• bu ürünü aldıktan sonra evinize montaja gelen teknik ekibe dikkat ediniz lütfen. bana yaptıkları bir çakallığı araştırdım ve gittikleri her evde denediklerini gördüm.

tv kurulumu için evde babam vardı, akıllı adamdır babam ama teknolojiden, aksesuardan boktan püsürden anlamaz. bu herifler geliyor televizyonu kurarken çakal gibi hemen "abi bak bu yüksek akım koruyuculu priz, bak yeni aldınız o kadar para verdiniz tv'ye, bunu kullanmazsanız cart diye yanar tv garanti dışı kalır.." gibi laflar ederek 140 tl'ye 4'lü prizi iteliyor bizim pedere. (bahsettiğim servis de dst elektronik, samsung servisiymiş.)

eve geldiğimde 140 tl'ye priz mi olur lan diye kıllanıyorum, açıyorum hepsiburada'yı ve tam 50 tl'ye buluyorum aynı priz modelini. ulan diyorum hadi 80'e, 90'a sat olmadı 100 liraya sat ama 3 katı fiyat çekmek nedir be orospuçocuğu.. ben gidip dış piyasadan alsam ürünü derim ki hakettim bu kazığı ama yaşlı adamı evde görüp duygu sömürüsü yaparak silkelemek neyin nesi lan?

samsung müşteri hizmetlerini aradım, dedim o yavşak gelsin buraya prizini geri alsın. tamam akşama gelecek dediler, adam 3 gün sonra geldi. hiç sesimi çıkarmadım çünkü muhabbete girersem dalacağım herife.

neyse, ben sinirimden bu kadar geveledim, bir yere yazılması gerekiyordu bunun. işin özü eve gelen servisle muhatap olmayın, ailenizi de oldurtmayın. insanın paraya değil, gördüğü terbiyesizliğe morali bozuluyor.

not: iş bu entry hepsiburada virali değildir.
  • kesinlikle uzak durulmasi gereken televizyonlardir. birkaç yıl önceki modellerinde bulunan youtube uygulamasını kaldırırlar ve televizyonun smart tv ozelligi bir anda çöp olur. televizyonun tarayicisi da guncellenmedigi icin doğru dürüst site acamaz.

smart tv alacaginiza guzel bir ekran alin(smart ozelligi olmayan) yanina da bir adet guzel bir android box. en kral smart tv ye kavusmus olursunuz. ustelik paraniz cebinizde kalir artanla ses sitemi filan alirsiniz

bosuna boyle sahtekar firmalara para kazandirmamis olursunuz
  • (bkz: samsung led tv)

televizyonun asıl ismi yukarıdaki gibi, smart tv ise bu tv üzerinde çalışan ve internet uygulamaları, hdd'deki filmler vb. gibi her tarafa kolayca ulaşabilmenize yarayan uygualmanın ismi. daha geniş bilgi üstteki başlık altında.
  • alırken dikkat etmek gereken tv. çünkü pazarda 2 çeşit smart tv var. birincisi çoğunluğun memnun olduğu ve güncel uygulamaların yer aldığı tizen işletim sistemli smart tv'ler, ikincisi genelin beğenmediği ve uygulamaların kaldırılmaya başlandığı legacy platform olanlar.
    biz de geçenlerde gittik aldık ofise, özellikle aldığımız yere sorduk tizen mi diye evet dediler, ancak legacy platform (orsay) çıktı.
    modellere bakıp almakta fayda var, hangisi tizen hangisi legacy satıcılar bilmiyor, internet sitelerinde de işletim sistemleri doğru yazmıyor.

https://developer.samsung.com/…ons/tv-model-groups/
  • bu gün smart hub üzerindeki programlar ve samsung sinema servisi uçmuş durumda. samsung apps'a da giriş yapılamıyor. dün your video yazılımında bakım yapılacağı duyurulmuştu. durumun onunla ilgili olup olmadığı konusu ise belirsiz. iki gündür samsung apps'a girişlerde hata kodu 12 girişim hatası adı altında bir uyarı da alıyoruz. umarım cihaz kendine gelir.

diğer taraftan samsung smart hub yazılımının arayüzünü tamamen değiştirme kararı almış. es6400 ve üzeri modellerde bu geçiş yazılım güncellemesi şeklinde olacakken düşük versiyonlar için evrim kiti adı altında bir elektronik kutu alınıp cihazın arkasına monte edilerek geçiş sağlanacakmış. cihazın fiyatının da 200-400 dolar civarında olacağı söyleniyor.
  • tatil planlarımı üzerine kurduğum yeni oyuncağım. torrentle uğraşmak istemediğim için online izlediğim anime bölümlerini kocaman ekranda, ıncık cıncık bilgisayar-tv bağlantı kablosuyla da uğraşmadan izleyebilmek çok güzel bir şey oldu benim için. önce naruto'yu izledim, kakashi'yle hasret giderdim. az önce de, çeyizime sakladığım kurosawa setini çıkardım sandığımdan.

en güzeli de, annemin kaçırdığı dizi bölümlerini internetten izlemek için elimden aldığı bilgisayarımı annemden kurtarmak oldu. mutluyum.
  • her gün yeni bir vukuatı çıkan televizyondur. evdeki konuşmaları internet üzerinden aktardığı yetmezmiş gibi şimdi de film izlerken kafasına göre araya reklam sokmaya başlamış: samsung's smart tvs are inserting unwanted ads into users' own movies. yok arkadaş bu samsung adam olmaz.
  • oldukça yetenekli olmasına rağmen eski bir teknolojiyi barındırmayan televizyondur, tek eksiği kanallar arasındaki ses farkını dengeleyememesi, reklamlarda bangır bangır ses çıkarması..
  • doğru düzgün bir tane iptv uygulaması barındırmayan televizyon.

ekleme: aynı zamanda, uzun zamandır gece 4-5 civarı kendiliğinden açılıyor. yabancı forumlarda araştırdığımda bu sorunla karşılaşan birçok farklı model kullanıcısı var ve çözümünü bulamadım.
  • bluetooth'lu olunca ek vergisi mi var anlamadığım teknolojik televizyonlardır.

6 yaşındaki 40 inç'lik smart tv'min bluetooth'u varmış, haberim yok. neden yok? çünkü hiç bir yerde bahsedilmiyor. kitapçığında, korece web sitesinde bile yok diyor.

ama tv'yi servis modunda açınca nalet ayar kapalı moddan açık hale gelebiliyor. e sonra da bluetooth kulaklığımı şahane bi şekilde bağlayabiliyorum.
    oh yan komşu rahatsız olmadan bangır bangır tv izle.

patlayacak mı acep bluetooth açınca bilemedim. neden kapalı ve varlığından samsung türkiye bile haberdar değil, çoooook ilginç.
hesabın var mı? giriş yap