şükela:  tümü | bugün
  • ''samsung telefonların aktarılan/yönlendirilen aramayı göstermemesi''

arama aktarma kullanılan insanları zora sokan durum.

işim gereği 2 telefon kullanıyorum. ancak 2 telefonumu da yanımda taşıyamıyorum. bu yüzden diğer hattımı, yanımda kullandığım hatta yönlendiriyorum. yönlendirme arama gelince kapatıp kendim dönüyorum. çünkü servis ücreti 70 kuruş ödemek istemiyorum.

gelelim soruna;

lg g4 üm (bkz: bootloop) verdikten sonra (bkz: s6 edge +) aldım. (bkz: lg g4) kullanırken aktarılan arama geldiğinde numaranın altında ''aktarılan arama/forwarded call'' yazıyordu. böylece aramanın aktarma olduğunu bilip geri dönebiliyordum.

ancak (bkz: samsung'a) geçince ''aktarılan arama/forwarded call'' yazısı telefon çalmaya başladığı andan itibaren 2-3 saniye görünüyor ve normal arama gibi görünüyor. telefon cepte olduğunda veya ilk 2 saniye kaçırdığınızda herhangi bir şekilde normal aramadan ayırt edilemiyor.

böylece her arama açtığımda 70 kuruş ücret ödüyorum. bu az bir miktar görülebilir ama ayda yaklaşık 30-40 liram buna gidebiliyor ve yılda 350 tl yapıyor.

bunun için bir kaç program var. ama ne olduğu belli değil; düzensiz çalışıyor ve güvensiz.

böyle basit bir şeyi düşünemeyen/yapmayan samsung'ı sadece bu yüzden bir daha tercih etmeyeceğim.