şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: #30030425)
 • rezil bir kurum. bozulan klimami 2 ayda yapamayan ve bana bagirip hakli cikmaya calisan yetkili servuslerine hic bir yaptirimda bulunmadiklari gibi klimamin yenisinide vermemis, para iadesi yapacagiz diyerek beni 1 ay daha bekleterek tam 3 aydir yalan dolanla beni oyalayan firma.

  siz siz olun evinize samsung markasi altinda urun sokmayin. yoksa kore den parca gelmesini beklersiniz gelmez, degisim yapilmaz para iadesi de yapilmaz hizmetsuzlikte sınırları yoktur.
 • yalancı bir firmadır kendileri. şimdi ticari itibarımızı zedeledi diye şikayet edip sildirirler ama kendi ticari itibarlarını zerre kadar düşünmezler.

  teknoloji marketten falan değil, doğrudan doğruya samsung yetkili mağazasından (adı bende saklı) alınan koca 55 inçlik led tv teşhir malı çıkar. servis televizyonu gece vakti (21:30) getirip alelacele kurup kaçtığı için, televizyonun kutusunu üstünden açıp çıkardığı için kutunun altından daha önce açılıp tekrar bantlandığı fark edilmez. televiyonun ziyadesiyle tozlu ve kirli olduğu, askı yerlerinde vida izleri olduğu gece ampul ışığında fark edilmez. ertesi gün olur, güneş açar, bakılır ki televizyon leş gibi kirli, ekranında bez izleri var, bezin ulaşamadığı aralıklar toz içinde, askı yerlerinde vida izleri, kutusunun alt tarafı açılıp geri bantlanmış.

  gerek satan mağaza şubesi, gerek o mağazanın merkezi, gerek samsung türkiye, gerekse kurulumu yapan servis bunu inkar eder. hepsi kıvırır da kıvırırlar. yok efendim neymiş, kutu dibinden patlamışmış da ondan ikinci bant yapılmış. kutu dibinden falçatayla kesilmiş gibi dümdüz patlamış tabi. yok efendim sağlam olsun diye ikinci bant yapıştırışmışmış. sağlam olsun diye ikinciyi yapıştırdın da alttaki niye açıldı, buna cevap vermezler. televizyonun kapalı kutusu içinde tozlanmış, hatta bezle silinmiş olduğunu iddia ederler. ücretiyle servis çağırılıp fotoğraflar çektirilip tespit yaptırılır, ama servis de gidip "yok öyle bir şey" diye rapor yazar.

  yani bildiğin teşhir malı, daha da kötüsü kullanılmış televizyonu kutulayıp sıfır diye müşteriye yuttururlar. "kurulum sırasında imza attığınız için bir şey yapamayız" diye de üste çıkarlar. üstüne üstelik de bu televizyon teknosa'da 100 lira daha ucuzdur. niye sizde pahalı dendiğinde "onların bir sürü mağazası var, teşhirdeki malı yollarlar, bizimki sıfırdır" diye teknosa'ya da bok atmaktan çekinmezler. bunu söylediğinde ise "imza attınız hede hödö" diye de kıvırırlar.

  hadi hepsini geçtim. bu televizyonun teşhir malı olduğu, veya kutusunun açılıp televizyonun tozlu bir yerde bekletildiği muhakkak. en azından müşterinin böyle bir şüphesi ve şikayeti var. sen nasıl bir firmasın ki müşterinin şikayetini gözardı edip firmanı itibar kaybetmek uğruna bu kadar savunuyorsun ki. siktir et müşteriyi, benim işimi de görme tamam, ama en azından kendi alt birimleri denetlemek için "siz nasıl müşteriye sıfır diye teşhir malını yutturmaya çalışırsınız" diye bayiini, servisini, deponu denetle. yok mu müfettişin, teknisyenin? siz koskoca samsung türkiye olarak müşteri odaklı olmak yerine müşteriye yutturdum, imzayı da attırdım, daha da ilgilenmem şeklinde mi çalışıyorsunuz?

