönderemediler. samsung klima almadan önce keşke buradaki ve diğer sitelerdeki yorumları okusaymışım. bundan sonra kapılarının önünden geçmem. klima alacak olanlar da 2 kere değil 12 kere düşünerek alsınlar.
  • samsung'tan bulaşık ve çamaşır makinesi alıp iki yıldır rezil olan biri olarak katıldığım rezalet silsilesi. servisleri maalesef kötüdür. kanımca telefon ve televizyon dışında hiçbir şey alınmamalıdır bu markadan. kendi servisi sıkmayan çamaşır makinesi ve kurutmayan bulaşık makinesi için

"ürün gamının boş kalmaması için çıkarılan ürünler bunlar abi." deyivermiştir.

bu entry gg olmamak için özenle yumuşatılmıştır.
  • arçelik, beko gibi daha az popüler markaların niçin bu kadar çok satıldığını anlatan rezalet. kaliteli ürün üretmekle bitmiyor iş. yedek parça ve servis hizmetleri de çok önemli.

bir zamanlar doğan, şahin gibi otomobillerin niçin o kadar çok sattığı da buradan anlaşılıyor sanırım.