şükela:  tümü | bugün
  • şık-uygun fiyata sahip-hafif...

her türlü gideri var...
  • gün itibari ile sahip olduğum, bütçeyi sarsmadan pahallı telefonların yapabildiği her türlü numarayı yapan telefon.
  • 1 buçuk aydır kullandığım telefon.

bu telefonu, yanında 9 milyona navking marka navigasyon cihazı veriyor diye darty'den kampanyadan aldım.
    toplamda telefona+navigasyona 408 tl verdim.

sevdiğim özellikleri
    oldukça hafif
    dokunmatik ekranı gayet başarılı
    menüsü rahat

sevmediğim özellikleri
    gelen bir mesaja cevap vermek istediğinizde , mesaj yazma ekranı tek satır gözüküyor
    arada bir sim kartı okumuyor, kartı çıkartıp takmak gerekiyor
    kamerasının zoom'u yok yada ben bulamıyorum
    kamerasının flaşı yok yada ben bulamıyorum

edit : kameranın zoom'u varmış, ses açma kapamı tuşundanmış, mortar'a teşekkürler
  • eşime şubat 2011'de aldığımız telefondu. di'li geçmiş zamanda kullanıyorum çünkü geçen hafta sattık telefonu. yerine yine ikinci el htc desire alarak bir bakıma model yükseltmiş olduk. htc desire'ı görünce wave 525'in dokunmatik hassasiyetinin bir gömlek aşağıda olduğunu anladım.

htc'nin namı boş yere yürümemiş. tabii bu tamamen benim yorumum. wave 525'in de htc desire'dan üstün olan yönleri var. hangi özelliği ön planda tuttuğunuzla ilgili oluyor bu karşılaştırma. ancak fiyat/performans babında bakacak olursak wave'in daha uygun olduğunu söyleyebilirim. arada yarı yarıya fiyat farkı çünkü.
  • 3g'si yok, android modifikasyonu yok, kurulan programları oyunlar'ın altında gösteriyor ve taşıyamıyorsunuz, ama şarjı baya uzun dayanıyor.
  • verilen paraya göre vasat sayılabilecek bir telefon. nokia xpress music bile daha çok programı destekliyor. yazılım güncellemesi de bir eziyet. ama şarjı iyi gidiyor.
  • ilk akıllı telefonumdu. ayrıca abi veya anne'den kalma olmayıp direkt bana alınmış ilk telefondu. 6-7 aylık bir kullanım sonrası plajda çalınmıştı, nasıl oturdu içime anlatamam. bi kere benim androidci veya ioscu olmayışımın sebebidir kendisi. bada bi kere yani boru mu*
  • senelerce tepe tepe kullandığım,şuan babama hizmet eden telefon.sonrasında yeni bir
    samsung telefon kullandım ve 5253 ümü mumla aradım.bada gibi oldukça stabil
    bir işletim sistemi vardı daha ne olsun.androidin de allah bin belasını versin.ayrıca
    zamanına göre(2010 da piyasaya sürülmüş) müzikçalarında dahili olarak müzik
    tanıma(shazam gibi),sahte arama fonksiyonu(şimdiki telefonlarda anca uygulama
    falan indircen.o da verimli değil) gibi gelişmiş uygulamaları vardı.he bir play store gibi
    dükkanı yoktu ama olsundu.bi de ne sağlamdı.kaç kere bişeylere sinirlenip duvara
    attıysam da tık demedi çalışmaya devam etti.düşürdüğüm zaman kontrol falan bile
    etmeden direkt atıyordum cebime,biliyordum ki problem yok.sözlerimi tekrar androide
    bela okuyarak bitirmek istiyorum.allah belanı versin android.

not:şu sıralar lumiaspor.