  belki tüketici mahkemesinden sonuç alırım. ama pes ediyorum. bu işten haksız para kazanmış/kazandırmış hepsine de haksız kazandığı bütün parayı haram ediyorum. televizyonu izleyebilmek için tozunu da sildim. zaten silmesem de mahkemeden bilirkişi gelene kadar kaç ay geçer, "aha kullana kullana toz olmuş iki ayda" derler. o da kanıt olmaz.

  demek ki neymiş sevgili ticarete yeni atılacak arkadaşlar? ticarette istediğiniz kadar üçkağıt yapabilirsiniz. yeter ki "sağlam olarak teslim ettim" diye bir imza alın ve kaçın. %100 çalışıyor. samsung türkiye bile bu şekilde müşteriye ürün yutturuyor ve ilgilenmiyor.
 • samsung galaxy s2 başlığında yazdığım olumlu yorumlardan ötürü sözlük üzerinden benimle iletisime geçip ufak bir hediye gondermek için adresimi isteyen ve geçen gün adresime çok şık beyaz bir kutu içinde parçalı galatasaray forması gonderen firma. teşekkürlerimi iletiyorum. *
 • samsung gibi bir şirkete yakışmayacak hizmet. tam rezillik! televizyon alırken kurdurmasını sakın akşama almayın pişman olursunuz. neyse bu sadece samsung'a özel bir durum değil. samsung tv'leri kötü monte ediyor, sony hatalı xperia z su geçirince (evet bütün kapakları kapalı) cihazınızda su bulduk diyip 2000 tl istiyor, htc hatalı ürünleri bile bile türkiye'ye yolluyor, şikayet gelincede ''e, ama biz bunu diğer (ikinci sınıf) ülkelere de yapıyoruz.'' diyerek daha da rezil oluyor. kısacası neredeyse bütün şirketler amerika, avrupa da müşteri hizmetlerini harika bir biçimde tutarken türkiye'ye gelince 2. sınıf ülke gibi davranılıyor. apple'ı sevmiyorum ama adamlar afrikan'nın dibindeki servislerini bile özenerek yapıyorlar ve bütün ülkelere 1. sınıf gibi davranıyorlar.
 • twitter hesabı sanırım bir bot tarafindan idare edilen firma 3 aydır her note 2 guncelleme sorusuna yakinda yayinlanacaktir cevabini veriyor.
 • samsung kies'i indirmek haricinde kullanmadığım, kullanmaya değer bulmadığım internet sitesine sahip firmadır. sitede gereksiz bir ton yazı ve resim var ancak aradığınıza ulaşmanız tam bir eziyet.
  soru cevap gibi bir bölümü de var sanırsam, aramalarda bazen çıkıyor ancak verilen cevaplar tatmin edici değil.
 • öncelikle (bkz: #33381008)

  abi şu dünyada ya hak yerini buluyor, ya çok temiz kalpliyim, benim her istediğim oluyor. şu yukarıda bahsettiğim kutusu açılmamış, sıfır diye kakalanıp inkar edilen televizyonun paneli (ekranı yani, panel diyince havalı oluyor) bozuldu. böyle nal gibi kocaman bir yerinde ölü pikseller oluştu. garantiye gönderdik, panel değişecek dediler. ama model artık üretilmediği için panel bulunamadı ve en yakın model olan, hatta fiyatı bizim alış fiyatımızdan 400 lira kadar daha pahalı olan bir televizyonla değiştirmek zorunda kaldılar. neyse ki garanti şartlarına uyuyorlarmış onu gördük. çamura yatmadılar. yeni televizyonumuzun ekranı 55 inç değil, 46 inç. ama iki gözlüğüyle birlikte 3d, smart tv, dahili uydu alıcısı vs. gibi özellikleri var.

  yani neymiş sevgili samsung, keser döner sap dönermiş. sen zamanında şikayetimizi dinleyerek o televizyonu "pardon" diyip açılmamış kutu olanıyla değiştirseydin, o televizyon belki de bozulmayacaktı. hala da kullanıyor olacaktık. 1 sene kullandığımız televizyonu alıp yerine yepyeni üst modelini vermek zorunda kalmayacaktın.