şükela:  tümü | bugün
  • apple pay gibi ama samsungun
  • samsung'un mwc 2015 barcelona'da galaxy s6 birlikte tanıtımını yaptığı yeni mobil ödeme seçeneği.
  • ben henuz kredi kartımın uzerindeki nfc ile alışveriş yapmaya çalıştığımda kasadan nasıl işlem yapması gerektiğini bilmeyen kasiyerlerle karşılaşmışken bu telefonla ödiyiceğim aşamasına nasıl geçebileceğimi bilemediğim olay.
  • android pay ve apple pay'in aksine eski pos cihazlarıyla da çalışabilen mobil ödeme sistemi. samsung galaxy s6, samsung galaxy s6 edge, samsung galaxy s7 ve samsung galaxy s7 edge modellerinin içinde olan manyetik bir bobin sayesinde, kredi kartınızı tanımladıktan sonra normal bir pos cihazına yaklaştırdığınızda, kredi kartınızı taklit eder ve sanki pos cihazından kredi kartınızı geçirmişsiniz gibi işlem yapar. bu yönden diğer iki seçeneğin yanında maymuncuk gibi kalır, her yerde çalışır.

https://www.youtube.com/watch?v=hmt0wgvjt4m
  • güvenliği üst düzey olacak diyorlar. note7'de yapılan patlama denemelerinde başarılı sonuçlar elde eden firma, samsung pay hizmetinin kullanıldığı mobil cihazların çalınması durumunda kendini imha edeceğini bildirdi.*
  • ülkemize gelirse apple pay'in de türkiye'ye girişini hızlandırabilir gibi. hayırlısı.
  • ikinci çeyrekte türkiye de* kullanıma sunulacak olan samsung servisi.

edit: sunulamadı*
  • 4-5 ay içerisinde türkiye'de kullanılmaya başlanacak samsung uygulaması. bu kadar bekletmelerinin sebebi arkaplanda bankalar ile anlaşmaları sanırım.
  • samsung için bir utanç olan app.

etrafımda kullananlar çoğaldı. haliyle ben de kullanmaya başlayayım dedim ama uluslararası veya unlocked cihazlarda kullanılamadığını öğrenince apışıp kaldım. muhtemelen cihazınızı turkcell ya da vodafone'dan almadığınız sürece siz de kullanamayacaksınız. ben de avusturya'nın en büyük elektronik mağazasından aldığım halde kullanamıyorum.

kaynak

edit: yurtdışındayım, muhtemelen sistem türkiye'ye geldiğinde de aynı sıkıntı baş gösterecek demek istedim.
  • magnetic secure transmission diye bir özelliği var, baya zekice: http://www.samsung.com/…support/answer/ans00043865/

bunun sayesinde nfc özelliği bulunmayan eski poslarda da kullanılabiliyor. kartı posun şerit okuyucusundan geçirdiğinizde oluşan manyetik alanı simule ediyormuş.

iyi çalışıyor mudur bilmem, samsung kağıt üstünde acaip süper görünen ama pratikte hiç bir işe yaramayan işler çıkarmasıyla meşhur.