şükela:  tümü | bugün
  • samsung'un fiyat/performans oranı gayet iyi olan, kaliteli bir kasa ve şık bir tasarıma sahip notebook'u.

4 gb ddr3 1066 mhz ram, 1366x768 piksel destekli 16:9 formatlı 15,6" monitör, nvidia geforce gt330m chipsetli ekran kartı gibi ortak özelliklere sahip notebook serisi; core i5 520m işlemcili 500 gb hdd'li r580-js01tr, core i5 520m işlemcili 320 gb hdd'li r580-js02tr, core i3 330m işlemcili 320 gb hdd'li r580-js03tr ve core i5 430m işlemcili 320 gb hdd'li r580-js04tr kodlu 4 farklı modele sahip.

şu ana kadar en ufak bir ısınma sorunu yaşamadığım notebook'un en kötü özelliği, tüm modellerdeki işletim sistemlerinin 32 bit olması.
  • yaklaşık bir yıldır sahip olduğum notebook. en beğendiğim özelliği çok az fan sesi olması ve fazla ısınmaması diyebilirim.
    330m yerine ati 5650 koysalar sanki daha tadından yenmez olurmuş ama yine de bu haliyle çoğu oyunu full detail oynamaya izin veriyor.
    batarya sorunu yaşayanlar için, batarya kalibrasyonunun anlatıldığı video: http://www.samsung.com/…ers/product/np-r580-jsb1us#
    (bkz: batarya kalibrasyonu)
  • çok anladığımı ve bu tür elektronik durumlara hakim olduğumu düşünen biri olarak, araştırarak, bilerek ve isteyerek gidip aldığım, 2 ayda aldığıma alacağıma pişman eden alet. aldığımdan 2 hafta sonra ekranında piksel hataları oluştu servise gönderdik. ekran komple değişti. sonra 1. aya girdiğimde pil direk öldü, 10 dk bile dayanmaz oldu. ayrıca aldım alalı usb mouse kullandığımdan farketmemiştim ki yeni farkettim, bilgisayar ilk açıldığında yani soğukken (evet soğukken) üzerindeki mouse pad çalışmıyor ! sağa gitmek isterken sola aşağı yukarı fln abuk subuk hareketler yapıyor. 2 aylık özeti bu. gördüğüm kadarıyla pil sorunu dışında diğer kullanıcılardan pek bu tip şikayetler olmaması artık benim cenabetliğim diye düşünmekteyim.
  • kendisi ile 2 problemim var, onun dışında 1,5 yıldır gayet sağlam bir şekilde çalışmaktadır.

- dış kaplaması dolayısıyla çok iz bırakıyor ve bu şahsımı son derece rahatsız etmekte.

- faresini kullanması gerçekten çok zor. gerçi ben bu konuda biraz özürlüyüm ama olsun yine de diğerlerinden çok daha yorucu ve sinir bozucu.

2017edit: bu entry de bahsettiğim üzere hala yıllara meydan okumaktadır.
  • 2010 temmuz ayında almıştım ve şuana kadar sadece linux dağıtımlarını kurarken driver sorunu yaşadım. onun asıl sebebide nvidia'nın açık kaynak kodlu işletim sistemleri için driver geliştirmemesi, hata samsung'un değil, çoğu şirketin diyebiliriz.

neyse.

oyunlarda ısınma yaşamadım bir istisna dışında. borderlands, takılmalar olmuyordu ısınıyordu, orta dereceli bi' soğutucu ile verim arttı. daha kaliteli bir soğutma sistemi ile denemedim ama daha fazla verim alacağımı düşünüyorum.

şu an üretimden kalktı sanırım. tavsiye ederim ikinci el alacaklara dahil.
  • samsung servisinin klavye değişimi için 250 tl istediği notebook. aynı işlemi herhangi teknik serviste yarı fiyatına yaptırabilirsiniz.
  • 2010 yılı ağustos ayından bu yana memnuniyetle kullandığım notebook'um. kısmetse kendisiyle olan birlikteliğimizi bir 2-3 yıl daha sürdürme niyetindeyim.
  • 8 yıldır kullandığım,malzeme ve tasarım olarak çok kaliteli olan,herkese tavsiye edebileceğim bir laptop.
  • 8 yaşına girmiş ailemizin laptopu.